Ústí nad Labem - Další domácí utkání úspěšně zvládnuto! Slovan už od počátku proti Řisutům potvrzoval roli favorita a nakonec dokázal dojít k pohodlnému vítězství 7:2. Díky tomu se Ústečtí přiblížili ke čtvrtému místu tabulky.
út 8. 11. 2022
HC Řisuty
7:2 3:0, 2:1, 2:1

Branky a nahrávky: 1. Kordule (Tůma, Trefný), 11. Roubík (Rudovský, Drtina), 19. Šefl (Kučera, Prošek), 22. Kučera (Kordule, Šefl), 38. Trefný (Kordule, Záruba), 44. Tůma (Záruba, Kordule), 59. Kordule (Costa, Tůma) – 32. Petráš (Bílek, Potechin), 55. Okegawa (Řepka, Petráš). Rozhodčí: Hlinka - Janíček, Sýkora. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 614. Střely na branku: 43:20. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 7:2.

4:2

1:1

1:0

Ústecký Slovan s.r.o.: Cikánek – Vodička, Drtina (A), Záruba, Trefný (C), Šefl, Vacík, Funk – Rudovský, Roubík, Berčík – Tůma (A), Costa, Kordule – Prošek, Kučera, Smola – Damašek

HC Řisuty: Šubrt – Řepka, Potechin, Janda, Strnad, Pokorný – Petráš, Bláha, Janeček, Rendla, Výrut, Chamrád, Sýkora, Křepelka, Okegawa, Keszi, Bílek (C).

Vstup do zápasu vyšel Slovanu úspěšně. Už v první minutě poslal Ústecké do vedení Pavel Kordule, který doklepl do odkryté branky odražený kotouč od betonů řisutského gólmana Šubrta. Ve svém snažení Slovan neustával, díky čemuž se takřka po celou dobu držel v útočném pásmu.

Střelecky se ale Ústečtí drželi na uzdě. Proto další trefa padla až o necelých deset minut později, kdy prostřelil puk pod tělem Šubrta Jaroslav Roubík. I ta třetí na sebe nechala chvilku čekat. V čase 18:44 se Karel Šefl v pravém kruhu chopil zpětné nahrávky, kterou z první uklidil k bližší tyči branky Řisut. Slovan díky tomu vstoupil do další fáze utkání s tříbrankovým náskokem.

Na startu druhé třetiny se Slovan nejdříve bránil přesilovkovému náporu ze strany Řisut. I v oslabení ale dokázal vstřelit další gól. Lukáš Kučera převzal mezi kruhy kotouč a z první ho razantně vypálil k pravé straně řisutského brankoviště.

Díky tomu se Ústečtí opět chopili režie hry. Množství šancí ovšem zvládla obrana Středočechů ubránit. Naopak ještě v přečíslení dokázaly Řisuty snížit. V nájezdu dvou proti jednomu našel Bílek připraveného Zdeňka Petráše, který doklepl kotouč za Cikánkova záda.

Slovan se ale i nadále pokoušel o vstřelení páté branky. V závěru druhé třetiny mu do karet hrála i první přesilovka, kterou pohotovou ranou od modré využil Jakub Trefný. Ústečtí tedy před závěrečnou třetinou drželi vedení o čtyři branky.

V úvodu poslední periody zvolili Ústečtí velký tlak na soupeřovu klec. Z toho také pramenil další gól. Martin Tůma se chopil v levém kruhu kotouče po přihrávce, načež jej ihned poslal do řisutské branky. Na útočné hře Ústí se ale nadále nic neměnilo. Řisutští měli častokrát na mále, držel je ale připravený Filip Šubrt.

Ovšem Řisutům se ještě povedlo využít přesilovku. Skrz ležícího gólmana Cikánka dokázal umístit kotouč do branky Slovanu Yuya Okegawa. V poslední pětiminutovce se trochu více roztrhl pytel s vyloučeními na obou stranách. Ústeckým to ale vyšlo lépe a definitivní výsledek 7:2 určil Pavel Kordule, když namířil puk přesně mezi betony gólmana Řisut.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem) - V podstatě to bylo takové povinné vítězství, bereme tři body. Občas byly pasáže utkání, kdy to nebylo podle našich představ, ale zaslouženě jsme vyhráli. Čeká nás ovšem stále hodně práce, jelikož máme převážnou část sezony stále před sebou. Teď budeme čtvrtek, pátek trénovat v Lovosicích z důvodu koncertu Kabátů na našem stadionu. Pak nás čekají tři zápasy venku, budeme se snažit připravit mužstvo tak, abychom získali plný počet bodů, ale ta série venkovních utkání bude jistě velmi těžká.

Pavel Křepelka (TJ HC Řisuty) - Favorit byl jasný. Svoji roli potvrdil, ale my jsme podali zlepšený výkon, oproti minulým utkáním. Utkání ale dopadlo, asi tak, jak mělo. Z naší strany to však dnes bylo o dost lepší. Každopádně gratuluji domácím ke třem bodům.