Ústí nad Labem – Šesté přípravné utkání postavilo do cesty Slovanu tým z Jablonce nad Nisou. Svěřenci trenérů Jana Čalouna a Martina Štěpánka si poradili s týmem z Podještědí i podruhé v rámci přípravy. K vítězství Slovan nasměrovala zejména druhá, gólově bohatá, perioda. Další přípravné utkání hraje Slovan hned tento čtvrtek, a to opět doma proti Chebu.
út 30. 8. 2022
HC Vlci Jablonec nad Nisou
8:1 2:0, 5:0, 1:1

Branky a nahrávky: 11. Trefný (Bartoš), 18. Kučera (Kordule), 25. Rudovský (Vacík), 25. Smola (Damašek), 34. Smola (Trefný, Damašek), 36. Rudovský, 36. Bartoň (Sýkora, Roubík), 52. Kučera (Bartoš) – 59. Plíhal (Folda, Maďar). Rozhodčí: Cícha, Biedermann – Zítka, Janíček. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 8:0, 8:1.

5:3

1:0

0:0

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Drtina, Vacík, Šefl, Trefný (A), Bartoň, Funk, Klatt – Rudovský, Roubík (C), Sýkora – Prošek, Costa, Kordule – Damašek, Daniel, Smola (A) – Kučera, Bartoš, Tot.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Forst – Kollert, Culek, Had, Meisl, Filip, Pílek, Duschka, Plíhal, Folda, Foerster, Bouřil, Jursa, Jakubec, Maďar, Švik, Pavlů.

Slovan se rozjížděl v utkání s Jabloncem pozvolna. Brankově načal utkání však v jedenácté minutě. Krásnou přihrávku zpoza branky zužitkoval přesnou ranou do víka Jakub Trefný - 1:0! Na druhou branku si poté fanoušci počkali do minuty osmnácté. Pavel Kordule nejprve neproměnil trestné střílení, nicméně jeho práci dokončil přesnou ranou Lukáš Kučera - 2:0!

Druhou třetinu zahájil Slovan brankou po pěti minutách hry. Jan Rudovský vystihl rozehrávku a krásným blafákem skóroval - 3:0! Uběhla minuta a domácí se radovali počtvrté. Jan Smola ranou z kruhu trefil přesně - 4:0! Po polovině hrací doby poté odbila pátá. Krásnou dělovkou od modré se prezentoval opět Jan Smola a přidal druhou branku v utkání - 5:0! Hosté z Jablonce byli zralí na ručník. O dvě minuty později přidal také druhou branku v utkání Jan Rudovský, jenž vymíchal brankáře Forsta - 6:0! Tečku za druhou třetinou poté dodal Adam Bartoň, který z mezikruží zamířil nad betony brankáře Jablonce - 7:0!

Ve třetí třetině dostali možnost hosté o korekci skóre, nicméně nedokázali využít ani nabídku dvojnásobné přesilové hry. A tak skóroval opět Slovan. Dalším dvougólovým mužem večera se stal Lukáše Kučera, který obkroužil branku a zasunul puk za tyč - 8:0! Hosté se přeci jen radovali z čestného úspěchu, když kotouč dorazil do odkryté branky zkušený Tomáš Plíhal - 8:1! Slovan tak deklasoval Jablonec v poměru 8:1.

Martin Štěpánek (Ústí n.L.) - Dneska spokojenost. Nejen s výsledkem, ale i s hrou, kterou jsme předvedli. Celý zápas jsme hráli ve vysokém tempu. Soupeře jsme přehrávali. Hodně jsme trénovali předchozí čtyři týdny, z toho důvodu jsme také poslední zápasy neodehráli tak dobře fyzicky. Teď jsme začali pracovat i na taktických věcech a jsme rádi, že se tam ty věci začaly objevovat.

Jan Šuráň (Jablonec n.N.) - Z naší strany náročné utkání. Dnes jsme vzali hráče, které nám nabídla liberecká a mladoboleslavská juniorka. Brankář, tři, čtyři obránci. Samozřejmě Slovan byl dnes velice kvalitní, agilní, rychlý. My jsme dostali branky po našich chybách, pomalejší byla rozehrávka a pak už to bylo složité.