ne 28. 11. 2021
IHC Komterm Písek
7:2 2:1, 3:0, 2:1

Branky a nahrávky: 13. Macek, 17. Špaček (Tomšík, Bartoň), 22. Beran (Klatt, Tot), 24. Kuchař (Nedoma), 34. Tot (Macek), 48. Beran (Klatt), 58. Macek (Klatt, Polata) – 14. Kouba (Pešek, Kurfürst), 57. Hrakholski (Dubský, Kulvejt). Rozhodčí: David Dyršmíd – Lukáš Sýkora, Jakub Janíček. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 44. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:2, 7:2.

6:6

2:1

0:1

Diváci

44

Ústecký Slovan s.r.o.: Tuček – Klatt, Bartoň, Česnohlídek, Vlach, Polata (C), Kuchař, Filip, Tomšík – Kušej, Koval, Nedoma, Macek (A), Tot (A), Beran, Svoboda, Kredl, Špaček.

IHC Komterm Písek: Lokajíček – Hail, Kurfürst (C), Kulvejt, Dohnal, Dolhý, Kouba, Houdek – Ryba, Sládek, Lechnýř, Pitel, Hrakholski, Hála, Kreuzman, Dubský, Hollar (A), Pešek.

Písek do utkání vstoupil aktivněji, ale branku se jim dát nepodařilo. V sedmé minutě mohl ujíždět hostující Pešek, ale byl netrpělivý na modré čáře a zastavil ho tak ofsajd. Hostům se naskytla možnost přesilové hry, ale jako první v ní udeřili domácí, když se do samostatného úniku dostal Aleš Macek, který zakončil pěkným bekhendovým blafákem. O minutu později, konkrétně ve čtrnácté minutě se ale hostů podařilo srovnat ve stejné přesilovce ve které i inkasovali. Ondřej Pešek našel na levém kruhu volného Davida Koubu, který zakončil přesně do odkryté branky. Vyrovnaný stav zůstal necelé tři minuty, když se po přihrávce Pavla Tomšíka zorientoval nejlépe Jiří Špaček, který zakončil nad brankáře Lokajíčka. Před koncem první části se dostal do samostatného úniku znovu Macek, ale tentokrát branku přestřelil - 2:1.

Slovanu se na začátku druhé třetiny naskytla přesilová hra. Ve dvaadvacáté minutě ještě Macek trefil pouze tyč, ale o patnáct vteřin později se už domácí radovali. Po parádní akci Adama Klatta, který si obehrál dva hráče a předložil střílenou přihrávkou puk na Víta Berana, který zakončil přesně a poslal Slovan do dvoubrankového vedení. Neuběhly ani dvě minuty a Ústí se radovalo znovu. Jakub Kuchař vypálil od modré a i s kouskem štěstí dostal puk za záda Lokajíčka. Písek mohl chvíli na to snížit, když se po chybě Klatta dostali do přečíslení tři na nikoho, ale vyřešili to velmi špatně a branku nevstřelili. Písek byl poté aktivnější a snažil se snížit, ale Slovan ujel do přečíslení dva na jednoho a Macek předložil puk na Jakuba Tota, který parádní kličkou do protipohybu přidal další gól do písecké sítě. Poté mohl přidat druhý gól v zápase Macek, který projel až před Lokajíčka, ale na něj si nepřišel. Ke konci druhé periody ještě zazvonila branková konstrukce Tučkovi branky po střela Peška - 5:1.

Třetí třetina začala opatrně na obě strany. Oba týmy byly hodně nepřesný a bylo těžké se dostat do útočného pásma. Až v šestačtyřicáté minutě vystřelil od modré Tomšík, ale trefil jen tyč. O dvě minuty později předvedl naprosto famózní individuální akci Vít Beran, který se zmocnil puku u své branky a zavezl ho až do útočného pásma hostů, kde následně objel branku a zasunul puk za levou tyč branky Lokajíčka. Hostům se podařilo čtyři minuty před koncem utkáním zkorigovat skóre, když se dostali do přečíslení dva na jednoho a Alois Dubský našel na pravé straně volného Yahora Hrakholskiho, který zakončil přesně pod Tučka. Slovanu se ještě ke konci utkání naskytla přesilová hra, kterou využil po parádní přihrávce Adama Klatta Aleš Macek, který z první poslal tvrdou střelu pod víko - 7:2.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): Veliká spokojenost dnes. Samozřejmě výsledkově proti Písku, ale hlavně s předvedenou hrou. Hráči fungovali celých šedesát minut jak na ledě, tak i na střídačce. Za to jsem hráče v kabině pochválil.

Radek Volf (IHC Králové Písek): Domácí vyhráli zaslouženě. Určitě druhou a třetí třetinu bojovali, blokovali dobře střely. My jsme byli hloupí v tom, technicky jsme na tom byli velmi špatně a nehráli jsme vůbec jako parta. Dnes jsme sem přijeli na výlet.