Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté odjeli v šestnáctém kole na led nedalekých Litoměřic. Toto derby rozhodla velká nedisciplinovanost Slovanu, který ve druhé třetině inkasoval třikrát a ve všech případech v početní nevýhodě a z toho dokonce dvakrát v dvojnásobném oslabení. Ve třetí třetině sice Ústí bojovalo o vyrovnání stavu, ale času bylo málo a z výhry se radují Litoměřice. Branky Slovanu vstřelili Štěpán Bláha a dvakrát se trefil kapitán Michal Trávníček.
st 27. 10. 2021, Kalich Aréna
HC Stadion Litoměřice
4:3 1:1, 3:0, 0:2

Branky a nahrávky: 1. Sihvonen (Válek, R. Přikryl), 28. O. Procházka (R. Přikryl, J. Holý), 33. Sihvonen (J. Jícha, R. Přikryl), 34. J. Jícha (J. Holý, R. Přikryl) – 3. Trávníček (Štěpán Bláha), 45. Trávníček (Milfait), 48. Štěpán Bláha (J. Drtina). Rozhodčí: Svoboda, Valenta – Belko, Kotlík. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1190. Střely na branku: 51:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3.

7:9

3:2

0:0

Diváci

1190

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (Sklíba) – P. Marcel, Kottek, Výtisk (C), J. Holý (A), Jebavý (A), Pinkas, Černohorský – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, M. Havelka – T. Urban, Koláček, P. Svoboda – Rouha, Berka, Pajer.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zajíček (Hamalčík) – J. Drtina (A), Š. Havránek, Trefný, Přindiš, L. Chalupa, Záruba – Trávníček (C), Vrdlovec, Štěpán Bláha – M. Tůma (A), Milfait, V. Bílek – Jouza, Ondřej Bláha, Ouřada – Martin Bláha, T. Čermák, Kulhánek.

Tak to byl úvod jak z říše snů. Jednadvacet vteřin po úvodním buly vypálil po přihrávce od zadního mantinelu Riku Sihvonen a jeho dělovka z pravého kruhu rozvlnila síť hostující klece. Z vedení se však kališníci neradovali příliš dlouho. Ve 3. minutě nabil Šimon Bláha Michalu Trávníčkovi, který si počíhal na hranici brankoviště a zblízka překonal Krále.

Ve druhé třetině prověřil Zajíčka Procházka, když pohotově zacílil z mezikruží. Ústecký brankář si ale připsal úspěšný zákrok. O chvíli později už však kapituloval. Přikryl nahrál k pravé tyčce právě aktérovi předchozí útočné akce Ondřeji Procházkovi, jenž ukázal instinkt zabijáka a bez váhání protlačil kotouč do sítě. V čase 32:54 domácí odskočili na rozdíl dvou branek. Rozhodčí poslal Slovan po dvou faulech do tří a Stadion dvojnásobnou přesilovku využil. Po krásné kombinaci na ose Jícha-Přikryl-Sihvonen se trefil do odkryté klece z hranice brankoviště posledně jmenovaný Riku Sihvonen a kališnící vedli 3:1. Při střelecké chuti Litoměřičtí zůstali i ve zbytku třetiny. Ve 34. minutě totiž skórovali počtvrté. Holý nejprve napřáhl od modré a Zajíček jeho projektil jen vyrazil. K odraženému puku se rychle dostal Josef Jícha a poslal ho do brány.

Ústí nesložilo zbraně a v závěrečném dějství Stadionu pěkně zatápělo. Ve 45. minutě korunoval hostující snahy Michal Trávníček, který si nabruslil na přihrávku z pravé strany a z mezikruží pohodlně zavěsil. O tři minuty později se Ústečtí dostali na dostřel jediné trefy. Při vlastní přesilovce hosté sevřeli kališníky v obranném pásmu, mezi kruhy kotouč uzmul Štěpán Bláha a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V závěru to Slovan zkusil v šesti bez brankáře, kýženou branku ale už nevsítil. Stadion tak v derby vyhrál 4:3.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Věděli jsme, že Ústí čtyřikrát v řadě bodovalo a prožívá lepší období sezony. Dvě třetiny jsme hráli výborně, byli jsme lepší, ale patnáct minut před koncem máme přesilovku z které uděláme naše oslabení tři na pět a dostaneme dva góly. Odehráli jsme hloupě třetí třetinu, na konci jsme se strachovali o vítězství a po jejich snížení jsme kompletně vypadli z role. V powerplay máme dvakrát kotouč ve středním pásmu a můžeme dát gól do prázdné brány, ale my ho nedáme. Je to nezkušenost a hloupost. Na druhou stranu strašně cenné tři body.“

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): „Hodnotí se mi to těžko. Chvíli jsme byli na naše hráče naštvaní a chvíli zase spokojení. V první třetině byli domácí lepším týmem, ale třetina skončila vyrovnaně. Zápas rozhodla druhá třetina, ve které jsme se dopustili hodně faulů. Dvakrát jsme hráli ve třech, Litoměřice odskočily a vypadalo to na jednoznačný zápas, ale my jsme se do zápasu dokázali vrátit. Snížili jsme na 4:3, nějaké šance jsme měli a je škoda, že jsme je neproměnili. Myslím si, že jsme si bod za třetí třetinu zasloužili. “