Drážďany - Přípravný zápas, který si pochvalovali trenéři obou týmů, sehráli dorostenci Drážďan a Ústí nad Labem. Po utkání byl šťastnější tým z Německa, který otočil zápas a radoval se z výhry 5:3.
pá 20. 8. 2021
Dresdner Eislöwen
5:3 1:1, 1:2, 3:0

Branky a nahrávky: 8. Pomtou (Koch), 40. Formenko (Kippes, Sedleckij), 44. Walker (Sedlickij, Holden), 51. Kremen, 60. Formenko - 15. Vondráček (Stojka, Dobner), 29.Dobner. Rozhodčí: Plüng, Kaulfüst. Vyloučení: 5:2, navíc Dobner (UNL) 5+OK (BŠH). Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 66. Střely na branku: 33:29.

5:2

1:1

1:0

Diváci

66

Dresdner Eislöwen: Kunze - Holden, Olbrich, Hoppe, Ullrich, Fontoma, Tarasenko, Koew -Lindner, Frisch, Berahardtt-Müller, Pomtou, Kippes - Oebrisch, Neubert, Sedleckij - Walker, Kriger, Formenko -Kremen, Koch. Trenér: Michal Hložek

Ústecký Slovan s.r.o.: Horáček - Huja, Angr, Mareš, Bebelák, Pengl F., Hudec -Kincl, Daníček, Hendrych - Vondráček, Stojka, Dobner -Filip, Netík, Hašlar. Trenér: Jaroslav Linet.

Michal Hložek(Drážďany): Dvakrát denně trénujeme na ledě i na suchu, kluci toho mají plné brýle, jak se říká a měli těžké nohy. Během prvních dvaceti minut jsme něco zkoušeli, hráli jsme na čtyři formace. Pokud šla naše čtvrtá lajna proti ústecké první, tak to byl trochu kolotoč. Ústí má velmi dobré tři lajny, nebyl moc rozdíl mezi první a třetí. Brankář Slovanu se mi líbil, kluci hráli dobře. Ústečtí si byli možná moc jistí výhrou, možná zapomněli, že se hraje šedesát minut. Němci tohle umí, hrají až do konce, což rozhodlo zápas. Myslím si, že z obou stran to byl velmi dobrý zápas. Po gólu na 4:3 jsme začali hrát dobře takticky a výhru jsme uhájili.

Jaroslav Linet (HC Slovan Ústí nad Labem): V Drážďanech se hrál výborný, tvrdý a agresivní hokej. Myslím si, že jsme odehráli fantastické utkání. V první třetině na nás soupeř nastoupil přímočarou hrou, měli jsme problém s přechodem do středního pásma. První třetina skončila 1:1 a předvedená hra nebyla špatná. Do druhé třetiny jsme nastoupili se změněnou taktikou, klukům jsme naordinovali rychlý přechod z obranného do středního pásma pomocí protečování a mantinelu. Dostávali jsme se do brejků, ujali jsme se vedení 3:1 a měli jsme hru pod kontrolou. Dostali jsme zbytečný gól, nicméně druhá třetina byla výborná. Ve třetí třetině jsme očekávali tlak soupeře, který se dostavil. Zaslouženě vyrovnal na 3:3, a pak odskočil do vedení. Náš výkon ale gradoval na konci, kdy jsme měli několik velmi dobrých střeleckých pozic. Hra bez brankáře se nám také povedla, měli jsme výborné šance, ale naše střelecká impotence trvá. Bohužel, z brejku jsme dostali do prázdné branky na 3:5.