Vsetín - Krom A-týmu narazil na vsetínský klub i juniorský výběr Slovanu, v utkání hraném na stadionu Na Lapači se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Nakonec byl šťastnějším týmem ústecký výběr, který si připsal tři body za výhru 4:3. Prosadili se postupně Nedoma, Macel, Tomšík a Svoboda.
ne 19. 12. 2021
VHK ROBE Vsetín
3:4 1:0, 1:2, 1:2

Branky a nahrávky: 3. Bednařík (Prčík, Fojtík), 26. Przybyla (Liss, Bachánek), 52. Machů (Liss, Bachánek) – 24. Nedoma (Macek), 40. Macel (Tomšík, Gašpar), 44. Tomšík (Macel, Svoboda), 58. Svoboda (Gašpar, Macel). Rozhodčí: Šmíd – Poláček, Šobáň. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.

65

VHK ROBE Vsetín: Hořejší – Fojtík, Sýkora, Čapka, Liss, Machů, Sviták (A), Prčík – Broža, Jurek, Bachánek (A), Maštalíř, Bednařík (C), Janíček, Horský, Hrazdira, Przybyla, Veselý.

Ústecký Slovan s.r.o.: Tuček – Martínek, Klatt, Vlach, Polata (C), Kuchař, Tomšík – Špaček, Nedoma, Macek, Tot (A), Bár, Svoboda, Kušej, Kredl, Macel (A), Gašpar, Koval.

Ústí vletělo do utkání s větší chutí, ale i přes první dobře vypadající střelecké příležitosti hostujícího celku se jako první prosadili domácí. Z první větší útočné akce skóroval kapitán David Bednařík, ale ani tento přesný zásah obraz hry nijak nezměnil. Aktivnější byli stále hráči Slovanu, na kterých byla hned o d začátku vidět touha po vyrovnání a bodech. Všechno změnily až tři rychlé gólové šance Vsetína. Hrazdira šel do útoku sám proti dvěma hráčům Ústí. Z druhé vlny si však na levý kruh najel Bachánek, jehož střela skončila mezi Tučkovými betony. Stejná formace se pak blízko gólu ocitla ještě dvakrát, Hrazdira ani Przybyla však svou šanci nevyužili. Hra se navíc začala přiostřovat, když si týmy začaly oplácet zprvu nevinné zákroky. V první třetině se na trestnou lavici podíval hostující obránce Kuchař a domácí útočník Broža dostal dvouminutové tresty dokonce dva - 1:0

Vysoké tempo a opět povedený start ze strany hostů přinesla také druhá třetina. K vyrovnání pak Ústí stačila chvilka vsetínské nepozornosti a ihned po buly v útočném pásmu se prudkou střelou k pravé tyči prosadil David Nedoma. Hosté neslavili dlouho. Po dvou minutách se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval Petr Przybyla a jeho střelecký pokus našel místo za zády Tučka. Šance se nadále objevovaly na obou stranách a Ústeckým se dostalo také množství přesilových her. Mohlo se zdát, že Slovan všechny své šance promarnil, ale chvíle hostujícího celku teprve přišla. Jednu sekundu před koncem druhého dějství tečoval Jan Macel střelu Pavla Tomšíka od modré čáry do pravého horního rohu - 2:2

Do třetí třetiny se vstupovalo za nerozhodného stavu, což tentokrát rozsekli opět hosté. Po trefě do brankové konstrukce a následném odrazu se prosadil bek Pavel Tomšík. Vsetínští měli šance na opětovné srovnání v přesilové hře, na druhé straně mohlo Ústí soupeři ještě více odskočit po dvou pokusech Macela. Do brejku se dostal také Macek, ale Valaši se mohli spolehnout na výkon gólmana Hořejšího. Jejich hra také přinesl své ovoce, když krátce po polovině třetí třetiny srovnal na 3:3 Josef Machů. Další chvíle Vsetína už ale nepřišla. V čase 57:57 se po kombinaci nejproduktivnější ústecké formace prosadil Michal Svoboda, což hostům přineslo plný bodový zisk - 3:4

Aleš Bachánek (VHK ROBE Vsetín): Z naší strany hodně nepovedené utkání. Hráli jsme špatně, neplnili jsme si povinnosti. V poslední minutě druhé třetiny jsme po naší chybě dostali zbytečný gól, ve třetí třetině další. To se potom strašně těžko otáčí.

Marco Vrba (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní utkání jsme nezačali dobře. Po dlouhé cestě jsme do zápasu vstoupili vlažně, ale potom jsme si k tomu s kluky něco řekli. Točili jsme kompletní čtyři útok, takže síly měli dost a od druhé třetin už to začalo být lepší. Myslím si, že na konci na naší straně stálo i štěstí, protože soupeř hrál výborně. Bohudík jsme to dnes dotáhli my, takhle to Vsetín dotáhl u nás, ale byl to parádní zápas. Děkuji soupeři a přeji hodně štěstí.