Ú s t í n/L. - Po reprezentační přestávce dorazil na ústecký led soupeř z Prostějova. Hosté šli sice do vedení, zásluhou Trávníčka s Milfaitem Ústí ale otočilo vývoj utkání. To bylo ovšem z ústecké strany vše, soupeř postupně přidal další čtyři branky a zpět se tak vrací se třemi body.
po 15. 11. 2021, ZS Ústí n. L.
LHK Jestřábi Prostějov
2:5 1:1, 1:2, 0:2

Branky a nahrávky:18. Trávníček (Vrdlovec, Š. Bláha), 22. Milfait (Žolobov, M. Tůma) – 10. Novák (Kloz, Mrázek), 29. Mrázek (Beránek), 36. Mrázek (Koblížek, Babka), 49. Kloz (Novák, Rudovský), 50. Jáchym (Klimíček, Beránek) . Rozhodčí: Petružálek, Bejček – Juránek, Dědek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 602. Střely na branku: 20:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5.

3:3

0:0

0:0

Diváci

620

Ústecký Slovan s.r.o.: Zajíček – Brož, Š. Havránek, Trefný, Vacík, Mareš, Záruba, Chalupa – Trávníček, Vrdlovec, Š. Bláha – M. Tůma, Milfait, Žolobov – O. Bláha, Závora, Bernat – Jouza, Grim, Ouřada.

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (52. Micka) – Husák, Klimíček, Krejčí, Babka, Vala, Zajíc – Beránek, Jáchym, Rudovský – Novák, Kloz, Mrázek – Koblížek, Štefka, Švec – Podlaha, Janeček.

Do utkání vstoupili lépe domácí, v páté minutě při přesilové hře střílel nejdřív Havránek, poté Trávníček. Ani jeden ale neuspěl. V další akci nezamířil přesně Ouřada z protiútoku. Do čtyř šli také žlutomodří, byli to ale oni, kteří si vytvořili šanci zásluhou Štěpána Bláhy. Po sérii domácích příležitostí se ale puku chopil Martin Novák, ten objel bránu a chladnokrevně zakončil. Z další přesilovky Slovan opět nic nevyužil, tři minuty před koncem první dvacetiminutovky ale dokázal puk za Bláhova záda po velkém tlaku dorazit Michal Trávníček. Když Beránek na druhé straně Zajíčka nepřekonal, šlo se do šaten za nerozhodného stavu – 1:1

Do druhé třetiny vstoupili opět lépe domácí, kotouč se dostal do brankoviště hostí, odrazil se k Janu Milfaitovi a ten poslal svůj tým do vedení. O minutu později měl na hokejce vyrovnání Rudovský, na Zajíčka ale nevyzrál. To Petr Mrázek byl v polovině utkání přesnější a hlavně důraznější, dokázal tak vyrovnat. To ale nebylo z představení Petra Mrázka vše, čtyři minuty před sirénou vrátil Jestřábům vedení ranou bekhendem. Více branek v druhé třetině nepadlo, šance ovšem byli, Kloz, Švec a následně Brož nepřekonali gólmany – 2:3

I start do posledního dějství byl lepší od domácích, Trávníčkovi k vyrovnání mnoho nechybělo. Dvakrát proti němu zasáhl Bláha. Další branku tak přidali hosté z Prostějova, Jan Kloz dostal nabito před prázdnou branku a v této šanci nezaváhal. Další gól přidal vzápětí Tomáš Jáchym, který jako Kloz skóroval do odkryté klece. Z utkání musel nakonec odstoupit prostějovský brankař Bláha, jeho nástupce Micka už ale žádnou branku neinkasoval, když v závěru zneškodnil pokus Štěpána Bláhy – 2:5

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnes můžeme hodnotit dobře jen první třetinu. V první třetině jsme hráli to, co jsme chtěli. Dokonce jsem ve druhé třetině dali branku, ale poté jsme hráli špatně v obranném pásmu. A pět branek co jsme dostali, tak byly z brankoviště, což se stávat nemůže, musíme to tam mít vyčištění.

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov): Dnes jsme rádi. Před tou přestávkou jsme měli špatnou sérii a víme proč to bylo. Reakce týmu byla taková, že jsme dnes dělali to, co jsme chtěli. Byli jsme silný na kotouči a vnímali jsme tu hru. Tím, že jsme si věřili tak jsme zápas rozhodli. V Ústí je specifické hřiště a jsme rádi, že jsme vyhráli za tři body. Vlastně Ústí nás doma porazilo, tak jsme si ty body, co jsme doma ztratily tak jsme je získali zpět.