Písek - V rámci dvaadvacátého kola druhé ligy zajížděli ústečtí na led Písku. Souboj brankařů nakonec ovládl ten písecký, který za svá záda pustil pouze střelu Roubíka, ústecký Stahl kapituloval dvakrát. Slovan si tak zejména kvůli neproměněným šancím v druhé třetině odváží do Ústí pouze jeden bod.
so 3. 12. 2022
IHC Komterm Písek
2:1pp 0:1, 0:0, 1:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 45. Matiášek (Prášek, Hanus), 63. Volf (Prášek) – 20. Roubík (Tůma, Drtina). Rozhodčí: Šperl – Sýkora, Tuháček. Vyloučení: 5:6, navíc Rudovský (UNL) 5+20 sekání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

5:6

1:0

0:0

Diváci

250

IHC Komterm Písek: D. Novák – F. Novák, Dudáček, Radoš, Dvořák, Pavlát, Hanus, Turek – Hollar, Březiina, Hrakholski, Macháček, Brož, Koupal, Matiášek, Volf, Novotný, Bednařík, Prášek, Pouzar.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Drtina, Vacík, Trefný, Funk, Záruba, Šefl, Polata – Tůma, Rudovský, Kordule, Roubík, Kučera, Daniel, Damašek, Costa, Smola, Prošek.

Králové vstoupili do zápasu s favorizovaným Slovanem bez velké bázně a hned od prvních minut silnějšímu soupeři zatápěli. Činili se oba brankáři, kteří dlouho drželi nerozhodný stav. Písecké hokejisty mohly neproměněné šance mrzet, protože ve 20. minutě dostal pas mezi beky zkušený Jaroslav Roubík, který sám před Novákem zamíchal pukem a forhendem pověsil kotouč pod víko - 0:1

V podobném duchu se hrálo také druhé dějství. Možná v něm měli více štěstí Králové, které držel především vynikající gólman David Novák. Hrozili ale i domácí - třeba když jel sám na branku Lukáš Bednařík, nebo do přečíslení Prášek s Volfem. Klíčový moment zápasu přišel v závěru druhé třetiny. Když Písek kroužil kolem branky Slovanu, najednou se k zemi skácel Aleš Macháček. A držel se přitom za choulostivá místa. Domácí střídačka reklamovala seknutí do slabin. Sudí se poradili a vynesli pro hosty nepříjemný verdikt - 5 minut oslabení a odchod do šaten pro údajného viníka Jana Rudovského, nejproduktivnějšího útočníka Ústí nad Labem - 0:1

Domácí hráli početní převahu prachmizerně. Možná je svazoval fakt, že může jít o velkou šanci na srovnání. Naštěstí jim Slovan pomohl dalším faulem a dvojnásobnou přesilovkou. V té si šikovně na dorážku počkal Jan Matiášek. Zatímco David Novák deptal střelce Ústí jistými zákroky, jeho parťáci se vepředu snažili o obrat zápasu. V samotném závěru měli stoprocentní tutovky, za ústeckým brankářem Stahlem dokonce zvonila tyčka. Nakonec houkala siréna po 60 minutách za nerozhodného stavu - 1:1

Razítko na dobrý výkon dal v 63. minutě Lukáš Volf, který při hře tři na tři najel do pásma a kolem nohou bránícího hráče rozhodl výstavní trefou k tyči - 2:1

Tomáš Matušík (IHC Králové Písek) - Vítězství se zrodilo z hodně poctivé práce. Vstup do zápasu jsme měli výborný, ve druhé třetině jsme pak měli i štěstí, ale byli jsme lepším týmem. V poslední třetině jsme měli hru ve své moci a v poslední minutě zápasu jsme měli snad tři šance. Ale vítězství se Slovanem je takový balzám po středečním utkání s Táborem.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí n.L.) - Neodehráli jsme dobré utkání, byť jsme začali dobře a zaslouženě vyhráli 1. třetinu. Od druhé třetiny jsme nehráli zodpovědně do obrany a často na hranici rizika v kritických prostorech. Utkání hodně ovlivnilo naše vyloučení na 5 minut a následná přesilová hra soupeře pěti proti třem.