Most - Vítězná série Slovanu pokračuje! Ústecký tým si připisuje už devátou výhru v řadě. Tentokrát se mu podařilo přemoct nedaleký Most, který sice v polovině utkání dokázal vyrovnat. Pak se ale probudil gólostroj Slovanu a Ústečtí dokráčeli k celkem pohodlné výhře 5:2.
st 25. 1. 2023
MOSTEČTÍ LVI
2:5 0:1, 1:1, 1:3

Branky a nahrávky: 31. Mical (Šoustek, Havlůj), 56. Stříbrný (Havlůj, Steinocher) – 12. Costa (Kordule, Kuchynka), 38. Záruba (Trefný, Kordula), 41. Bláha (Roubík, Tůma), 47. Kuchynka (Costa, Kordule), 60. Drtina (Tůma, Roubík). Rozhodčí: Ovsík - Janíček, Gregar. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 371. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5.

Vyloučení

6:4

Využití

0:2

V oslabení

0:0

MOSTEČTÍ LVI: Hosnedl – Šoustek, Havlůj (C), Steinocher, Hora, Charousek, Hofmann – Smolka, Písařík, Procházka – Kýhos (A), Řehoř, Stříbrný – Drašar, Böhm, Mical – Král

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Drtina (A), Bartoš, Vacík, Trefný (C), Funk, Záruba, Šefl – Horký, Damašek, Kordule – Bláha, Costa, Tůma (A) – Kuchynka, Roubík, Berčík – Smol

Do utkání vstoupil o poznání lépe Slovan, který si už v prvních momentech vytvářel tlak směrem na branku Lukáše Hosnedla. Na konci páté minuty mohl poslat Ústecké do vedení svou dělovkou Martin Bláha. Povedlo se to ovšem až o šest minut později Kaleu Costovi, který se prosmýkl mosteckou obranou a přesně zavěsil.

Po zbytek času byly k vidění akce na obou stranách. K výraznějšímu ohrožení ať už jednoho či druhého brankoviště ale nedošlo a Slovan vedl po první třetině na mosteckém ledě 1:0.

Stejně tak aktivně vstoupili Ústečtí i do druhé fáze utkání. Na konci 21. minuty nebyl daleko od skórování Costa, později například Martin Berčík. Pak se ale dostali více do hry Mostečtí, David Stahl tedy musel likvidovat příležitosti Micala, Procházky či Stříbrného.

Na další šanci Martina Micala už ale nestačil. Mostecký forvard převzal přesnou křižnou přihrávkou od Šoustka a přesně uklidil kotouč do odkrytého prostoru u levé tyčky. Slovan ovšem nechtěl nechat nic náhodě a v čase 37:31 si znovu uzmul vedení na svou stranu. Postaral se o to Richard Záruba, který tečováním Trefného střely využil přesilovku.

Ve třetí třetině stačilo Ústeckým jen jedenáct vteřin k navýšení vedení! Po buly se dopředu utrhl Martin Bláha, který ve svém výjezdu zaskočil gólmana Hosnedla a posunul puk k levé tyčce. Hostující tým ve své aktivitě nepolevoval, což přineslo velkou Roubíkovu akci, i následné trestné střílení Pavla Korduleho. To ovšem Hosnedl pokryl.

Na mostecké straně se ovšem s přibývajícími minutami hromadili vyloučení hráči. Toho využil Štěpán Kuchynka, který na hranici brankoviště převzal pas od Costy a doklepl ho za záda gólmana Lvů. Tím zvýšil už na rozdíl třech branek a navnadil své spoluhráče k dalším střeleckým příležitostem.

Akce Slovanu ovšem na malou chvíli zbrzdilo Zárubovo vyloučení z 53. minuty. Díky tomu se otevřela možnost i pro Most. Tu domácí tým nenechal náhodě a výsledkem byl druhý gól do Stahlovy branky. Rychlý brejk Mostu uklidil za záda ústeckého gólmana exústecký Josef Stříbrný.

Což se ale Ústeckým nelíbilo a už o minutu později musel Hosnedl zasahovat proti Costově zakončení. Domácí Most to ještě zkusil v šesti mužích v poli, nicméně to se mu vymstilo. Po kombinaci v útočném pásmu se opřel do kotouče Jiří Drtina a vsítil už pátý gól Slovanu. Ústecký tým si tedy odváží z Mostu další cenné vítězství před boji v play-off.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): Samozřejmě jsme spokojeni. Vyhráli jsme, vezeme tři body. Myslím si, že to bylo těžké utkání. Oproti Ústí je zde menší kluziště, domácí na něm umí hrát a hokej je zde velmi kontaktní. Pozitivní bylo, že jsme šli do vedení. Od půlky zápasu se pak začalo projevovat, že máme více natrénováno a lepší fyzičku. Jsme rádi, že jsme to ve třetí třetině potvrdili góly a dovedli utkání do vítězného konce.