Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté v zápase proti Slavii vedli 2:0, ale ve třetí třetině hosté třemi brankami stav utkání otočili. Ústí dokázalo při hře bez brankáře skórovat, a tak šel zápas do prodloužení. V něm se prosadili hráči Slavie.
so 30. 10. 2021, ZS Ústí n. L.
HC Slavia Praha
3:4pp 1:0, 1:0, 1:3 - 0:1

Branky a nahrávky: 11. Ondřej Bláha (Milfait), 25. Přindiš (Vrdlovec, J. Drtina), 59. Milfait (Vrdlovec, J. Drtina) – 48. T. Knotek (P. Machač), 49. Šteiner (Weinhold, Vlček), 51. Šteiner (Jaroslav Brož, R. Havel), 62. Šteiner (P. Machač) Rozhodčí: Petružálek, Bejček - Baxa, Dědek. Střely na branku: 19:33. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4.

5:5

2:2

0:0

Diváci

968

Ústecký Slovan s.r.o.: Zajíček – Š. Havránek, J. Drtina (A), Přindiš, Trefný, L. Chalupa, Vladimír Brož (A), Záruba – Štěpán Bláha, Vrdlovec, Trávníček (C) – Ondřej Bláha, Milfait, M. Tůma – Ouřada, T. Čermák, Martin Bláha.

HC Slavia Praha: R. Málek – Weinhold, Daniel Krejčí, Veber, T. Duda, Mikuláš Hovorka, Barák, R. Havel – M. Ondráček (A), Žejdl, Poletín (C) – Kern, T. Knotek (A), R. Všetečka – T. Pšenička, P. Machač, Vracovský – Šteiner, Vlček, Jaroslav Brož.

Vstup do zápasu měli lepší domácí hokejisté, kteří se do šance dostali jako první. Michal Trávníček se ovšem ze samostatného úniku prosadit nedokázal. Následně na druhé straně zlikvidoval brejk i domácí brankář Šimon Zajíček, který vychytal brejk Davida Šteinera. V jedenácté minutě padla jediná branka úvodní třetiny. Po elegantní přihrávce Jana Milfajta se do šance dostal Ondřej Bláha, který se dokázal prosadit z kruhu. Po první třetině vedl Slovan 1:0.

Z kraje druhé třetiny hráli domácí přesilovou hru. Usadili se v útočném pásmu a dlouhou dobu kombinovali před brankou soupeře. Daniel Vrdlovec vylepšil pozici Petru Přindišovi, jehož tvrdý pokus skončil v horní části branky. Následně měli hosté dvě velké příležitosti na snížení, jenže ani jednou Filip Vlček nedokázal překonat ústeckého brankáře. Ve zbytku druhé třetiny viděli fanoušci na severu Čech několik drobných šancí, ale skóre se znovu nepřepisovalo. Po čtyřiceti minutách vedl Slovan 2:0.

Do třetí třetiny vstoupili aktivně hosté. Nejprve Tomáš Pšenička ani Jaroslav Brož nedokázali své šance proměnit. Poprvé se hosté prosadili v čase 47:45, když po šikovné Machačově přihrávce pálil přesně Tomáš Knotek. O necelou minutu později bylo vyrovnáno. Krásnou ránou pod horní tyč poslal puk David Šteiner. V jednapadesáté minutě šli hosté do vedení, trefil se znovu David Šteiner. Slovan, který prohrával o jednu branku, si vzal oddechový čas. Následnou hru bez brankáře Ústí proměnilo, po nádherné kombinaci uklidil kotouč do odkryté části branky Jan Milfait. Za stavu 3:3 šel zápas do prodloužení.

V prodloužení o své výhře rozhodli hosté, do brejku se dostal David Šteiner a střelou mezi betony zkompletoval hattrick a ukončil zápas.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dneska můžeme kluky pochválit za bojovnost a obětavost, ale bohužel to dnes nestačilo. Dvě třetiny jsme hráli dobře, drželi jsme si Slavii na distanc, avšak ve třetí třetině nám došly síly, čehož Slavie využila a dostala se do vedení. Na konci jsme ještě dokázali vstřelit branku a vyrovnat, ale nakonec je pro nás bod poměrně dobrý po průběhu třetí třetiny.

Pavel Kolařík (HC Slavia Praha): My jsme tady chtěli navázat na tříbodový zisk z posledního zápasu, kdy jsme chtěli mít dobrý pohyb, tlačit se na branku a dohrávat soupeře. To se nám bohužel příliš nepovedlo. Sice jsem se drželi dost na kotouči, ale hráli jsme spíše na obvodu. V oslabeních jsme dostali dvě branky. Zápas jsme poté museli otáčet, kdy jsme se nakonec dostali do vedení. Na konci jsme ale nesehráli dobře power play a Ústí dokázalo srovnat. Řekl bych, že nakonec to asi bude spravedlivé dělení bodů.