Ú s t í n/L. - V dalším domácím utkání vyzvali ústečtí hokejisté Šumperk. Po dvou bezbrankových třetinách poslal domácí do vedení Jiří Drtina, avšak hosté dokázali těsně před koncem vyrovnat a o výsledku muselo být rozhodnuto v prodloužení. To nakonec rozhodl individuální akcí Erik Mareš a Slovan tak bere z důležitého utkání dva body.
po 31. 1. 2022, ZS Ústí n. L.
DRACI PARS ŠUMPERK
2:1pp 0:0, 0:0, 1:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 43. J. Drtina (M. Tůma, Trávníček), 64. E. Mareš (Vrdlovec, Trávníček) – 57. Vildumetz (D. Kindl). Rozhodčí: Valenta, Jaroš – Hnát, Štěpánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 496. Střely na branku: 36:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

3:3

1:1

0:0

Diváci

496

Ústecký Slovan s.r.o.: Hamalčík – J. Drtina, Záruba, Vladimír Brož, Š. Havránek, Trefný, E. Mareš, Kottek – Trávníček, Vrdlovec, Štěpán Bláha – Ondřej Bláha, Urban, D. Tůma – M. Tůma, Milfait, Bernat – Jouza, Berčík, Severa.

DRACI PARS ŠUMPERK: Mokry – Pěnčík, Drtil, L. Rutar, Hrachovský, Řezáč, Březák, Dudycha – P. Kratochvíl, D. Kindl, Žálčík – Vachutka, Vildumetz, Kohút – A. Furch, Macuh, Spratek – Antoníček, Šilhavý, J. Horký.

Domácí Slovan vlétl do utkání jako vítr a již od prvních minut hrozil v útočném pásmu. V rychlém sledu se k šancím dostal David Tůma a Jan Milfait, ale Mokry svůj tým podržel. Hosté se postupně dokázali otřepat a vyrovnat krok s ústeckými hráči. Poté přišla poněkud klidnější fáze hry, kdy se ani jeden z celků nedokázal efektivně dostat skrze obranu soupeře. Avšak postupně se Ústí opět začalo tlačit do útočného pásma, kdy se jim dařilo Šumperk držet pod tlakem. Bohužel pro domácí vytoužená úvodní branka nepřišla, jelikož Vojtěch Mokry v brance Šumperku dokázal odolat všem střeleckým pokusům domácích, takže jsme žádnou branku v první třetině vidět nemohli.

Začátek druhé třetiny pokračoval ve stejném duchu jako tomu bylo u předešlého dějství, takže byla k vidění převaha domácích. Avšak postupem času se hra opět začala vyrovnávat a ústeckým hráčům se nedařilo kombinovat. Toho využili hosté, kteří převzali iniciativu a dále to byli právě šumperští kteří určovali tempo hry. Nejblíže skórování byl Lukáš Žalčík, ale Petr Hamalčík byl připraven. Domácí se z tlaku nedokázali vyprostit a Šumperk tak byl i nadále nebezpečnější. K přesnému zásahu však scházela finální fáze, kde se hostům příliš nedařilo, takže jsme se ani v druhé třetině branky nedočkali.

Na začátku třetí třetiny se naskytla domácím výhoda přesilové hry. V početní výhodě jsme se dočkali první branky, když poslal domácí do vedení Jiří Drtina ranou od modré. Následně se hra více otevřela, jelikož hosté si uvědomili nutnost brzkého vyrovnání. Následně byl k vidění velmi útočný hokej na obou stranách, kdy ke gólu často scházelo velmi málo. Avšak i zde na obou stranách scházela špetka přesnosti ve finální fázi, což nejednou zhatilo snahy obou celků. Necelých pět minut před koncem hosté zahrávali přesilovku po zbytečném faulu domácích, z které se nakonec dočkali vytoužené branky z hole Tomáše Vildumtze. Do konce základní hrací doby rozhodující branka nepadla, takže přišlo na řadu prodloužení.

Do prodloužení lépe vstoupili hosté, kteří dokonce dokázali nastřelit tyč ústecké branky. Avšak navzdory tomuto faktu to byli domácí, kteří nakonec vybojovali bod navíc pro sebe, kdy o jejich výhře rozhodl Erik Mareš.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Z našeho pohledu to je asi ztráta jednoho bodu. Rozhodla první třetina, ve které jsme měli spoustu šancí, ale brankář hostů chytal výborně. Od druhé třetiny se to srovnalo a Šumperk byl možná i lepší. Ve třetí třetině jsme se dostali do vedení, což nám pomohlo a ulevilo se nám. Bohužel jsme udělali špatný faul, i když víme, že má Šumperk dobré přesilovky. Hosté díky tomu srovnali a v prodloužení jsme měli štěstí, když jsme dostali tyčku. Poté se to ale obrátilo, vstřelili jsme branku a jsme rádi za dva body.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): Já si myslím, že pro nás to je dnes ztráta. My jsme sice začali špatně a soupeř nás prvních pět - šest minut nepustil z pásma a nemohli jsme se z toho tlaku vůbec dostat. Nicméně jsme poté přebrali iniciativu a myslím si, že třetí třetinu jsme byli jasně lepší, ale bohužel jsme dostali branku v oslabení. V prodloužení už to je takový vabank a propadli jsme tam v situaci jeden na jednoho a padl z toho rozhodující gól. Jak říkám pro nás je to ztráta, protože jsme přijeli pro trpělivý výkon a tři body a bohužel odvážíme pouze jeden. Musíme se na další zápas zkoncentrovat a vyhrát tříbodově. Musíme jít za tím cílem.