Příbram - 14. kolo druhé ligy zavedlo Slovan na led lídra západní konference. Od samého začátku si Slovan vytvářel brankové příležitosti, které ale oproti domácím nevyužil a z ledu Příbrami se tak do Ústí nad Labem vrací bez bodového zisku.
so 5. 11. 2022
HC Příbram
4:0 0:0 , 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 28. Hasman (Káník, Šinágl), 32. Saňa (Havlín, Urban), 44. Pinkas (Kraus, Procházka), 59. Eret (Urban, Gengel). Rozhodčí: Glanc – Kučera, Thuma. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 462. Průběh utkání: 4:0.

3:6

1:0

0:0

Diváci

462

HC Příbram: Jiroušek – Saňa (A), Zdeněk, Jelínek, Vinš, Zedek, Havlín, Patzelt – Matějka, Brzák, Urban – Kraus, Eret, Gengel (C) – Káník, Pinkas, Procházka – Hasman, Šinágl

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Vodička, Trefný (C), Vacík, Drtina (A), Funk, Záruba, Šefl – Roubík, Smola, Tůma (A) – Bartoš, Prošek, Kučera – Berčík, Rudovský, Costa – Kordule

Od začátku utkání mohli přítomní diváci sledovat hokej s příležitostmi na obou stranách. Největší možnost ke skórování byla k vidění v 15. minutě, kdy se Jaroslav Roubík ocitl tváří v tvář domácímu Petrovi Jirouškovi, který ho ale vychytal. V závěru první třetiny jsme mohli vidět přesilovou hru domácích, která ale nebyla využita a do šaten se tedy odcházelo za bezbrankového stavu - 0:0

Druhá třetina nám nabízela stejný obrázek jako ta první. Slovan se snažil vymyslet recept na domácího gólmana jenže byl to nakonec domácí celek, který jako první otevřel dnešní střelecký účet. V polovině 27. minuty Jakub Káník našel na pravém kruhu Josefa Hasmana a ten se pak již nemýlil. O pár minut později nabídl Slovan domácím možnost přesilové hry, se kterou domácí nepohrdli a zásluhou Josefa Saňi odskočili do dvoubrankového vedení - 2:0

Na začátku třetí třetiny domácí disponovali další přesilovou hrou, kterou domácí ale nevyužili, což jim vadit nemuselo, protože o chvíli později se prosadil Tadeáš Pinkas a pro ústecké už to nevypadalo vůbec dobře. Na začátku 59. minuty pak Petr Eret pojistil výhru Baníku nad Slovanem - 4:0.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí n.L.) - Dnešní zápas rozhodla úspěšnost v zakončení. Bez vstřeleného gólu jsme nemohli pomýšlet na úspěch. Šancí jsme měli také dost, ale neměli jsme dostatečný tlak do branky, navíc jejich brankář plno našich střel viděl.