Ú s t í n/L. - V rámci třicátého prvního kola Chance ligy přivítal Slovan na svém ledě přerovské Zubry. Od začátku bylo hráno v dobrém tempu, Ústí mělo několik slibných šancí, první se ale radovali hosté. Domácí díky brankám Martina Tůmy, Bernata a Trávníčka otočili vývoj utkání. Přerov snížil, poslední slovo měl ale střelou do prázdné branky David Tůma a určil konečné skóre 4:2.
po 27. 12. 2021, ZS Ústí n. L.
HC ZUBR Přerov
4:2 0:1, 1:0, 3:1

Branky a nahrávky: 38. M. Tůma (Mareš, Raška), 44. Bernat (Žolobov, Grim), 47. Trávníček (Š. Bláha), 60. D. Tůma (Trávníček) – 16. Ševčík (Dluhoš, Jan Svoboda), 51. Dvořák (Jan Svoboda, Herman). Rozhodčí: Wagner, Micka – Belko, Baxa. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 976. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

976

Ústecký Slovan s.r.o.: Zajíček – Brož, Havránek, Trefný, Kottek, Šidlík, Mareš, Záruba – Milfait, Vrdlovec, Š. Bláha – Trávníček, Urban, D. Tůma – M. Tůma, Raška, O. Bláha – Bernat, Grim, Žolobov.

HC ZUBR Přerov: Petrásek – Kubeš, Hrdinka, Krisl, Černý, Ševčík, Dluhoš, Gréč – Jan Svoboda, Herman, Jakub Svoboda – Doležal, Süss, Navrátil – M. Svoboda, Dvořák, Goiš – Novák, Král, Sebera.

Úvod dnešního utkání, který provázela dobrá atmosféra, patřil domácímu celku, hned v první minutě mohl poslat Slovan do vedení Brož, který v brejku střílel do poloodkryté branky, Petrásek ale vyrazil jeho pokus. O dvě minuty později ujížděli dva na jednoho Milfait se Štěpánem Bláhou, druhý jmenovaný zakončil, dalším zákrokem se ale blýskl v Ústí dobře známý gólman Petrásek. Poté přišli vyloučení postupně na obou stranách, Slovan měl k dispozici dokonce čtyřminutovou početní výhodu, ani jeden z týmů si s touto možnost neporadil nejlépe. Až ve čtrnácté minutě přišla první větší šance hostí, Ševčíkovu střelu ale Zajíček vyrazil a do protiútoku uháněl Štěpán Bláha, který ale Petráska nepřekonal z bezprostřední blízkosti. Nedáš dostaneš, hosté získali pásmo, Ondřej Ševčík dostal nabito na modré a rozvlnil síť za Zajíčkem. Slovan mohl vyrovnat, ani Vrdlovcova střela ale nepřekonala Petráska a hosté tak drželi těsné vedení - 0:1

Začátkem druhé periody byli aktivnější hosté, větší příležitosti jsme ale neviděli, Přerov měl opět výhodu v podobě přesilové hry, v jejím závěru si Doležal navedl puk před Zajíčka a jeho bekhendové kličce mnoho nechybělo. Po potyčce za bránou Zubrů se vylučovalo hned trojnásobně, byla z toho nakonec obyčejná přesilovka pro domácí, ve které se ovšem ústečtí neprosadili. V jedenatřicáté minutě se puk odrazil o nerovnost za brankou Petráska příhodně ústeckým, obrana Zubrů ale tuto šanci zlikvidovala. Dvě minuty před koncem se opakovala podobná situace, Mareš tvrdě nahodil puk, ten se odrazil za bránou přímo na hůl Martina Tůmy, který dokázal vyrovnat stav utkání - 1:1

Hned v úvodu poslední třetiny se před Petráskem zjevil samotný Vrdlovec, nakonec ale nezakončil ideálně. O tři minuty později se prosadila ústecká čtvrtá lajna, Tomáš Bernat využil zmatku před Petráskem a dostal puk za jeho záda. Přerov měl ideální šanci ke srovnání po faulu Tůmy, obraně Zubrů ujel ale ústecký kapitán Michal Trávníček, nádherně obehrál Petráska a zakončil svou akci gólem. Další přesilovka už ale přerovským vyšla, Jan Svoboda našel v mezikruží Filipa Dvořáka, který zakončil s přehledem s snížil. Sedm minut před koncem se to na ledě začalo vyostřovat, ústečtí hráči se snažili hru uklidnit. Dvě minuty byl po nevybíravém zákroku vyloučen přerovský Ševčík, Slovan dohrával utkání v početní výhodě. Přerov i tak zkusil odvolat brankaře, devět vteřin před koncem ale ujel David Tůma a navýšil náskok svého týmu - 4:2

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnes to bylo vyrovnané utkání s kvalitním soupeřem, který hrál výborně do obrany. Byl to obětavý a silový hokej, kdy se to dlouho drželo na jednom gólu. My jsme na konci druhé třetiny srovnali, což nám dost pomohlo a nakonec vše rozhodla třetí třetina. Tam jsme se dostali do vedení o dvě branky, avšak Přerov ještě snížil a měl šance, jenže dnes nás podržel náš výborný brankář. Chtěli bychom tak kluky pochválit, protože hráli velmi obětavě a body si zasloužili.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Tak dnes jsme samozřejmě zklamaní. Domácí byli v úvodu aktivnější, ale nám se podařila vstřelit branka, která nás měla povzbudit. Avšak ve třetí třetině dostaneme gól ve vlastní přesilovce, což je vždy velmi nepříjemné. Domácí se tak nakonec dostali do vedení, kdy jsme ani v závěru nemohli hrát power play, protože jsme byli vyloučení. Je škoda, že jsme dnes nenavázali na minulé dva zápasy, ve kterých jsem podali dobré výkony.