Letňany - V rámci 25. kola druhé ligy na ústecké hokejisty čekalo venkovní střetnutí s lídrem Západní konference druhé ligy. Ačkoliv si Slovan vytvářel slibné brankové příležitosti, tak je oproti domácím Letcům nedokázal přetavit v góly a z Letňan odjíždí bez bodového zisku. V dalším venkovním zápase svěřenci Jana Čalouna a Martina Štěpánka zamíří na půdu rivala z Chomutova.
st 14. 12. 2022
HC Letci Letňany
5:1 1:0 , 2:1 , 2:0

Branky a nahrávky: 1. Arnošt (Kellerstein, Pejchal), 27. Kropáček (Wojnar, Lytvynov), 30. Arnošt (TS), 52. Kropáček (Pejchal), 59. Uhlík (Hozák) – 38. Tůma (Roubík, Rudovský). Rozhodčí: Veinfurter – Thuma. Figer. Vyloučení: 3:5 Využití: 1:0. V oslabení: 0:0 Diváci: 210. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1

210

HC Letci Letňany: Brázdil – Fiala, Havelka, Lytvynov, Gurjevskij, Kolářík, Chalupa, Kynčl – Labuzík, Pejchal, Hozák, Arnošt, Kropáček, Wojnar, Kellerstein, Švec, Hrala, Uhlík, Kastner, Turek

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Šefl, Trefný, Drtina, Vodička, Funk, Vacík, Záruba – Daniel, Berčík, Costa, Kordule, Tůma, Kučera, Roubík, Damašek, Rudovský, Smola

Ústečtí zápas zahájili nejhorším možným způsobem. Uběhlo sotva 55 sekund od začátku celého střetnutí a Slovan již prohrával, když si Dominik Arnošt vyměnil puk s Adamem Kellersteinem aby pak jel sám na Davida Stahla proti kterému si věděl rady a otevřel tak skóre dnešního utkání - 1:0. O chvíli později mohlo být vyrovnáno jelikož se v dobré pozici ocitl Pavel Kordule, jenž ale minul. Závěr třetiny se nesl ve znamení vyloučení na obou stranách, gólového zakončení jsme se ale nedočkali.

Začátek druhé třetiny přinesl další brankovou příležitost ústeckých, když se Kale Costa dostal do úniku ale domácí Jaroslav Brázdil ho vychytal a skóre se tak neměnilo. O pár minut později dostali domácí možnost přesilové hry, kterou nepohrdli a zásluhou Vojtěcha Kropáčka zvýšili své vedení - 2:0. Za necelé dvě minuty se domácí Dominik Arnošt vydal do úniku ve kterém byl faulován a rozhodčí nařídili trestné střílení na které se postavil Dominik Arnošt, který si najel mírně nalevo a poté rychlou kličkou do forhendu zakončil do odkryté části branky a situace byla pro Slovan již kritická - 3:0. V závěru druhé třetiny se ale Slovan konečně prosadil, když Martin Tůma obdržel ideální nahrávku od Jaroslava Roubíka a mohl tak v klidu zakončit do odkryté klece – 3:1

Od samého začátku poslední dvacetiminutovky se Slovan pokoušel ještě s utkáním něco udělat a měl několik slibných příležitostí, které ale bohužel nedokázal využít. Naopak domácí Letci začátkem 52. minuty přidali čtvrtou branku do sítě Slovanu o kterou se postaral Vojtěch Kropáček a ukončil tak snahu Slovanu o zvrat v utkání - 4:1 V samotném závěru utkání Jiří Uhlík přidal definitivní pojistku na výhře domácích Letňan - 5:1

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí n.L.) - První třetina byla herně vyrovnaná, i když jsme ji prohráli o jednu branku. Zápase se ovšem rozhodoval ve druhé třetině, kdy soupeř potrestal naše dva fauly. Ve třetí třetině již domácí zápas kontrolovali a moc šancí k obratu nám nedali.