Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté zavítali ve čtrnáctém kole Chance ligy na led dalekého Přerova. K tomuto zápasu odjeli v okleštěné sestavě oproti předchozímu zápasu, ale i tak se soupeře nezalekli a dotáhli zápas do prodloužení. V něm byli ale úspěšnější domácí, když necelé dvě minuty před koncem prodloužení se do samostatného úniku dostal Jakub Svoboda, který si připsal druhou branku v zápase a rozhodl o třech bodech pro Přerov. Jediným střelcem Slovanu byl obránce Petr Přindiš.
so 23. 10. 2021, ZS Přerov
HC ZUBR Přerov
HC Slovan Ústí nad Labem
2:1pp 1:0, 0:1, 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 15. Jakub Svoboda (Herman), 64. Jakub Svoboda (Herman) – 35. Přindiš. Rozhodčí: Čech, Vrba – Hranoš, Kučera. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 912. Střely na branku: 35:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC ZUBR Přerov: Petrásek (Postava) – R. Černý, D. Krenželok, Hamrlík, Hrabal, Seemann, Krisl (C), Ševčík – T. Doležal (A), Pšurný (A), Sebera – M. Kratochvil, Herman, Jakub Svoboda – Matěj Svoboda, F. Dvořák, Matěj Novák – Jan Svoboda, D. Indrák, Dobša.

HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík (L. Cikánek) – J. Drtina (A), Š. Havránek, Trefný, Přindiš, Vladimír Brož (A), L. Chalupa, Záruba – Trávníček (C), Vrdlovec, Štěpán Bláha – M. Tůma, Milfait, Ondřej Bláha – Jouza, T. Čermák, Ouřada – Kulhánek.

Komentář

V duchu častých přerušení se nesly úvodní minuty první třetiny. Oba celky se ale postupně trochu osmělily a práce začala přibývat i brankářům, když v sedmé minutě musel Hermana před brankou zastavit Hamalčík. Z větší vzdálenosti dobře vykryl betonem i střelu Kratochvila, avšak na přesný pokus Jakuba Svobody z 15. minuty už nestačil. Domácí forvard se přiblížil na dostřel z pozice typické spíše pro obránce a prudkým švihem otevřel skóre.

Druhé dějství započali Přerované prakticky dvěma přesilovkami, znovu si v nich ovšem nepomohli a trápili se dál. Ústí ale početní výhody také nezvládá, proto si oba týmy vylepšily alespoň čísla v oslabení. Hosté začali být v polovině hrací doby mírně aktivnější. Ondřej Bláha trefil tyč, daleko od gólu nebyl ani Vrdlovec. Nakonec však srovnal sváteční střelec. Petr Přindiš podnikl výlet z obranného pásma za útočnou modrou a nápřahem přes Hrabala srovnal ve 35. minutě stav utkání.

I na začátku třetí třetiny hráli Zubři přesilovku, mnoho se ovšem nezměnilo. Čtvrté ústecké vyloučení skončilo také bez odezvy a k vidění byl zřejmě nejméně záživný hokej celého večera. Své početní výhody promrhal i Slovan a neslaná nemastná hra zamířila do prodloužení. V něm v čase 63:16 rozhodl opět hráč s číslem 61, Jakub Svoboda, který v samostatném úniku překonal Hamalčíka nad lapačku.

Ohlasy trenérů

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Po derby šlo o další těžké utkání. Soupeř byl houževnatý a velice dobře takticky připravený. Přesně věděl, co chce hrát, a počínal si precizně. Dobře bránil střední pásmo, měli jsme s tím problémy. Jsou to pro nás perfektní dva body.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Utkání hodnotím kladně. Na to, že jsme seděli osm hodin v autobuse, kluci podali parádní výkon. Na dálnici jsme přes dvě hodiny stáli na místě, protože tam byla havárie kamionu s osobním autem. Zápas jsme rozkouskovali, aby domácí neměli takový tlak. Povedlo se nám i vstřelit gól a podržel nás brankář. Jsme šťastní, že si z Přerova odvážíme bod. Klukům poděkujeme.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Litoměřice 48 104
2. Vsetín 48 97
3. Jihlava 48 92
4. Třebíč 48 92
5. Přerov 48 82
6. Sokolov 48 79
7. Slavia 48 78
8. Prostějov 48 77
9. Frýdek-Místek 48 75
10. Kolín 48 75
11. Poruba 48 74
12. Vrchlabí 48 74
13. Ústí n. L. 48 70
14. Šumperk 48 68
15. Benátky n. J. 48 48
16. Havířov 48 39
17. Kadaň 49 1

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže