Ústí nad Labem – V posledním přípravném zápase před sezónou narazil Slovan na prvoligové Litomeřice. Před zápasem proběhlo poděkování hasičům za zásah v NP České Švýcarsko. Tři třetiny, ani prodloužení branku nepřineslo a rozhodnout musely samostatné nájezdy, kde byl nakonec úspěšnější tým Litoměřic. Další utkání bude již mít příchuť druholigovou, když 21.9.2022 budeme hostit v rámci 1. kola Děčín.
čt 8. 9. 2022
HC Stadion Litoměřice
0:1sn 0:0, 0:0, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: rozh. náj. Josef Slavíček. Rozhodčí: Cícha, Biedermann – Zítka, Janíček. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání:0:1.

5:7

0:0

0:0

Ústecký Slovan s.r.o.: Cikánek (Stahl) – Vacík, Drtina (A), Polata, Trefný, Bartoň, Klatt, Kovář – Tůma (A), Roubík (C), Rudovský – Costa, Berčík, Kučera – Damašek, Daniel, Smola – Sýkora, Bartoš, Tot.

HC Stadion Litoměřice: Král (Sklíba) – Marcel, Němec, Výtisk (C), Holý (A), Hampl, Černohorský, Böhm – Procházka, Kracík, Ramik – Válek, Jícha, Slavíček – Zabloudil, Kuťák, Gajda – Cikhart, Vitouch (A), Pártl – Jiruš.

Do první obrovské šance se dostal tým Litoměřic, kdy teč skončila mimo branku domácích. Hned vzápětí se ve velké šanci octil Jan Smola, ale ani jeho pokus gólem neskončil. Ve 14 minutě dostal Slovan výhodu dvojnásobnou přesilovku, kterou nevyužil. V průběhu první třetiny dominovali gólmani a diváci tak branku neviděli.

Druhá třetina začala opět v rychlém tempu. Týmy si tvořily šance na obou stranách, ale gólmani byli vždy proti. Největší šanci Litoměřic měl Jan Výtisk když trefil tyč! V závěru druhé třetiny střílel do odkryté branky Jaroslav Roubík, ale ani on skvěle chytajícího Daniela Krále nepřekonal, druhá třetina tak skončila 0:0!

Tak jak probíhaly první dvě třetiny, tak pokračovala i třetina třetí. Největší šanci si vytvořil ústecký Dan Bartoš, ale ani on skvěle chytajícího gólmana neprostřelil. Před koncem třetí třetiny dostali ústečtí výhodu přesilové hry a domácí tým si vyžádal oddechový čas, ale to ke gólu nevedlo a poslední perioda tak skončila 0:0!

V prodloužení začal lépe tým Ústí, který si vytvořil první větší šanci. Slovan dostal v půlce prodloužení výhodu přesilové hry, ale ani tuto výhodu nevyužil.

Rozhodnout musely samostatné nájezdy, v těch byl úspěšnější tým Litoměřic kdy v 9 sérii rozhodl Josef Slavíček!

Jan Čaloun (Ústí nad Labem) – Bylo to utkání hlavně obran a brankářů, kdy obě strany předvedly parádní výkon. Z našeho týmu nemůžeme nikomu nic vytknout, protože makali a podali maximální výkon. Hráčům jsme řekli, že je na čem stavět do sezóny a doufáme, že takto, jak jsme skončili vstoupíme i do sezóny.

Daniel Tvrzník (Litoměřice) - Rozhodně to nebyl výkon, který bychom chtěli před začátkem sezóny vidět. Od nás naprosto nepovedená první třetina. Od druhé třetiny jsme se trošku zlepšili, ale absolutní vyhoření v zakončení a nezasloužili jsme si vyhrát. Jediné, co bylo dnes pozitivní, byl výkon brankáře a tím bych pochválil i výkon domácího brankáře.