Ústí nad Labem - Tomu se říká úspěšné derby! Slovan nastoupil k prvnímu domácímu přípravnému klání, a to hned proti chomutovským Pirátům. Proti nim sice musel otáčet skóre, navíc utkání dospělo do prodloužení. To ovšem svou přesnou ranou rozhodl Jakub Trefný a Ústečtí tak berou vítězství.
út 16. 8. 2022
Piráti Chomutov
3:2pp 0:1, 2:1, 0:0 -1:0

Branky a nahrávky: 28. Rudovský (Záruba, Tůma), 39. Daniel (Smola, Damašek), 63. Trefný (Berčík) – 14. Chrpa (Rindoš), 40. Pavlát (Zajíček, Mála). Rozhodčí: Novák, Biedermann - Kurtin, Beneš. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2.

Vyloučení

2:5

Využití

0:1

V oslabení

0:0

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Drtina, Vacík, Záruba, Trefný, Funk, Klatt, Bartoň – Tůma, Roubík, Rudovský – Kordule, Berčík, Sýkora – Smola, Daniel, Damašek – Kučera, Bartoš, Svoboda.

Piráti Chomutov: Běhula – Pavlát, Váchal, Žižka, Petrásek, Ferbas, Seemann – Chrpa, Rindoš, Chlouba – Koblížek, Zajíček, Mála – Koustourek, Mežnar, Černý.

Ústecký tým vstoupil do prvního domácího utkání letní přípravy ve velkém tempu. Už v první minutě musel chomutovský gólman Běhula čelit ataku Martina Tůmy, který před brankou našel volného Jana Rudovského. Ten ale v této chvíli zaváhal.

Slovan ovšem nepustil svého rivala dlouho do žádné vyložené šance, naopak sám si vytvářel tlak před brankou Běhuly. K tomu mu pomohla i úvodní přesilovka. Gólová trefa ale na ledové ploše v Ústí nad Labem dlouho k vidění nebyla. Ta první přišla až v čtrnácté minutě z holí Pirátů. Z rohu kluziště nabil Josef Rindoš mezi kruhy Jakubu Chrpovi, který rozvlnil síť v Stahlově kleci.

Ústečtí ale snažili neustále o vyrovnání. Velkou šanci měl Martin Tůma, který využil mezi kruhy přihrávky od Rudovského. Následně Tůma dorážel, avšak v obou případech si vylámal zuby na připraveném Richardu Běhulovi. Úvodní třetinu tak Slovan končil s jednobrankovou ztrátou na Chomutov.

I úvod druhé třetiny patřil Ústeckým. Hned po buly vystartoval proti Běhulovi Martin Tůma. Právě chomutovský gólman musel čelit velké salvě střel, celou situaci ale držel pod kontrolou. V tomhle ohledu Slovanu nepomohla ani další přesilovka.

Přesto nakonec k vyrovnání došlo. V čase 27:55 se Jan Rudovský dostal k odražené střele Záruby a z první uklidil kotouč k bližší tyči chomutovské branky.

Šance tak byly na obou stranách otevřené, což se projevilo na zvýšené aktivitě Slovanu i Pirátů. Nadále se ale dařilo jak Davidu Stahlovi v ústecké brance, tak i Richardu Běhulovi na opačné straně. Proto také zůstal dlouho vyrovnaný stav.

Domácí se dostali do vedení v 39. minutě. Ondřej Damašek se utrhl po levém křídle, posléze našel před brankou osamoceného Michala Daniela, který poslal kotouč k levé tyči klece Pirátů. Ještě do konce druhé třetiny ale došlo k vyrovnání. Pouhých pět vteřin před závěrečnou sirénou využil přesilovku Lukáš Pavlát a šance tak byly před startem poslední třetiny vyrovnané.

Start třetí periody opět vyšel lépe Ústeckým. Pomohla jim k tomu i kratší dvojnásobná přesilová hra během prvních šesti minut hry. Chomutov ale tuto dobu přežil bez úhony. Proto se i v poslední části zápasu dlouho čekalo na gól.

Slovan se ale i nadále držel na puku a podnikal časté výpady směrem k brance Pirátů. V tomhle duchu probíhal celý zbytek třetí třetiny. Gólová trefa ale k vidění nebyla. Na program tak přišlo prodloužení.

V jeho úvodu se více drželi na puku Piráti. K prvnímu zakončení se ovšem odhodlal Jaroslav Roubík a Slovan následně převzal otěže hry. Největší šanci měl v polovině Martin Berčík. Při samostatném úniku ale na Běhulu nevyzrál. Chvilku nato se ale opřel do kotouče Jakub Trefný a svou přesnou ranou ukončil zápas ve prospěch Slovanu.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): Myslím si, že to byl z obou stran výborný zápas. Na utkání z úvodu přípravy to mělo skutečně vysoké tempo i nasazení. Z naší strany tam bylo hodně energie, kluci měli velkou chuť ukázat se doma v derby, které zde má bohatou historii. V utkání byla spousta střel, moc branek ale nepadlo, na tom je třeba zapracovat. My jsme ale spokojení, pro ty lidi, kterých dnes přišlo hodně, je dobře, že jsme vyhráli. Vytvořili skvělou atmosféru.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): Pro nás to byl důležitý zápas, soupeř byl těžký a hrál velice dobře. Spousta kluků se s tím srovnává, doufám, že to dokážou. Chyby tam ale byly, musíme se na ně zaměřit. Skřípalo to hlavně v obraně, v útoku jsme si šance vytvořili. Soupeř byl o tu jednu branku lepší, v prodloužení vyhráli asi zaslouženě. Pro nás ale dobrá prověrka.