Ostrava - V rámci čtyřicátého kola Ligy juniorů čekala na ústecké mladíky dlouhá cesta do ostravské Poruby. V utkání byl Slovan velmi aktivní, soupeře dokonce přestřílel, za Slíže prošel ovšem jediný kotouč, a to z hole Česnohlídka v závěru utkání. Zvítězila tak domácí Poruba poměrem 4:1.
ne 27. 2. 2022
HC RT TORAX Poruba 2011
4:1 1:0, 2:0, 1:1

Branky a nahrávky: 4. Chovanec (Ludvík, Halata), 28. Hradil (Elze, Ludvík), 40. Macias (Koudelný), 52. Barčák (Koudelný, Macias) – 54. Česnohlídek (Bár). Rozhodčí: Kapitanov – Konvička, Janoško. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Střely na branku: 34:40. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

111

HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Černý, Kelnar, Dinmukhammed, Fišara, Macias, Hlaváč, Ludvík – Halata, Chovanec, Hradil, Barčák, Kolat, Siekierka, Koudelný, Elze, Prokeš, Lysoněk.

Ústecký Slovan s.r.o.: Ježek – Martínek, Tomšík, Česnohlídek, Polata, Vlach, Bartoň, Klatt – Kušej, Bár, Filip, Tot, Kredl, Nedoma, Gašpar, Macek, Hurný, Svoboda.

V odvetném utkání (v Ústí vyhrál RT TORAX 2:1) byl od začátku domácí tým pod tlakem. Ve čtvrté minutě vystřelil dle zápisu jedinou střelu třetiny Pavel Chovanec a otevřel tak skóre utkání. V polovině třetině hráli hosté oslabení, které ustáli a protože ze svých dvanácti střel nevytěžili vyrovnání, do kabin šla Poruba s vedením - 1:0

Ve druhé minutě nastala zlomová akce, kdy Slovan pokračoval ve střeleckých hodech. Marek Slíž by se v brankovišti nestačil přesunout na druhou stranu, ale vložil do střely hůl a puk tím odpálil mimo tři tyče. Kdyby Ústí vyrovnalo, zápas by se vyvíjel asi zcela jinak. Porubané v osmé minutě druhého dějství zvedli vedení gólem Olivera Hradila. Přestože byl Slovan častěji na trestné lavici, Slíže ve finále počastoval 13 střelami, které jim porubský gólman vychytal. Už to vypadalo, že se do kabin půjde za stavu 2:0, jenže RT TORAX využil v čase 39:17 početní výhodu. Spolupráce Koudelného s Kacperem Maciasem zvedla gólový účet - 3:0

Třetí část utkání začali domácí další přesilovkou, kterou Slovan ubránil. Tu z poloviny třetiny už ovšem RT TORAX proměnil ve vedení 4:0 střelou Jonáše Barčáka. Ve třetím dějství se domácí již střelecky vyrovnali hostům. Těm ze 14 střel prošla za porubskou brankovou čáru jediná. Slíž při dorážce dorostence Jana Česnohlídka měl zacloněný výhled a tak nemohl adekvátně reagovat. Sedmé čisté konto tak nevychytal. Jenže důležitý je kolektivní výkon a za ten HC RT TORAX Poruba 2011 zaslouženě získal tři body a druhou výhru nad Slovanem Ústí nad Labem - 4:1