pá 22. 10. 2021
HC Kobra Praha
1:2pp 0:0, 0:0, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 47. Špaček (Bár, Kredl) – 58. Červenka (Štípek, Čermák), 64. Bauer (Štípek). Rozhodčí: Žižka – Beneš, Povová. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Střely na branku: 20:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Štěpka – Martínek, Filip, Vlach, Polata, Hynek, Bartoň, Česnohlídek – Macek, Bár, Tot, Kušej, Kredl, Koval, Gašpar, Špaček, Puczek

HC Kobra Praha: Iliev – Svach, Cichoň, Skorčík, Šesták, Bečvařík, Červenka, Vinš, Stejskal – Svoboda, Štípek, Čermák, Černý, Judiak, Rejna, Ribarovski, Senčák, Bauer

Hned v druhé minutě dnešního utkání šli hosté do sprch a málem se prosadila nová tvář v ústeckém dresu. Jiří Puczek nedokázal gólově zakončit střelu z předbrankového prostoru. Na druhé straně následně čaroval Štěpka proti šanci Bečvaříka, sklidil za to náležitý potlesk. V deváté minutě se v další velké šanci ocitl Puček, nedokázal ale puk dostat za Ilievova záda. Poté přišla část hry, která nám moc přesnosti nenabídla, hráči kazili přihrávky a tak si další velkou šanci vytvořil až dvě minuty před koncem opět Puczek, který překonal dva obránce a střílel na Ilieva, ten ale jeho pokus i do třetice vykryl – 0:0

V oslabení ujel ústecké obraně začátkem prostředního dějství Ribakovski, Štěpka ale střelu zlikvidoval a puk se za jeho záda nedostal. Na druhé straně mohl otevřít skóre velmi aktivní Puczek, projel kolem mantinelu, natlačil se před bránu, gólem ale jeho šance neskončila. Poté přišla série vyloučení na obou stranách, která ale jako by tempu hry uškodila. Čtyři minuty před koncem vytáhl štěpka krásný semafor proti ráně Černého. Jelikož brankou neskončil ani protiútok Macka, do posledního dějství se šlo za nerozhodného stavu - 0:0

Třetí dějství začal dobrým pokusem z kruhu Macek, bránu ale z první netrefil. Střelecké trápení prolomil ve čtyřicáté sedmé minutě Jiří Špaček, který si pohrál s obranou hostí a krásně zakončil svou akci. Mohlo být ale rychle srovnáno, Senčák trefil z dobré pozice tyč. Šest minut před koncem se Kobra radovala z vyrovnání, puk ale skončil na břevínku Štěpkovy svatyně. Ani v další velké šanci Senčák neskóroval, netrefil odkrytou bránu. Dvě minuty před koncem se už hosté dočkali, ukázkovou přesilovku zakončil gólem Jakub Červenka a poslal tak zápas do prodloužení - 1:1

První, kdo nám o sobě v prodloužení řekl byl domácí Špaček, další jeho sólo ale brankou neskončilo. Poté ve své akci přestřelil Svach. Šance Ribarovskeho byla o poznání nebezpečnější, další krásný zákrok ale vytáhl Štěpka. Vítězný gól zapsal Patrik Bauer, který dokázal dorážkou překonat již ležícího Štěpku - 1:2

Marco Vrba (HC Slovan Ústí nad Labem): „Dneska nám bohužel opět nevyšel ten souboj o nadstavbový bod v prodloužení. V některých situacích jsme špatně vyhodnotili, jak se zachovat. Nemyslím si, že by byl soupeř dnes lepší, nedá se to vůbec srovnávat s utkáním u nich, dnes jsme jim byli vyrovnaným soupeřem, bohužel nás dál trápí produktivita, takže máme na čem pracovat. Soupeři upřímně gratuluji, podal dobrý výkon a dnes jsou holt šťastnější.“

Milan Vrzal (HC Kobra Praha): „Byl to takový urputný zápas, dlouho bez gólů, šance tam byly na obou stranách. Měli jsme spoustu střel, měli jsme čtyřicet střel, dneska nám to tam nepadalo, neproměňovali jsme ani vyložené šance. Pak jsme dostali branku deset minut před koncem, poté jsme měli znovu tlak a šance. Nakonec jsme to urvali na 1:1 a v prodloužení už je to pak trochu o štěstí a my jsme ho tam měli víc. Soupeř měl předtím také vyloženou šanci, my jsme ji ale proměnili.“