Ústí nad Labem - Poslední domácí zápas základní části vyšel Slovanu víc než dobře! Ústečtí sice museli otáčet skóre po obdrženém góle po 25 vteřinách hry. Celkem rychle se ale dostali do vedení, které už udrželi a dokráčeli k povedené výhře 7:3. Na šňůru vítězných klání na vlastním ledě tak přibyl korálek číslo devět.
po 9. 1. 2023
HC Stadion Vrchlabí
7:3 3:1, 1:2, 3:0

Branky a nahrávky: 2. Kordule (Kuchynka), 4. Bartoš (Trefný), 10. Rudovský, 33. Rudovský (Trefný, Kordule), 45. Kordule (Záruba, Kuchynka), 51. Tůma (Costa, Roubík), 59. Bartoš (Trefný, Smola) – 1. Chalupa (Jirků, Pelda), 29. Chrtek (Chalupa, Bendík), 30. Bendík (Hlaváč, Krsek). Rozhodčí: Zeliska - Gregar, Štěpánek. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 793. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 7:3.

793

Ústecký Slovan s.r.o.: Cikánek – Funk, Trefný (C), Záruba, Drtina (A), Vacík, Bartoň, Šefl – Damašek, Smola, Tůma (A), Kordule, Bartoš, Roubík, Kuchynka, Rudovský, Costa, Daniel.

HC Stadion Vrchlabí: Krinwald – Kozák, Oliva, Pelda, Rychlovský, Bendík (A), Kerekanič, Duran, Horáček – Cerman, Krsek (A), Tatar, Chrtek, Urban (C), Chalupa, Hlaváč, Moník, Jirků A., Šlaicher.

Ani jeden z týmů od startu utkání neváhal ani nejmenší okamžik. Už po 25 vteřinách hry otevřel skóre vrchlabský David Chalupa, který převzal křižný pas od mantinelu a z první poslal puk k bližší tyči. Slovan to ale nechtěl nechat jen tak a už v čase 1:06 odpověděl Pavel Kordule. Tomu se povedlo tečovat kotouč do branky Stadionu ve výhodě po podrážení na svou osobu.

Ústecké tento gól evidentně nabudil, z čehož pramenily další střelecké pokusy i trefa Dana Bartoše ze samostatného úniku. Na druhé straně byl posléze blízko vyrovnání Ondřej Chrtek, který orazítkoval tyč Cikánkovy svatyně.

Další trefa ale padla z hole domácích hokejistů. Jan Rudovský se utrhl ve vlastním oslabení a přesnou ranou z kruhu pod víko navýšil už na 3:1. Do konce třetiny si ještě výraznější pokusy připsali Kordule, Záruba, Bartoš a Smola, nicméně žádný z nich za Krinwaldova záda nepropadl. Slovan tedy před druhou třetinou držel náskok dvou branek.

Úvod druhé periody vypadal lépe pro Stadion. Tým z Podkrkonoší nebyl daleko od překonání Cikánka, což se mu také v 29. minutě podařilo. Chyby v ústecké rozehrávce využil Ondřej Chrtek, který si položil gólmana Slovanu a umístil puk za jeho záda.

Zbývalo jen pět vteřin do poloviny utkání, kdy se Vrchlabským povedlo vyrovnat. Dalekou střelu od modré tečoval Jan Bendík do svatyně Slovanu. Domácí tým si ovšem po třech minutách hry uzmul vedení zpět. Křižný pas od Trefného převzal Jan Rudovský, který posunul puk do branky z pravého kruhu. Slovan ještě musel čelit oslabení, které přineslo nadějný střelecký pokus Marka Peldy. Na gólovém stavu se ale už nic nezměnilo, ústecký tým zahajoval poslední část klání s jednobrankovým náskokem.

Závěrečná třetina přinesla zpočátku aktivní, avšak vyrovnanou hru. Z vrchlabské strany byl blízko skórování Jan Hlaváč, na druhé straně pak Štěpán Kuchynka. Střelecké štěstí se posléze přiklonilo na Pavla Korduleho, který dopravil mezi tři tyče přesnou nahrávku od Záruby.

Tlak ze strany domácích neustával. K vidění byly povedené akce v podání Damaška, následně Korduleho. Také to byl ústecký tým, který se postaral o další vstřelený gól. Na časomíře svítila hodnota 50:13, kdy se Martin Tůma dostal k odražené střele od Krinwalda a poslal puk přesně mezi betony gólmana Vrchlabí.

V poslední desetiminutovce se více dařilo domácímu týmu, jemuž pomohla i početní výhoda. Roman Krinwald ovšem své spoluhráče dokázal podržet, navíc závěrečné tři minuty zkusilo Vrchlabí v šesti mužích na ledové ploše. Tato naděje ale hostům z Podkrkonoší záhy zhasla, v čase 58:38 po nájezdu ze středu pole uklidil puk do prázdné branky Dan Bartoš.

I poslední domácí základní části tedy Slovan zvládl úspěšně a do nadstavbové skupiny vítězů si přinese sérii devíti výher na vlastním ledě v řadě.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Utkání hodnotíme pozitivně, tři body máme. Vrchlabí je těžký soupeř, mají hodně šikovných hráčů, který se umí prosadit v předbrankovém prostoru. První třetinu jsme zvládli parádně, v té druhé přišel výpadek a pustili jsme Vrchlabí do hry. Třetí třetinu jsme znovu zvládli dobře. Teď nás čeká cesta do Řisut, kde potřebujeme tu základní část vítězně dovršit. Poté přijde nástavba a my už víme, že k nám v sobotu zavítá Tábor.

Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí): Dneska jsme si zaslouženě neodvezli ani bod, měli jsme dobrý vstup do utkání. Zbytek třetiny jsme ale hráli s hlavami v oblacích, špatná defenziva, veliké chyby. Druhá třetina nám naopak sedla, něco jsme si k tomu řekli, určitě jsme byli více na kotouči, měli více příležitostí a zaslouženě jsme vyrovnali. Škoda toho gólu na 4:3, který nás mrzel. Věřili jsme ale, že dokážeme soupeře ve třetí třetině potrápit a nějaký bod odvézt. Kluci to ale nezvládli v defenzivě, hrubé individuální chyby v obranném pásmu, kvůli tomu nás soupeř potrestal a zaslouženě vyhrál. Jsem si vědom toho, že máme v obraně ze šesti beků dva útočníky a dva kluky z juniorky, takže to není jednoduché. To ale neomlouvá tyhle hrubé chyby, na tom musíme zapracovat, poučit se z chyb a nachystat se na Benátky.