Ú s t í n/L. - Důležité tři body vybojovali ústečtí hokejisté na svém ledě. Slovan dokázal porazit Havířov 4:3. Ústí nad Labem dokázalo ve třetí třetině svůj náskok uhájit. Vítěznou branku zápasu vstřelil Ondřej Bláha
pá 11. 2. 2022, ZS Ústí n. L.
AZ Heimstaden Havířov
4:3 2:1, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 13. Trávníček (Vrdlovec, J. Drtina), 20. Milfait (M. Tůma), 24. Urban (E. Mareš), 42. O. Bláha (Urban) – 7. Dostálek (Hudeček, J. Doktor), 22. L. Bednář, 51. Tjurin. Rozhodčí: Zavřel, Petružálek - Štofa, Juránek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 796. Střely na branku: 37:25. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3.

2:4

1:0

0:0

Diváci

796

Ústecký Slovan s.r.o.: L. Cikánek – J. Drtina, Záruba, Vladimír Brož, Š. Havránek, Trefný, E. Mareš – Trávníček, Vrdlovec, Š. Bláha – O. Bláha, Urban, D. Tůma – M. Tůma, Milfait, Severa – Bernat, T. Čermák, Jouza.

AZ Heimstaden Havířov: Štipčák – E. H. Jansons, G. Jansons, Chroboček, T. Pastor, Mrowiec, M. Hlaváč – J. Doktor, Hudeček, Dostálek – Křemen, Maruna, Tjurin – L. Bednář, Hotěk, J. Žolobov – Damašek, Mrva, Krupa.

Hokejisté Ústí nad Labem vstoupili do zápasu aktivněji, měli v úvodu více ze hry a snadněji se dostávali do šancí. Jako první se ale prosadili hosté. V sedmé minutě se z dorážky prosadil Vlastimil Dostálek, který poslal puk za přesunujícího se brankáře. Slovanu se podařilo vyrovnat v přesilové hře, Michal Trávníček nahodil kotouč před branku a hostující gólman si jej srazil nešikovně do vlastní branky. Nerozhodný stav trval až do poslední minuty první třetiny, kdy se po chytré přihrávce Martina Tůmy blafákem dokázal poradit Jan Milfait. Po první třetině vedl Slovan 2:1.

Ve druhé třetině dokázal hostující celek vyrovnat. Po chybě domácí obrany získal puk Lukáš Bednář, který si vybruslil před branku a střelou mezi betony brankáře vyrovnal na 2:2. Slovan si poměrně rychle dokázal vzít vedení zpět. Erik Mareš vypálil od modré čáry a jeho pokus tečoval mimo dosah brankáře Tomáš Urban. Po dvou třetinách vedli domácí 3:2.

Domácí hokejisté ve třetí třetině navýšili své vedení, prosadil se z kraje třetiny Ondřej Bláha. V polovině třetiny snížili hosté, po rychlé akci se trefil Konstantin Tjurin. Havířov se pokoušel vyrovnat, v závěru hrál v šesti, ale vyrovnat se nepodařilo. Ústí nad Labem získává cenné tři body do tabulky.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnes s Havířovem velmi těžký zápas, kdy sice vědí, že sestupují, ale přijeli uvolnění a hráli velice dobře. Zápas byl vyrovnaný a soupeř měl také množství šancí, ale my jsme to nakonec vybojovali. Dnes dle mého názoru rozhodlo to, že jsme dali čtyři branky a také nás podržel skvělý brankář.

Filip Konštacký (AZ HEIMSTADEN Havířov): Dnes jsme nepodali vůbec dobrý výkon a nezasloužili jsme si bodovat. Od začátku tam nebylo žádné nasazení, hra do těla a my jsme jako trenéři s tímto výkonem velmi nespokojení. Proto doufáme, že zítra se Sokolovem předvedeme diametrálně odlišný výkon.