Vrchlabí – V rámci druhého kola nadstavbové části na Slovan čekalo venkovní střetnutí s Vrchlabím. I zde Ústečtí potvrdili svou formu, když si i přes snížení domácích, odváží z Vrchlabí cenné tři body za vítězství 4:2. První branku po svém návratu do žlutomodrého dresu zapsal Martin Bláha. Toto vítězství vyneslo aktuálně Slovan na třetí místo v tabulce. Další utkání odehrají svěřenci Jana Čalouna a Martina Štěpánka doma, když v sobotu od 16:00 přivítají Příbram.
st 18. 1. 2023
HC Stadion Vrchlabí
2:4 0:2 , 0:1 , 2:1

Branky a nahrávky: 42. Urban (Hlaváč, Chrtek), 50. Chrtek (Chalupa, Pelda) – 16. Roubík (Kordule), 19. Drtina, 26. Costa (Záruba, Kordule), 60. Bláha (Roubík). Rozhodčí: Pastier – Jurak, Teršíp. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 725. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

725

HC Stadion Vrchlabí: Krinwald – Kerekanič, Oliva, Pelda, Kaštánek, Bendík, Fiala, Duran, Horáček – Chalupa, Hlaváč, Novotný, Chrtek, Machač, Kozák, Urban, Moník, Jirků, Šlaicher

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Drtina, Vacík, Trefný, Funk, Záruba, Šefl, Bartoň – Kordule, Rudovský, Bláha, Horký, Tůma, Kuchynka, Roubík, Berčík, Smola, Costa

Od začátku první třetiny jsme sledovali několik slibných příležitostí Slovanu, ale na první branku jsme si museli počkat až do 16. minuty kdy Pavel Kordule našel Jaroslava Roubíka, který z levého kruhu vypálil do lapačky domácího strážce svatyně Romana Krinwalda ze které mu ovšem puk vypadl za brankovou čáru a Slovan šel do vedení – 0:1. O chvilku později šli Ústečtí hokejisté do tří – jenže s touto výhodou domácí naložili mizerně jelikož v 19. minutě Jiří Drtina vypíchl puk se kterým domácím ujel a zvýšil tak vedení hostujícího celku – 0:2.

Druhá třetina se nesla ve znamení brankových příležitostí na obou stranách. V polovině 25.minuty mohl domácí Michal Machač snížit ale David Stahl si s ním v klidu poradil a o chvíli později Richard Záruba našel volného Kalea Costu, který měl dostatek prostoru a času na přípravu střely se kterou se následně nemýlil – 0:3. I tak to domácí zkoušeli nadále - ve slibné příležitosti se dvakrát ocitl Patrik Urban, který puk ale do branky nedostal a stav se ve druhé třetině nijak nezměnil.

Sotva započala třetí dvacetiminutovka už jsme viděli vyloučení po obou stranách. A hra ve čtyřech nám přinesla snížení na domácí straně, když Jan Hlaváč našel Patrika Urbana který bekhendovým zakončením překonal Davida Stahla – 1:3. Domácí to probudilo a začínali se dostávat do výrazných příležitostí i díky přesilovým hrám, které ale nevyužili. I tak ale přišlo snížení, zásluhou Ondřeje Chrtka – 2:3. Poté jsme viděli dvě vyloučení na domácí straně, které ale Slovan nevyužil. To družině Jana Čalouna a Martina Štěpánka vadit nemuselo protože domácí odvolali brankáře a tento risk jim nevyšel, jelikož Jaroslav Roubík našel Martina Bláhu a ten do prázdné brány pečetil ústeckou výhru 2:4.