Ú s t í n/L. - Po třech vítězných utkáních přišlo vystřízlivění. Slovan na domácím ledě hostil soupeře z Klatov, kterému podlehl 1:4. Jedinou branku Ústí zapsal Kučera pohotovou smečí vysokého kotouče. Další utkání sehrají ústečtí ve středu na ledě Hronova.
so 1. 10. 2022
HC Slovan Ústí nad Labem
HC Klatovy
1:4 0:1, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 34. Kučera (Berčík, Klatt) – 15. Lang (Sedlák), 27. Lang (Sedlák, Roubal), 41. Sedlák (Lang, Houdek), 44. Čech (Beníšek, Šeba). Rozhodčí: Hacaperka – Janíček, Hlinka. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 704. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

Vyloučení

3:4

Využití

0:0

V oslabení

0:0

Diváci

704

HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl – Vacík, Drtina, Záruba, Trefný, Vodička, Klatt, Funk – Rudovský, Roubík, Kordule – Prošek, Costa, Tůma – Kučera, Berčík, Smola – Sýkora, Daniel, Damašek.

HC Klatovy: K. Kolář – M. Houdek, Vajner, Zich, Pánek, Kovařík, D. Houdek – Sedlák, Beníšek, J. Roubal, Kvasnička, F. Kolář, Lang, Šeba, Čech, Kosnar, D. Roubal, Matoušek, Ženíšek.

Komentář

Od úvodu utkání byli o něco aktivnější domácí hráči, kteří si ale nedokázali vytvořit žádnou větší příležitost. Jako první byli tedy blíže ke vstřelení gólu hosté, Beníškův pokus do odkryté brány na poslední chvíli zlikvidoval Stahl. Slovanu nepomohla ani přesilová hra, ve které byl sice aktivní, gól všem nepřinesla. Z něj se tak radovaly v patnácté minutě Klatovy, za které se prosadil Martin Lang tvrdou ranou z kruhu - 0:1

Úvod do druhého dějství vyšel lépe ústeckým, Kordule svým pokusem v první minutě orazítkoval tyč. Nedáš dostaneš, toto známé pravidlo se opět potvrdilo, když se za hosty znovu prosadil Martin Lang, který dokázal kličkou vyzrát nad Stahlem. Slovan ale dokázal na tuto branku zareagovat, když se ukázkovou smečí přizvedlého kotouče ukázal domácímu publiku Lukáš Kučera. Hosté v této periodě nevyužili ani jednu ze svých přesilovek, poté co Slovan tu svou, i přes velké příležitosti, také nevyužil, se šlo do šaten za příznivějšího stavu pro hosty - 1:2

Nástup do třetí třetiny vyšel ideálně hostům, kteří za čtyři minuty přidali další dvě branky, nejprve Zdeněk Sedlák procpal puk výstrojí ústeckého gólmana, poté stahl nestihl kotouč, za kterým vyjel, obral ho o něj Daniel Čech a navýšil tak vedení svého týmu. Slovan přidal na tempu, začal si vytvářet šance, dostal se do další přesilovky, proti byl ovšem skvělý Kolář, který už za svá záda nic nepustil. Nezměnilo to ani závěrečné power play domácích – 1:4

Ohlasy trenérů

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): Z naší strany to dnes byla ostuda, takhle hrát před domácím publikem nelze. Již od začátku utkání to nebylo ono, špatné nasazení, bez nadšení do hry. Soupeř byl přesný opak, stačilo mu bruslit, kombinovat a v klidu nás přehrál. Chci ale pochválit a poděkovat fanouškům, kteří nás i přes náš špatný výkon povzbuzovali až do konce zápasu.

Michal Straka (SHC Klatovy): Myslím si, že jsme dnes podali dobrý týmový výkon, už od Kristiána v bráně. Hráli jsme zodpovědně, důležité bylo, že jsme ubránili oslabení, protože tam soupeř má hráče, kteří to umí rozhodnout. Bylo pro nás dobré, že jsme stále vedli a soupeř pouze dotahoval. Tím třetím gólem jsme již odskočili a obětavostí v obranném pásmu jsme si to už pohlídali.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Letňany 21 58
2. Příbram 21 57
3. Tábor 21 47
4. Ústí n. L. 21 45
5. Chomutov 21 42
6. Vrchlabí 21 38
7. Benátky n. J. 21 32
8. Kobra 21 32
9. Most 21 28
10. Děčín 21 25
11. Cheb 21 25
12. Písek 20 22
13. Klatovy 21 15
14. Jablonec n. N. 21 15
15. Řisuty 20 10
16. Hronov 21 10

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže