Ústí nad Labem - Slovan na domácím ledě přivítal IHC Písek, v zápase jasně dominoval a zvítězil poměrem 6:1. Nejvíce gólů nasázel v první třetině, která skončila 3:0. V dalším zápase zajíždí Slovan ve středu do dalekého Vrchlabí.
so 15. 10. 2022
IHC Komterm Písek
6:1 3:0, 1:0, 2:1

Branky a nahrávky: 7. Kučera (Trefný, Kordule), 8. Berčík (Rudovský, Roubík), 14. Berčík (Rudovský, Drtina), 30. Roubík (Berčík, Rudovský), 46. Trefný (Kordule, Tůma), 52. Rudovský (Roubík, Drtina) – 47. Prášek (Radoš). Rozhodčí: Marek Domský – Patrik Goltsch, Lukáš Sýkora. Vyloučení: 5:8 . Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 838 . Střely na branku: 37:18. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.

5:8

3:0

0:0

Diváci

838

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Drtina, Funk, Trefný, Vodička, Záruba, Vacík, Šefl – Kordule, Kučera, Damašek – Tůma, Berčík, Roubík – Costa, Rudovský, Prošek – Bartoš.

IHC Komterm Písek: Kříž – Kurfürst, Novák, Radoš, Hanus, Turek – Macháček, Brož, Hrakholski – Hollar, Andrle, Koupal – Matiášek, Volf, Novotný – Bednařík, Prášek, Pouzar.

První třetina začala opatrně. Ve druhé minutě zápasu byl vyloučen domácí Richard Záruba, ale Písek nedokázal početní výhodu využít. V 7. minutě byl vyloučen hostující hráč a Slovan dokázal početní výhodu rychle využít, Lukáš Kučera dokázal skvěle tečovat střelu Jakuba Trefného – 1:0. V 8. minutě byl opět vyloučen hostují hráč a Slovan využil přesilovku opět velmi rychle. Střelu Jana Rudovského hostující gólman ještě vyrazil, ale na dorážku Martina Berčíka byl již krátký – 2:0. Ve 13. minutě bylo pro hosty ještě hůře, Jan Rudovský naservíroval puk Martinovi Berčíkovi, který trefil odkrytou klec – 3:0. Slovan byl i nadále do konce třetiny velmi aktivní. Největší šanci hostů si vytvořil Lukáš Prášek, ale proti byl David Stahl.

Ve druhé třetině začal Písek aktivně, ale prokázat se nedokázal. Ve 23. minutě se dostal do přečíslení Costa a Bartoš, ale druhý jmenovaný nedokázal správně zakončit. Ve 30. minutě našel krásnou přihrávkou Martin Berčík přes kluziště Jaroslava Roubíka – 4:0. Krátce po polovině zápasu dostal Písek výhodu dvojnásobné přesilovky, která trvala 30 vteřin, ale hosté jí nedokázali využít. Druhá třetina tak skončila 4:0 pro Slovan.

Domácí začali i třetí třetinu velmi aktivně a ve 46. minutě po krásné kombinaci Martina Tůmy, Pavla Korduleho a Jakuba Trefného, který procpal puk skrz betony hostujícího brankáře - 5:0. Písek se dostal ke snížení ve 47. minutě, kdy v mezikruží dostal nabito Lukáš Prášek – 5:1. V 50. minutě dostali výhodu dvojnásobné početní výhody a domácí ji tři vteřiny před koncem využili! Jaroslav Roubík nalezl před brankou Jana Rudosvkého, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 6:1.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnes to byl od nás velmi slušný výkon. Od začátku zápasu jsme v utkání dominovali, vstřelili jsme dvě nebo tři branky v přesilové hře , což je hodně pozitivní. Jediný, co chceme odbourávat je, že když vedeme větším rozdílem tak tam jsou pasáže, kde malinko zvolníme a vypneme. My se pořád chceme třetinu od třetiny zlepšovat, takže na tom zapracujeme, ale dnes to byl solidní výkon.

Radek Volf (IHC Králové Písek): K zápasu jsme nepřistoupili úplně dobře. Byly tam momenty kdy jsme dostali góly po hrubých chybách. Vždy když jsme se aspoň lehce nadechli, tak přišla zase triviální chyba. Domácí vyhráli naprosto zaslouženě, my jsme si sice nějaké šance vytvořili, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit.