Ve druhém přípravném zápase zamířil Slovan na led Vrchlabí, které začalo hned od začátku v tlaku, ze kterého postupně vytěžilo hned šest branek. Jediný čestný zásah se podařil Ústí na konci utkání, kdy pouze korigovalo konečný výsledek.
čt 5. 8. 2021, ZS Vrchlabí
HC Stadion Vrchlabí
6:1 2:0, 3:0, 1:1

Branky a nahrávky: 18. Kaut (Chalupa, Kynčl J.), 19. Chrtek (Linhart), 26. Kaut (Chalupa), 31. Mrňa (Heřman, Urban), 38. Zeman (Chrtek), 50. Moník F. - 58. Severa (M. Bláha) Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 6:0, 6:1.

HC Stadion Vrchlabí: Nečas (Štěpánek) – Linhart, Kynčl T., Nedbal (A), Kajínek (A), Oliva, Kynčl J., Heligr – Heřman, Urban (C), Mrňa – Chalupa, Kaut, Šťastný – Moník F., Chrtek, Zeman – Červíček, Pavlík

Ústecký Slovan s.r.o.: Cikánek (41. Ježek) – Mareš (A), Havránek, Zedek, Štochl, Bartoň, Tůma V. – Bláha Š., Severa, Bláha M. – Tůma M. (C), Milfait, Ouřada – Jouza (A), Tůma J., Janošek

Úvodní buly vyhráli domácí. Následovalo zakázané uvolnění pro ústecké. Na konci třetí minuty přišla první velká šance domácích, kdy se Mrňa dostal před prázdnou branku, ale trefil pouze tyč. Ústečtí se zkraje pouze bránili, ale domácím se nedařilo protlačit puk za Cikánkova záda. V šesté minutě se při chybě domácích ujal puku Jouza a vydal se po levé straně do útočného pásma, odkud vystřelil, avšak jeho zakončení nemělo požadovanou přesnost. Ani další šance domácích se nepodařila, ústečtí obránci vymysleli dobrý obranný zákrok. Vrchlabští útočili na ústecké takřka bez přestání, jedna akce střídala druhou. Až na počátku třinácté minuty se k puku pořádně dostal ústecký Severa a vrchlabský brankář musel rychle zareagovat. Domácí se ale rychle k puku vrátili a Cikánek se musel hodně otáčet. V osmnácté minutě přišlo otevření skóre zápasu. Domácí se ujali puku a přesná přihrávka od Davida Chalupy našla na levé straně brankoviště Tomáše KAUTA, který prostřelil přesouvajícího se Cikánka. O necelou minutu navýšil náskok Ondřej CHRTEK, když bekhendovým blafákem po přihrávce Tomáše Linharta překonal ústeckého brankáře. O dvacet vteřin později přišlo trestné střílení, kdy jej rozhodčí nařídil po faulu vrchlabského Linharta. Ústecký Milfait si rozhýbal Nečase, ale zakončit nedokázal.

Úvodní buly druhé třetiny vyšlo lépe hostům, kteří vzápětí prověřili Nečasovu lapačku. Puk poletoval mezi jednotlivými hráči, nejprve skončil na domácí střídačce, vzápětí v hledišti a navštívil i hostující střídačku. První vyloučení zápasu přišlo ve dvacáté čtvrté minutě, kdy na trestnou lavici zamířil ústecký Havránek za pozdní dohrání. Hosté se i tak ujali puku a Tůma ujel po chybě Olivy sám na Nečase, ten ho ale skvěle vychytal. Domácím se ale v přesilové hře vůbec nedařilo. Třetí branku zápasu vstřelil ve dvacáté šesté minutě znovu Tomáš KAUT, když ujel do situace dva na jednoho, zvolil krásnou střelu a z pravého kruhu vymetl všechny pavučiny v brance ústeckého gólmana. Vrchlabští na Cikánka pálili jednu ránu za druhou, už byl na dosah hattrick Kauta, ale brankáře ani nadvakrát u pravé tyčky poradil. Ústecký Bláha se pokusil poslat puk za záda domácího brankáře, ale Nedbal si do střely lehl a Nečas byl tak bez práce. Takřka v polovině zápasu přišlo další navýšení domácích, kdy na pravé straně vymyslel akci Martin Heřman, předal puk Pavlu MRŇOVI, který si s pukem vyjel do střelecké pozice a poslal jej do horního rohu branky. O chvíli později se dostal puk k překvapenému Nečasovi, když se odrazil při Linhartově rozehrávce od Janoškovy brusle. Další zákrok si připsal opět Cikánek, který si pohlídal Zemanovu střelu od modré. V třicáté osmé minutě přišla pátá branka do hostující sítě. Po krásné akci Chrtka se puk dostal mezi kruhy, kde již čekal Tomáš ZEMAN a puk uklidil za Cikánkova záda. Následovalo druhé vyloučení zápasu, opět na straně ústeckých. Na trestnou lavici zamířil za hákování Jan Tůma. Ani tuto přesilovou hru se nepodařilo domácím využít.

Hosté na poslední třetinu vystřídali brankáře a místo Cikánka zamířil do branky hostí Ježek. Úvodní buly vyhráli domácí. Ústecký brankář se musel rychle rozkoukat, domácí proti němu takřka ihned začali útočit. Nejprve Zeman místo střely z pravého kruhu zvolil přihrávku do brankoviště Chrtkovi, ten ale na puk nedosáhl. Vzápětí proti Ježkovi vystřelil Urban. Heřman po Linhartově přihrávce trefil pouze boční síť. I další akce nepřinesly kýžený výsledek. Po několika minutách hry se puk dostal k hostům, ti se pokusili prostřelit Nečase, ale bez úspěchu. V padesáté minutě domácí opět navýšili svůj náskok. Filip MONÍK dostal nabito na pravý kruh, nejprve trefil tyč, od které se puk odrazil do Ježka a poté puk zapadl do branky. Několik vteřin po této brance se pokusili ústečtí prostřelit Nečase nahozením, ale ten si puk pohlídal a schoval jej v lapačce. Puk se poté střídal mezi jednotlivými hráči a více práce s chytáním měl ústecký Ježek. Domácí se snažili ještě více navýšit rozdíl ve skóre, ale do konce zápasu se jim to již nepodařilo. V padesáté osmé minutě dal čestný úspěch ústeckého Slovanu Jiří SEVERA, který po přihrávce Martina Bláhy prostřelil Nečase nad vyrážečkou. Poslední velkou šanci utkání měl Jakub Kynčl, když se mu podařilo dvakrát po sobě zaútočit proti Ježkovi, poprvé si jej ústecký brankář pohlídal a podruhé si zastavil ve středním pásmu puk a rozehrál na Olivu na pravé křídlo, který však již nezakončil.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Další přípravné utkání pod tréninkovou únavou s mladými hráči, Vrchlabí bylo v zápase lepší, nás jenom mrzí neproměňování šancí.