ne 7. 11. 2021
HC Chrudim
3:4sn 1:0, 1:2, 1:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 12. Tomšík (Macek, Gašpar), 33. Filip (Beran), 58. Tomšík – 29. Bárta (Odehnal), 37. Burda (Pavlík, Macas), 59. Hykl (Bárta), rozh. náj. Prýl. Rozhodčí: Marek Domský – Jakub Janíček, Michal Janíček.. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4.

3:5

2:1

0:0

Diváci

65

Ústecký Slovan s.r.o.: Tuček – Vlach, Česnohlídek, Bartoň, Tomšík, Martínek, Polata (C), Filip – Bár, Macek (A), Beran, Gašpar (A), Kušej, Špaček, Koval, Puczek, Nedoma.

HC Chrudim: Batěk – Pazdera, Prýl (C), Odehnal, Bárta – Jaša, Pilař, Helikar, Votava, Macas, Kubíček, Pavlík, Panchártek, Hykl, Hrdlička, Burda.

Zápas začal opatrně z obou stran. V páté minutě se ale do úniku dostal hostující Macas, ale toho vychytal Tuček. Poté se v polovině první části dostal do dobré příležitosti Bár, ale jeden z obránců mu obětavým skokem znemožnil zakončit. Ve dvanácté minutě se domácí mohli poprvé radovat zásluhou Pavla Tomíška, který se trefil přesně mezi betony Baťka. Slovan se snažil odskočit na rozdíl dvou branek, nejdřív přečíslení zakončoval Gašpar a poté Beran, ale ani jeden si na Baťka nepřišel – 1:0.

Na začátku druhé třetiny se do příležitosti dostal Beran, ale trefil jen hruď hostujícího brankáře. Chrudim pak zatlačila soupeře a dočkala se i branky. Dan Bárta si v přesilovce hezky najel na pravé straně a zakončil přesně do levého rohu. Netrvalo to ale dlouho a do vedení se dostali znovu domácí a to zásluhou Ondřeje Filipa, který doklepl do prázdné branky. Ve sedmatřicáté minutě bylo srovnáno. Daniel Burda byl nejvíce důrazný v brankovišti a dorazil puk do prázdné branky. Slovan měl ke konci druhé části šance na gól, ale vše pochytal Baťek – 2:2.

Třetí třetina začala šancí domácího Kovala, ale jeho pokus skončil vedle branky. Minutu na to se do šance dostal Pilař a puk nepříjemně poskakoval po brankové čáře domácích, ale Tuček ho přikryl. Chrudim pak byla půlku třetiny lepší ale více hrozil Slovan z brejků, jako například Gašpar nebo Macek, ale stav byl furt vyrovnaný až do osmapadesáté minuty, kdy rozvlnil síť Pavel Tomšík. Už to vypadalo, že je hotovo, ale minutu a půl před koncem dorazil puk za ležícího Tučka Aleš Hykl a poslal zápas do prodloužení – 3:3.

V prodloužení ujížděl sám na branku Filip, ale orazítkoval tyč. Na druhé straně ujížděl zase Burda, ale oba brankáři chytali výborně. Prodloužení skončilo a šlo se na nájezdy – 3:3.

V nájezdech rozhodl hostující kapitán Adam Prýl, který proměnil tři nájezdy ze tří – 3:4.

Marco Vrba (HC Slovan Ústí nad Labem): Konečně jsme v dnešním utkání začali proměňovat přesilovky, takže si z toho musíme vzít to pozitivní. Proměnili jsme dvakrát přesilovku pět na čtyři a nájezdy jsou pak už loterie. Bohužel soupeř odjezdil nájezdy lépe a gratulujeme.

Petr Čáslava (HC Chrudim): Pro nás dobrý dva body. Venku jsme vyhráli do této doby jen jednou a pro nás super dva body. Těžký zápas a jsme rádi, že jsme zvítězili.