pá 1. 10. 2021
IHC Komterm Písek
3:4 2:3, 1:0, 0:1

Branky a nahrávky: 15. Filip (Gašpar, Macel), 16. Gašpar (Macel), 29. Nedoma (Gašpar, Macek) – 4. Hollar (Pitel), 5. Krasanovský (Pešek), 17. Ryba, 48. Pešek (Krasanovský). Rozhodčí: Mareš – Serbus, Janíček. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Ježek – Martínek, Filip, Polata, Hynek, Česnohlídek, Kuchler – Bár, Koval, Tot, Nedoma, Macel, Macek, Kredl, Špaček, Gašpar

IHC Komterm Písek: Kadlec – Kulvejt, Polák, Dohnal, Kurfürst – Kovařík, Pitel, Krasanovský, Lechnýř, Kouba, Ryba, Sládek, Hollar, Mikeska, Pešek, Hála, Kreuzman, Braun

Úvod zápasu patřil jednoznačně hostům, Písek v prvních zhruba osmi minutách domácí k ničemu nepustil a rychle si tak zajistil dvoubrankové vedení, nejprve se ujala přesilovková střela Tomáše Hollara. Následovalo gólové zakončení Matyáše Krasanovského. Následovala ještě slibná akce Peška a také nastřelené břevínko píseckého Hollara. V půlce třetiny se začali osmělovat i domácí. V patnácté minutě přetavil ústecký tlak v první branku Onřej Filip, na něj navázal pohledným blafákem s precizním zakončením David Gašpar. Hosty to ale nepoložilo, ba naopak. Puku se po sérii nepřesností chopil Adam Ryba a určil konečný stav první třetiny - 2:3

V úvodu druhého dějství dělalo oběma týmům veliké starosti zakládání akcí. Když už se hra konečně vrátila do svého tempa, dvakrát byli blízko skórování hosté, jak Pitel, tak Hollar ale trefili tyč. Gól se tedy slavil na straně domácích, po rychlé akci po mantinelu zvedal ruce jako první střelec branky David Nedoma. V polovině utkání byli dvakrát přísně vyloučeni domácí, hostům to ale spíše uškodilo. Do slibné akce se dokonce dostal Macek, Kadlec ale podržel svůj tým. Držel ho i nadále, tentokrát při přesilovce Slovanu, kde zlikvidoval několik dobrých pokusů Severočechů. Poslední slovo měl při přečíslení Kreuzman, ten ale nedokázal překonat ústeckého Ježka - 3:3

Úvodem poslední třetiny nastřelil tyč hostující Hollar, nevěřícně poté koukal, jednalo se již o jeho třetí tyč. Na druhé straně pak v přesilovce dobře pálil Nedoma, Kadlec chytil. Později se do dobré šance dostával Koval, byl ale dojetý jedním z beků. Po této šanci se ale ke slovu přihlásil Ondřej Pešek, který protlačil puk za Ježkova záda. Osm minut před koncem se v dobré rychlosti dostal před branku soupeře Koval, na Kadlece ale nevyzrál. Chvíli na to předvedl podobnou akci Krasanovský, ani ústecký gólman ale neinkasoval. V závěru to ještě zkoušeli domácí bez brankaře, zápas ale nezvrátili, ze tří bodů se raduje Písek - 3:4

Marco Vrba (HC Slovan Ústí nad Labem): „Myslím si, že jsme dnes podali velmi disciplinovaný výkon, kluci dřeli jeden za druhého, plnili si to, co jsme po nich chtěli. Štěstěna byla bohužel nakloněna na druhou stranu, věřím ale, že když budeme v této systematické práci pokračovat, tak budeme hrát na vrchu tabulky, dokázali jsme si, že umíme hrát s každým týmem v této soutěži. To je rozhodující i přes to, že jsme nevyhráli.“

Lukáš Tramba (IHC Králové Písek) „Řekl bych, že jsme dnes utrpěli vítězství. Prvních deset minut jsme byli jasně lepší, bohužel jsme pak v tom výkonu nepokračovali. V druhé třetině byli jasně lepší domácí, ve třetí třetině jsme to myslím trochu zvedli. V závěru jsme si to zbytečně zkomplikovali, mohli jsme dostat gól tři vteřiny před koncem. Za body jsme šťastni, za předvedenou hru ale ne.“