Ú s t í n/L. - Slovan se v dalším kole druhé ligy utkal na svém ledě proti druhé Příbrami. Slovan už od první třetiny vedl a nakonec si došel pro vítězství 3:2. Velkou zásluhu na tom měl dvoubrankový Martin Tůma, s kterým Vám zítra přineseme rozhovor.
so 7. 1. 2023
HC Příbram
3:2 2:0, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 11. Tůma (Drtina, Rudovský), 17. Tůma (Costa, Drtina), 36. Smola (Rudovský, Trefný) – 25. Kafka, 42. Eret (Saňa, Josefus). Rozhodčí: Domský – Goltsch, Sýkora. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1218. Střely na branku: 20:16. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

5:7

2:1

0:0

Diváci

1218

Ústecký Slovan s.r.o.: Cikánek – Drtina (A), Vacík, Trefný (C), Funk, Záruba, Bartoń, Šefl – Kordule, Roubík, Rudovský, Tůma (A), Kuchyňka, Damašek, Costa, Smola, Prošek, Bartoš

HC Příbram: Šorf – Jelínek, Saňa (A), Malý, Vinš, Zdeněk, Zedek, Havlín, Patzelt – Furch, Káník, Eret, Kafka, Josefus (C), Bečvář, Brzák, Urban, Pinkas, Šinágl (A)

Do utkání vstoupili aktivněji domácí. Hned v první minutě se Tůma dral do zakončení, střelu mu zblokoval jeden z beků. Tři minutky na to přišla Výborná kombinace ústecké elitní formace, Roubík ještě posílal na Tůmu do ideální šance, ten ale na kotouč těsně nedosáhl.Slovanu se v polovině první části naskytla dvojnásobná přesilová hra a v ni přišlo mnoho šancí. Nejdříve Costa v ideální pozici nikým nehlídaný před bránou mířil pouze doprostřed. V dalším pokusu netrefil bránu Drtina. Poté to ale přišlo, a to konkrétně v jedenácté minutě. O první branku se skvělou tečí po Drtinově pokusu postaral Martin Tůma. V minutě sedmnácté se domácím naskytla znovu přesilová hra a dopadla jak v tom prvním případě. Šorf sice počapal několik pokusů ze střední vzdálenosti, na dorážku Martina Tůmy už byl ale i on krátký. Ještě ke konci první periody se hostující Zdeněk se dral před ústeckou branku, jeho pobídka ale skončila na holích domácích – 2:0!

Ze začátku druhé části se také první přesilovky dočkali hosté, ale Cikánek se proti nebezpečné střele Kafky dobře roztáhl. Na druhé straně Kordule projel celé hřiště, vyhnul se obránci a zakončil, Šorf ale podržel svůj tým.Ani ne minutu na to bylo sníženo. Petr Kafka vystihl rozehrávku Slovanu a blafákem překonal ležícího Cikánka. Příbram byla po brance aktivnější a přišla šance na srovnání. Havlín to zkoušel bekhendem, Cikánek se štěstím chytil. V polovině utkání Roubík v přečíslení volil střelu a nemířil vůbec špatně, těsně minul levý vingl. Na opačné straně kluziště chvíli na to zalehl Cikánek kotouč po zmatcích v jeho brankovišti. Čtyři minuty před druhou sirénou byl rozdíl zase dvoubrankový. Krásný gól rovnou z trestné lavice viděli fanoušci v podání Jana Smoly, který vymetl všechny pavučiny v šibenici – 3:1!

Slovan začal třetí třetinu v oslabení, ale paradoxně se museli bránit hosté. Rudovský se dostal ke dvěma nebezpečným střelám, ale obě pokryl Šorf. Příbrami se naskytla poté necelá půlminutová přesilovka pěti proti třem a Josefus trefil tyčku. Na další střelu byl ale Cikánek už krátký. K odraženému puku se dostal Saňa, který křižnou přihrávkou našel na pravém kruhu Petra Ereta a ten trefil poloodkrytou branku. Chvíli na to ujížděl Kuchyňka sám na Šorfa, zasekl se mu ale kotouč na mokrém ledě a jeho zakončení tak nemělo potřebné parametry. Po polovině třetí části zavezl puk do pásma Bartoš a zkoušel vypálit přes obránce, ale jeho střela byla zblokována. Příbramská naděje na bodový zisk zhasla minutu a půl před koncem, když jeden z hostujících hráčů fauloval – 3:2!

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Zápas hodnotíme pozitivně. Odvedli jsme velmi slušný týmový výkon, to si myslím, že rozhodlo. Příbram má velmi kvalitní tým, na to jsme se připravovali. Musíme dnes pochválit všechny kluky, od gólmana, přes obránce až po útočníky jsme hráli velmi dobře. Myslím si, že jsme si vyhrát zasloužili, byť byl zápas velmi vyrovnaný.

Pavel Marek (HC Baník Příbram): Úvod nebyl z naší strany ideální, inkasovali jsme dva góly. Byli jsme o něco horší a soupeř odskočil. Poté jsme srovnali krok, kluci čtyřicet minut makali, ale už to nestačilo. Tahali jsme za kratší konec provazu.