Ú s t í n/L. - V rámci 25. kola Chance ligy hostilo Ústí nad Labem Kolín. Hostující celek se v zápase vypracoval do dvoubrankového vedení. Slovan ve druhé třetině dokázal vyrovnat. Martin Tůma snížil, a pak Erik Mareš srovnal. Zápas dospěl do prodloužení, ve kterém hosté proměnili trestný nájezd, čímž rozhodli o své výhře.
st 1. 12. 2021, ZS Ústí n. L.
SC Kolín
2:3pp 0:2, 2:0, 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 24. M. Tůma (M. Tůma), 28. E. Mareš – 6. Jan Veselý (David Šafránek, Čáp), 9. Jankovský (Matyáš Svoboda, Miškář), 63. V. Čížek (TS). Rozhodčí: Zavřel, Jechoutek – Roischel, Maštalíř. Vyloučení: 6:3, navíc Trávníček (UNL) TS( SEK) - Piegl TS (SEK). Využití: 0:1. Diváci: 514. Střely na branku: 27:32. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

6:3

0:1

0:0

Diváci

514

Ústecký Slovan s.r.o.: L. Cikánek – J. Drtina, Š. Havránek, Trefný, Záruba, Vladimír Brož, E. Mareš, L. Chalupa – Trávníček (C), Vrdlovec, Štěpán Bláha – M. Tůma, Adam Raška I, D. Tůma – Hajný, Grim, J. Žolobov – Bernat, D. Soukup, M. Simon.

SC Kolín: Š. Lukeš – Piegl, Čáp, Šalda, Niko, Zorko, V. Čížek (A), Váchal – Jan Veselý, David Šafránek, Z. Král (A) – Jankovský, Miškář, L. Krejčík (C) – J. Sklenář, Matějček, Matyáš Svoboda – Síla, Zumr, Petržilka.

Vstup do zápasu se více povedl hostujícímu celku. První velkou šanci Kolína ještě Jakub Sklenář nedokázal proměnit. Následně už ale šli hosté do vedení. V přesilovce po Šafránkově přihrávce poslal puk mezi betony brankáře Slovanu Jan Veselý. V deváté minutě se Kolín prosadil znovu. Odražený kotouč z hranice brankoviště poslal do branky Václav Jankovský. Ve druhé polovině první třetiny se hra Slovanu zlepšila a přicházely také šance. V oslabení neuspěl Daniel Vrdlovec. Následně měli domácí možnost trestného střílení, ale kapitán Michal Trávníček nezpracoval puk, který mu sjel z hole. Když o něco později neproměnili domácí ani další šanci, prohrávali po první třetině 0:2.

Slovan pokračoval v aktivní hře i po přestávce, což se odrazilo na skóre. Ve 24. minutě se z pravého křídla prosadil Martin Tůma, který těžil z přihrávce Davida Tůmy. Následně měli obrovskou šanci hosté, ale Veselého v brejku neuspěl, a pak domácí dokázali vyrovnat. Po nádherné individuální akci od branky k brance se prosadil Erik Mareš. Po brance na 2:2 měli hosté další gólové příležitosti, ale nedokázali přesně vypálit. Po dvou třetinách platil nerozhodný stav 2:2.

Ve třetí třetině si oba týmy dokázaly vypracovat gólové šance. Hostující Štěpán Matějíček ani domácí Tomáš Bernat neuspěli, a tak utkání dospělo v prodloužení. V něm začal Slovan přesilovkou 4 na 3, kombinoval v útočném pásmu, ale vypálit nedokázal. Následně se do střelecké pozice dostával hostující hráč, a tak domácí Michal Trávníček fauloval. Rozhodčí nařídili trestné střílení, které blafákem proměnil Václav Čížek. Druhý bod získal Kolín, který v Ústí vyhrál 3:2 v prodloužení.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní zápas je těžký hodnotit. Soupeř byl o trochu lepší, my jsme se báli o výsledek. V jednu chvíli jsme tam měli i štěstí, tam nás podržel výborně brankář. Třetí třetina byla taková ubojovaná, urputná. V prodloužení jsme určitě měli využít přesilovku čtyři na tři. Kolín potom měl nájezd, který využil a veze domu o bod víc.

Petr Martínek (SC Kolín): My jsme věděli a určitě i domácí, o co se dnes hraje. Přijeli jsme sem získat co nejvíce bodů. V první třetině jsme přemýšleli nad třemi body, jelikož jsme ji zahráli dobře. Bohužel ve druhé třetině jsme propadli, neproměnili jsme dvakrát samostatný únik a soupeř trestal a dával branky. Ve třetí třetině to už byl boj o to neudělat chybu. Myslím si, že jsme si nějaké šance vypracovali a štěstí se k nám přiklonilo v prodloužení a jsme rádi za ty dva body a bereme je všemi deseti.