Ú s t í n/L. - V dalším kole skupiny o postup do extraligy nestačilii ústečtí junioři v domácím zápase na vedoucí tým ligy Jindřichův Hradec. Od začátku tahali za kratší konec. Prohrávali již po čtyřech minutách a proti koncentrovaně hrajícímu soupeři se nedokázali prosadit. Hradci výborně zachytal brankář Horal, který nedovolil domácím dosáhnout ani čestného úspěchu, a tak Slovan prohrál 0:5.
pá 11. 2. 2005
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
0:5 0:2, 0:1, 0:2

Branky: 4. Mikeska (Konhefr), 19. Čáp (Beránek, Gurka), 35. Šulčík (Mikeska), 49. Čáp (Beránek, Kiss), 57. Vrba (Král).Vyloučení:4:6. Využití: 0:2. Průběh utkání: 0:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Baroch (36. Brhel) - Jakl, Chromý, Weindlich, Hillmich, Kučera - Gottfried, Svoboda, Jedlička - Petrus, Kloz, Bašta - Jindřich, Kupec, Kluas

Do poloviny vypadal zápas herně vyrovnaně, ale domácí si vylámali zuby na neproměňování brankových příležitostí. „To je nešvar, věnujeme se na tréninku střelbě hodně, ale střelci se rodí, to se nenaučí,“ hořekoval po utkání ústecký trenér Dietmar Gross. Největší jiskru naděje sfoukly nevyužité přesilovky na začátku druhé třetiny, při kterých se neprosadil ani nejaktivnější Lev Gottfried. „Hrajeme již na mladé hráče. Soupeř nás fyzicky přehrál. Tento mančaft má před sebou ještě tři roky, kdežto u soupeře všichni končí. Rozdíl dvou let je v této kategorii znát,“ zhodnotil trenér.

V čase 3:53 se poprvé trefil hostující Josef Mikeska a nasměroval vývoj zápasu tam, kam chtěli hosté. Domácí se snažili zvýšit úsilí a vyrovnat, ovšem byli to v závěru třetiny hosté, kteří udeřili v početní výhodě. Po ose Gurka, Beránek zakončoval do prázdné branky po vyšachování domácí obrany Čáp a upravil skóre třetiny na 2:0. „Dostali jsme laciné góly po naivní obranné činnosti. To byla jednoduchá přesilovka, která se hrála před dvaceti lety,“ truchli po zápase Gross.

Přelom třetin byl znamení ve znamení největšího tlaku Ústeckých. Při dvou po sobě jdoucích přesilovkách se ovšem neprosadili ani Svoboda při bekhendové dorážce Gottfriedovy rány, ani Kloz s Petrusem, kteří postupovali na jediného obránce, ale finální přihrávka se druhému jmenovanému nevyvedla.. Když se v 31. minutě neprosadil po samostatné akci Bašty ani dorážející Kupec, jemuž vzal gól rozklek Horala, hosté trestali. Pulčík se individuálně prosadil přes Jakla a špatně vyjetému Barochovi udělal snadnou kličku do bekhendu a skóroval do prázdné branky. Trenéři pak Barocha nahradili Brhelem. „Bylo to kvůli gólu, ale chceme i zapojit oba brankáře,“ vysvětli změnu na klíčovém postu Gross.

Nástup do třetí třetiny byl opět ve znamení touhy domácích ještě něco s výsledkem udělat. Jejich snaha však byla definitivně utnuta ve 49. minutě v dobře sehraném přečíslení Hradce tři na dva, na jejímž konci stál opět Čáp, který se trefil mezi Brhelovy nohy. Závěr se již dohrával s povinnosti. Hosté si na ledě dělali, co chtěli a konečnou podobu skóre dal v 57. minutě Vrba, který vrátil do sítě vyraženou střelu Krále.