Písek - V rámci dvacátého osmého kola zajížděli ústečtí junioři na led Písku. Domácí tahali od začátku za delší konec provazu a postupně se dostali do vedení 3:0. V úvodu třetí třetiny sice snížil Kredl, poslední slovo měli ale opět písečtí a nakonec zvítězili 4:1.
pá 7. 1. 2022
IHC Komterm Písek
Ústecký Slovan s.r.o.
4:1 1:0, 2:0, 1:1

Branky a nahrávky: 10. Hála (Hrakholski), 29. Kreuzman (Pitel, Pešek), 40. Kříž (Hollar), 56. Hollar – 43. Kredl (Koval, Klatt). Rozhodčí: Kosnar – Zimmermann, Hošťálek. Vyloučení: 7:3, navíc Hail (PIS) 5+20 bitka, Tot (UST) 5+20 bitka. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 75. Střely na branku: 38:22. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Vyloučení

7:3

Využití

0:0

V oslabení

1:0

Diváci

75

IHC Komterm Písek: Vondraš – Hail, Kulvejt, Dohnal, Kurfürst – Hála, Mikeska, Koška, Pitel, Ryba, Sládek, Hrakholski, Kovařík, Hollar, Pešek, Kreuzman, Dubský, Kříž

Ústecký Slovan s.r.o.: Ježek – Kuchař, Polata, Česnohlídek, Klatt, Bartoň, Tomšík, Filip, Martínek – Kušej, Kredl, Tot, Nedoma, Koval, Gašpar, Svoboda, Bár

Komentář

Po úvodních šancích na obou stranách rozjásal domácí střídačku Daniel Hála, který doklepl puk za záda brankáře, když inkasoval přesnou přihrávku od Hrakholskiho. O chvilku později ale mohlo být vyrovnáno! Kredl se ujal kotouče a nabral solidní rychlost, ujel všem a před ním zůstal pouze domácí brankář Vondraš. Písecký brankář zachoval klidnou hlavu a svého soka vychytal. V závěru úvodní dvacetiminutovky měl domácí tým dvě velké příležitosti ke skórování. Nejprve po nepřehledné situaci poskakoval puk na brankové čáře, ale obrana Ústí nezazmatkovala a kotouč poslala pryč z ohně. Minutu před koncem se blýskl brankář Ježek, který se v brankovišti roztáhl a zamezil Dubskému skórovat.

V prostředním dějství přidalo Ústí na důrazu a domácí obrana měla problém konstruktivní rozehrávkou. Králové se ale nezalekli a Jaroslav Kreuzman přidal druhý gól. Krátce na to hrálo Ústí přesilovou hru, ale paradoxně měl největší příležitost lídr produktivity domácích Pešek, který se dostal do samostatného úniku. Brankář Ježek ale kladl odpor a nepropustil puk za svá záda. Urostlý útočník Ryba již Ježka překonal, ale letící puk se naštěstí pro hosty zastavil na pravé tyčce. V samotném závěru druhé periody skóroval po chybě brankáře Ježka Marcel Kříž a Písek si odnesl do kabin solidní tříbrankové vedení.

Ve třetí třetině zadělal na drama David Kredl, který se ocitl zcela sám před píseckou svatyní a hravě skóroval. Vstřelená branka hostům rozhodně pomohla a Vondraš čelil v krátkém časovém sledu několika střeleckým pokusům, které však písecký gólman lapil. Necelé čtyři minuty před koncem utkání dostalo mužstvo z Ústí výhodu přesilové hry a trenér Vrba odvolal brankáře Ježka. Situaci 6 na 4 hosté nezužitkovali, neboť se ke kotouči dostal Tomáš Hollar, který získal obrovskou rychlost a z mezikruží bez problému zakončil.

Sdílet článek na sociálních sítích

Junioři

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže