ne 31. 10. 2021
DRACI PARS ŠUMPERK
0:2 0:1, 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 5. Horký (Blaháček, Cekr), 59. Netolický (Horký). Rozhodčí: Ovsík – Bernard, Gregar. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 91. Střely na branku: 26:25. Průběh utkání: 0:2.

91

Ústecký Slovan s.r.o.: Štěpka – Martínek, Česnohlídek, Bartoň, Vlach, Kuchler, Polata (C), Filip, Bár – Macek (A), Kredl, Puczek, Macel, Špaček, Tot (A), Kušej, Beran, Koval.

DRACI PARS ŠUMPERK: Ryšavý – Minařík, Koutecký, Blaháček, Netolický, Křivohlávek, Plhal (C) – Tomiczek, Kesler, Šucha, Šembera (A), Polách (A), Ševčík, Fibigr, Horký, Cekr.

Do utkání vlétli lépe domácí, kteří se hned ve třetí minutě dostali do přečíslení, ale Ryšavý byl připravený. Minutu na to se mohli hosté radovat. Jakub Horký napřáhl od modré a propálil vše, co mu stálo v cestě a otevřel tak skóre dnešního utkání. Hosté mohli ještě před koncem třetiny odskočit do vedení o dvě branky. Kesler se dostal sám před Štěpku, ale jeho pokus skončil jen nad brankou domácího brankáře – 0:1!

Druhá třetina začala střelou domácího Macka, ale ani ten si nepřišel na Ryšavého. Poté přebrali otěže hry hosté, kteří zaměstnávali Štěpku. A to konkrétně Tomiczek, který dvakrát prověřil Štěpku, ale ten držel domácí. Poté se hosté dostali do tlaku a prověřili Štěpku třikrát během krátké chvíle, ale domácí brankář podržel Slovan – 0:1!

Třetí třetina začala přesilovkou Slovanu, ale v té mohli hrozit hosté. Střelec jediné branky Jakub Horký nepříjemně zaměstnával domácí obranu, ale bez větší šance. Ve 48. minutě to mohlo být o dvě branky, ale Šucha trefil jen tyčku ústecké branky. Slovan se hnal za vyrovnáním, ale Ryšavý držel Šumperk. Ústí se necelých pět minut před koncem naskytla dobrá příležitost, ale to by Macel musel nahrát přesněji. Minutu a půl před koncem se do šance dostal Marek Netolický, který ji proměnil a definitivně zpečetil výhru Šumperku. Slovan to zkoušel ještě v šesti, ale gól se jim dát nepovedlo – 0:2!

Marco Vrba (HC Slovan Ústí nad Labem): V dnešním zápase nás opět trápila koncovka. Myslím si, že kluci nehráli špatně. Soupeř byl bruslařsky lépe vybavený a a na nula gólů se prostě nedá vyhrát. Musíme na tom pracovat.

Petr Rutar (HK Mladí Draci Šumperk): My jsme v minulém zápas s Pískem vyhořeli na produktivitě. My jsme se tím zápasem protrápili k úspěšnému výsledku a zachytal nám výborně brankář. Potom zápase v Písku jsem rád, že jsme aspoň vstřelili gól. Po 120 minutách máme vstřelené dvě branky a to o něčem vypovídá. Je to naše trápení a pokusíme se s tím něco udělat.