pá 10. 9. 2021
HC Rebel Havlíčkův Brod
4:0 1:0, 3:0, 0:0

Branky a nahrávky: 2. Juřička (Mlejnek), 23. Mlejnek (Báťa), 28. Dymák (Číhal, Báťa), 34. Číhal (Hrbek, Báťa). Rozhodčí: Honza - Štěrba, Augusta. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 152.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Petržílka – Číhal, Endl, Besmák, Hrbek, Kutlvašr, Kuchta – Pártl (C), Holenda, Mlejnek, Kravec, Fiala, Juřička, Báťa, Janko, Hrdlička, Dymák, Prášek

Ústecký Slovan s.r.o.: Štěpka (28. Ježek) – Filip, Kuchler, Hora, Polata (C) – Nedoma, Svoboda, Špaček, Macek, Hurný, Tot, Kredl, Česnohlídek, Bár, Vlach, Kušej, Macel, Koval

Utkání ani nezačalo a Bruslaři vedli o jeden gól. Dominik Mlejnek nahrál na Šimona Juřičku, který prostřelil překvapeného Štěpku. Ústí mohlo vyrovnat v přesilovce, jenže kombinace nevedla k vyrovnávající brance. V polovině první části mohl srovnat Nedoma, ten trefil připraveného Petržílku. Oba gólmani se potom činili, nejprve Štěpka vychytal Holendu, aby na druhé straně pokryl šanci Špačka Petržílka. Ústí mohlo do konce první části srovnat krok díky přesilovým hrám, ale ani jednu nevyužilo.

Druhou třetinu začali Havlíčkobrodští ve velkém stylu. Ve 23. minutě to bylo o dvě branky. Báťa nahrál na Šimona Mlejnka, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Hosté mohli korigovat, ale jejich přesilovka se minula účinkem. Naopak domácí výběr trestal. Číhalovu ránu vyrazil Štěpek na volného Filipa Dymáka, který doklepl kotouč do sítě.

Lvi poté vyměnili brankáře, vyžádali si oddechový čas, jenže čtvrtá rána Havlíčkova Brodu nenechala na sebe dlouho čekat. Ve 35. minutě se prosadil od modré čáry Lukáš Číhal. Obránce, který hájil v minulém ročníku barvy Jihlavy, trefil přímo za záda Ježka. Ústí se snažilo dát kontaktní branku, jenže Petržílka držel svůj tým.

Třetí třetina nenabídla příliš hokejové krásy. Oba týmy hrály to, co jim stačilo, i když Ústí nad Labem dobývalo branku Petržílka zbytečně. Havlíčkobrodský gólman si se šancemi lvů poradil. Hosté mohli korigovat stav zápasu ze 47. minutě, kdy hráli přesilovou hru, ale jejich kombinace nebyla účinná. Havlíčkův Brod se snažil přidat pátý gól, ani domácí hráči nebyli při finální části přesní. Oba gólmani opanovali poslední část, a tak Havlíčkův Brod slavil vítězství na domácím ledě.

Tomáš Hart (BK Havlíčkův Brod): Byl to dobrý výkon od celého mančaftu. Ze začátku jsme byli trošku nervózní. První třetinu jsme nevěděli, co nám soupeř dovolí. První gól nás ale uklidnil a druhou třetinu jsme už hráli výborně, kdy jsme dali tři góly a v podstatě jsme rozhodli o zápase. Třetí třetinu jsme již jen dohrávali a hlídali si výsledek. Musím kluky pochválit, hráli výborně.

Marco Vrba (HC Slovan Ústí nad Labem): Na nula gólů se nedá vyhrát. Ve třetí třetině jsme ukázali slušný výkon, kluci rok stáli, jelikož soutěž se rok nehrála. Odehrála se čtyři utkání, takže bych kluky ze svého hlediska pochválil, jelikož dodržovali systém, který jsme po nich chtěli. Bohužel, soupeř nás dnes přehrál, byl důraznější v koncovce, tomu odpovídá skóre 0:4.