Poněkud dramatičtější vývoj přinesla bitva Slovanu proti jihočeskému Táboru. Domácí tým se sice jako první dostal do vedení, nicméně Ústeckým se povedlo otočit skóre ve svůj prospěch. Ani to ovšem nevydrželo a Tábor si dokráčel pro výhru v prodloužení. Z přímého souboje o třetí místo v tabulce tak vzešli lépe Jihočeši, Slovan si ale alespoň odváží domů jeden bod.
so 8. 10. 2022
HC Tábor
4:3pp 2:1, 0:2, 1:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 10. Severa (Milfait, Plášil), 11. Dvořák (Hajič), 55. Vlček (Matušík, Severa), 62. Vlček (Milfait) – 18. Prošek (Šefl), 24. Kordule (Prošek), 30. Smola (Trefný, Tůma). Rozhodčí: Jílek - Tuháček, Augusta. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1543. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.

6:5

1:1

0:0

HC Tábor: Gába – Suchánek (A), Plášil, Kříž, A. Dvořák, Hubata, Vala, Černý (C) – Vlček, Matušík (A), Šulek – Dančišin, Milfait, Severa – Hajič, Zíb, Bárta – Duda, Zayml, Chocholoušek

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Vodička, Drtina (A), Záruba, Trefný (C), Šefl, Funk – Rudovský, Roubík, Berčík – Tůma (A), Kučera, Smola – Prošek, Bartoš, Kordule, Daniel

Utkání začalo oboustranně v značném tempu. Jak David Gába, tak jeho jmenovec David Stahl se v brankovišti nezastavili. Na gól se ovšem čekalo až do poloviny první části utkání. Táboru se podařilo využít přesilovku, když na Stahla vyzrál přesnou ranou z levého kruhu Jiří Severa. Hned nato to bylo už 2:0, dělovkou od modré se prosadil Adam Dvořák.

Pak se hra opět vyrovnala, dokonce se Slovan dostal ke snížení. Po samostatném úniku přesně zakončil Radek Prokeš. Po chvilce své střelecké štěstí ještě zkoušel Jiří Drtina, nicméně nic se nezměnilo na situaci, že po první třetině musel ústecký tým dohánět jednobrankové manko.

Na startu druhé periody měl Slovan velkou výhodu v podobě dlouhé dvojnásobné přesilovky. Toho využil v podobě vyrovnávací trefy Pavla Korduleho. Nicméně, dvojnásobnou přesilovku měl o chvilku později i Tábor. Ten jí ovšem zužitkovat nedokázal, naopak krátce po jejím konci poslal Ústecké do vedení Jan Smola.

V této části utkání měl ještě výraznější akci táborský Matušík, v úplném závěru pak opět Smola. Ani z jednoho z těchto pokusů ovšem gól nepadl a Ústečtí vstupovali do třetí třetiny s vedením o jednu branku.

V třetí třetině hrály po dlouhou dobu oba týmy poměrně vyrovnaný hokej. Ve vlastním oslabení měl velkou šanci Dan Bartoš, na něhož ale bravurně vyzrál Gába. O něco později nastřelil tyč ústecké svatyně Tomáš Hajič.

Táboru se ale přeci jen povedlo vyrovnat. V čase 55:08 po úspěšné kombinaci uklidil kotouč za Stahlova záda Filip Vlček. Množství následných střeleckých příležitostí už ale gól nepřineslo, proto zápas dospěl do prodloužení.

V něm si lépe vedli Táborští, kteří také ukončili utkání a udrželi doma i bonusový bod. Do zakončení se opět dostal Filip Vlček, jenž tentokrát uklidil kotouč do zcela volné branky Slovanu. Ústečtí tak na předchozí venkovní výhru v Hronově nenavázali a v souboji dvou týmů na stejné tabulkové pozici si odvážejí z Jižních Čech pouze bod.