Praha - Ke čtvrtému utkání Ligy juniorů zajížděl ústecký celek na led pražské Kobry. Slovan sérii dvou výher bohužel neprotáhl a s Kobrou prohrál 4:1. Na druhý gól soupeře odpověděl snížením David Martínek, víc branek ale Ústí nepřidalo.
ne 19. 9. 2021
HC Kobra Praha
4:1 1:0, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 4. Ribarovski (Černý, Bauer), 28. Rejna (Svach), 33. Čermák (Senčák, Štípek), 44. Bauer (Ribarovski) – 30. Martínek (Bár, Kredl). Rozhodčí: Valda – Svobodová, Horažďovský. Vyloučení: 5:4, navíc Štípek (Kobra) 5 + osobní trest do konce utkání, Filip (Ústí) 5 + osobní trest do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 41. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

HC Kobra Praha: Iliev – Šesták, Skorčík, Svach, Bečvařík, David, Stejskal – Bauer, Svoboda, Štípek, Čermák, Judiak, Černý, Robarovski, Rejna, Lederer, Senčák

Ústecký Slovan s.r.o.: Tuček – Polata, Martínek, Hora, Vlach, Filip – Nedoma, Macek, Špaček, Tot, Gašpar, Kredl, Bár, Macel, Kušej, Svoboda, Koval

Braničtí do utkání vstoupili slušně a už v polovině čtvrté minuty se mohli radovat z první vstřelené branky – na pravém kruhu se uvolnil jejich kapitán Dejan Ribarovski, který následně poslal kotouč mezi betony ústeckého brankáře Tučka. Následný průběh úvodní dvacetiminutovky pak nabídl z obou stran spíše opatrnou podívanou a k vidění byla pouze hrstka větších střeleckých šancí. Ani jedna z nich dalším gólem neskončila - 1:0

Ve druhé třetině se hra otevřela a přinesla jak více střeleckých pokusů, tak branek. V čase 27:28 z rychlého útoku navýšil náskok domácích londýnský rodák Mark Rejna, přičemž ze strany Severočechů tentokrát přišla blesková odpověď v podobě zásahu Davida Martínka. Tečku za rychlou přestřelkou následně udělal Jáchym Čermák a vrátil Kobře dvoubrankový náskok - 4:1

Začátek závěrečného dějství přinesl pátý a zároveň poslední zápis do střelecké listiny souboje, když na konečných 4:1 upravil bouřlivák Patrik Bauer. Slovan se snažil ještě duel nějak zdramatizovat a už v jednapadesáté minutě poprvé odvolal brankáře, jenže tento tah další gól nepřinesl. Konec bitvy tak okořenila jen výměna názorů mezi Viktorem Štípkem a Ondřejem Filipem, za kterou byli oba borci předčasně posláni do sprch - 4:1

Milan Vrzal (HC Kobra Praha): "Klukům jsem v šatně teď poděkoval za předvedený výkon. Hráli jsme dobře do obrany a podařilo se nám se i prosadit, takže jsme maximálně spokojení se všemi hráči."