Havlíčkův Brod - V rámci dvacátého devátého kola zajížděli ústečtí junioři na led Havlíčkova Brodu. První třetinu vyhrál soupeř 1:0, v té druhé Slovan dokázal zapnout za stavu už 3:0 pro domácí a do třetí periody se tak šlo také s jednobrankovou ztrátou. Havlíčkobrodští ale opět navýšili a dvě branky Slovanu v závěru již na vyrovnání nestačily.
ne 9. 1. 2022
HC Rebel Havlíčkův Brod
7:5 1:0, 3:3, 3:2

Branky a nahrávky: 10. Pártl, 25. Pártl (Fiala, Prášek), 26. Pártl (Prášek, Fiala), 31. Pártl (Kuchta, Fiala), 43. Krejčí (Besmák, Kuchta), 45. Fiala (Pártl, Kutlvašr), 48. Kravec (Bulík) – 28. Klatt (Tomšík, Gašpar), 29. Gašpar (Polata, Klatt), 39. Klatt (Kušej, Tot), 50. Tomšík (Gašpar, Svoboda), 58. Svoboda (Tot, Tomšík). Rozhodčí: Pavel – Nechvátal, Štěrba. Vyloučení: 9:5. Využití: 2:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 125. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3, 7:3, 7:5.

9:5

2:3

1:0

Diváci

125

HC Rebel Havlíčkův Brod: Pulda – Hrbek, Besmák, Kuchta, Kutlvašr, Zych – Pártl, Mlejnek, Hrdlička, Janko, Fiala, Kravec, Krejčí, Bulík, Prášek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Ježek – Filip, Tomšík, Martínek, Česnohlídek, Kuchař, Klatt, Bartoň, Polata, Kuchler – Svoboda, Kušej, Kredl, Bár, Tot, Koval, Gašpar.

Ústí nad Labem vykročilo do utkání sebevědomě. Bylo ho plný led a domácí mužstvo se ze začátku jen těžce rozkoukávalo. Důsledkem toho havlíčkobrodský gólman namazal kotouč Pavlu Kušejovi, jenž byl ale z lehkého zisku puku překvapený, a dobrou šanci nevyužil. Na druhé straně se individuálně až před brankáře dostal Jaroslav Prášek, který však nedokázal přehodit ležícího Ježka. V půli třetiny padla první branka zápasu. Ve vlastním oslabení se po zisku kotouče dostal do úniku Filip Pártl, jenž přesnou střelou rozvlnil síť ústecké brány. Zápas byl i nadále vyrovnaný. Výbornou šanci na srovnání měl Ondřej Filip, jehož rána z mezikruží jen o pár centimetrů minula bránu - 1:0

Ve druhé dvacetiminutovce přišla gólová smršť. Dan Fiala vyvezl v přesilové hře kotouč z vlastního pásma, nahrál na pravou stranu Jaroslavu Práškovi, jenž ihned našel na levé tyči Filipa Pártla. Ten zakončil nádhernou souhru Bruslařů. Jen o necelou minutu a půl později se domácí radovali znovu. V další početní výhodě střílel Jaroslav Prášek. Jeho pokus ústecký gólman vyrazil do bruslí Filipa Pártla, od kterých hrací předmět doputoval až za brankovou čáru. Havlíčkobrodská dvacítka tak završila hattrick. Hosté se však vzápětí dostali zpět do zápasu, když dostali možnost hrát dlouhou přesilovku pět na tři, kdy jeden z trestů byl dokonce čtyřminutový. Lvi snížili po střele od modré z hole Adama Klatta. Jejich dvojnásobná přesilová hra stále pokračovala. Ústí tak posléze skórovalo znovu. Střelu Ondřeje Polaty vyrazil Pulda před sebe, kde byl připravený David Gašpar, jenž dorazil puk do brány. Havlíčkův Brod ale neztratil koncentraci. Filip Pártl se totiž prosadil počtvrté a znovu to bylo v přesilové hře. Tentokrát šikovně tečoval střelu Jana Kuchty od modré čáry. Hra se následně uklidnila a již to vypadalo, že si domácí do třetí části odnesou dvoubrankový náskok. Minutu a půl před sirénou ale Adam Klatt vyslal nenápadnou střelu od modré, která překvapila strážce domácí svatyně - 4:3

Ani třetí třetina nebyla skoupá na góly. Klid na havlíčkobrodské hokejky vrátil David Krejčí, jenž po přihrávce Ondřeje Besmáka proměnil únik. O chvíli později Filip Pártl našel na spodku pravého kruhu Dana Fialu. Ten střelou z první trefil poloprázdnou bránu. Bruslaři se vzápětí radovali posedmé. Matěj Kravec měl na kruhu dost času na to, aby přesně zamířil a o spojnici zavěsil. Hosté se ale nevzdali. V padesáté minutě prostřelil Pavla Puldu ránou od modré Pavel Tomšík. Necelé tři minuty před koncem třetiny pak ještě zápas zdramatizoval Michal Svoboda, jenž dal pátý gól svého týmu střelou z kruhu. Lvi ještě zkoušeli hrát bez brankáře, skóre se ale již nezměnilo. Havlíčkův Brod tak v divoké přestřelce porazil Ústí nad Labem - 7:5