Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté zavítali v dalším kolem na led Sokolova. Slovan po zápase s Třebíčí musel zapsat na marodku další dva hráče a to kapitána Michala Trávníčka a Jiřího Drtinu. I bez těchto opor se Ústí muselo obejít v dnešním zápase a určitě to bylo znát. Slovan Sokolovu vysoko podlehl 2:8. Šanci na nápravu bude mít zítra, kdy doma hostí Frýdek-Místek.
so 6. 11. 2021, ZS Sokolov
HC Baník Sokolov
8:2 1:0, 5:1, 2:1

Branky a nahrávky: 18. Křemen (Strejček, J. Pohl), 24. Jurčík (Tomi), 28. Tomi, 30. Prošek, 31. Kružík (Kverka, T. Rohan), 38. Křemen (Prošek), 45. Šik (Klejna, J. Novák), 50. J. Pohl (Pořízek) – 22. Vrdlovec (Š. Havránek), 57. Vladimír Brož (Trefný). Rozhodčí: Radek Wagner, Jan Hucl – Štefan Belko, Richard Coubal.. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 472. Střely na branku: 44:16. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 8:1, 8:2.

3:5

2:0

0:0

Diváci

472

HC Baník Sokolov: Habal – Klejna, J. Novák, J. Pohl, Strejček, A. Rulík, Vodička, Klikorka – Jurčík (A), Jiskra, Tomi – Šik, Pořízek, M. Sloboda – Kuťák, Kverka (A), Kružík – Prošek, T. Rohan (C), Křemen.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zajíček – Šidlík, Š. Havránek, Trefný, Vladimír Brož (A), Záruba, L. Chalupa – D. Tůma (C), Vrdlovec (A), Štěpán Bláha – M. Tůma, Milfait, Ondřej Bláha – T. Čermák, D. Soukup, Ouřada – Martin Bláha.

Ve 3. minutě dvakrát využil zaváhání domácích v rozehrávce David Tůma k zakončení, ale na Habala si nepřišel. Domácí měli první větší šance v 6. minutě po střele Pohla, která Zajíčkovi vypadla, ale ani z následujícího závaru nedokázali dostat puk do branky. V 11. minutě dostal křižnou přihrávkou nabito na levý kruh Petr Šidlík, kterého vychytal Habal ramenem. V 18. minutě se hrálo po vyloučení Šika (krosček) a hostujícího Chalupy (držení) ve čtyřech na obou stranách, čehož Baník dokázal využít. V čase 17:44 se dostal před brankou k volnému puku po střele Strejčka Adama Křemena poslal domácí do vedení – 1:0. Srovnání měl na konci třetiny na hokejce Soukup, který se zjevil sám před domácím brankařem, který na poslední chvíli dokázal zakročit pravým betonem.

V úvodu druhého dějství v čase 21:04 se ústeckým podařilo vyrovnat z hole Vrdlovce, který využil krásné přihrávky od Havránka a srovnal na 1:1. Vedení domácímu týmu vrátil po zaváhání hostujícího obránce Šidlíka v čase 23:42 Ondřej Jurčík, který dostal puk Zajíčkova záda – 2:1. Další gól přidal v přesilové hře přesnou střelou po horní tyčku v čase 27:45 Vojtěch Tomi – 3:1. V čase 29:11 padl další gól do branky Slovanu. Křemenovo střelu dokázal na brankovišti dorazit do odkryté branky Prošek a zvýšil na 4:1. Druhou přesilovku Baníku využil v čase 30:27 Kružík, který dostal puk do jízdy od Kverky a z pravého kruhu se nemýlil – 5:1. Poslední gól druhé dvacetiminutovky padl po dorážce z brankoviště v čase 37:20 z hokejky Adama Křemena, který přidal svůj druhý gól v zápase – 6:1.

Po vlažném začátku poslední třetiny, se ve 43. minutě snažil překvapit z nulového úhlu Habala Soukup, ale domácí brankař byl pozorný. V čase 44:22 využil krásnou přihrávku od Klejny Otakar Šik, který samostatný únik zakončil bekhendovou kličkou pod horní tyčku – 7:1. Baník poté hrál dlouhou přesilovku po čtyřminutovém trestu pro Davida Tůmu, ve které měl několik dobrých šancí, které ale pokryl Zajíček. Na 8:1 zvýšil v čase 49:08 Jan Pohl, kterého uvolnil mezi kruhy Pořízek, a bylo to už 8:1. Poslední branka zápasu byla k vidění v 57. minutě, když se střela Trefného odrazila od zadního mantinelu před prázdnou branku na hůl Brože, který upravil na konečný 8:2.