Prostějov - V rámci třetího kola Chance ligy odcestoval Slovan do vzdáleného Prostějova. Ústečtí se mohli radovat hned v první minutě, kdy se prosadil David Tůma. Do první sirény zvýšil náskok ještě Vítězslav Bílek. Konečné skóre 3:0 uzavřel střelou do prázdné brány kapitán Michal Trávníček. Slovan se tak může radovat z prvních letošních bodů a Petr Hamalčík z prvního čistého konta.
so 18. 9. 2021, ZS Prostějov
LHK Jestřábi Prostějov
0:3 0:2, 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 1. D. Tůma (J. Drtina), 13. V. Bílek (Trefný, Milfait), 57. Trávníček (D. Tůma, Vrdlovec). Rozhodčí: Vrba, Šudoma - Hranoš, Blažek. Vyloučení: 7:1. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1250. Střely na branku: 38:29. Průběh utkání: 0:3.

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha – Husák, Havlík, Zajíc, Klimíček, P. Krejčí, Vala – T. Jáchym, Mrázek, M. Novák – J. Kloz, Dubský, Jiránek – Babka, Švec, Š. Jelínek – T. Koblížek, Motloch

Ústecký Slovan s.r.o.: Hamalčík – J. Drtina, Š. Havránek, Vladimír Brož, Trefný, Přindiš, L. Chalupa – Trávníček, Vrdlovec, D. Tůma – Tůma, Milfait, V. Bílek – Š. Bláha, O. Bláha, Severa – Grim, T. Čermák, Jouza

Premiérový zápas na domácím ledě začal pro Hanáky velice špatně. Po odehraných dvaceti sekundách už totiž prohrávali. Prostějov sice získal po úvodním buly kotouč, ale nepřesná rozehrávka znamenala útok Ústí a branku Davida Tůmy. První gól hosty nakopl, až nakonec donutili prostějovské trenéry hned zkraje utkání k time-outu. I v následných minutách ale byli Jestřábi dost zaskočení a hlavní slovo měl Slovan. V čase 3:18 to na ústeckého gólmana zkoušel Jáchym, mířil však mimo. Pak se hra přelévala ze strany na stranu. V čase 8:11 přišlo první vyloučení zápasu, a to na straně Jestřábů. I přes velkou snahu Ústeckých, Hanáky v oslabení nepřekonali. Častější akce i nadále vytvářeli hosté, kterým k tomu napomohlo i další vyloučení Prostějova. Přesilovku Slovanu v čase 12:55 využil Vítězslav Bílek. Po druhé inkasované brance se domácí dostali do obrany Ústí, chodili do akcí, ale Hamalčík svůj tým držel. Nepřekonali ho v následujících minutách ani Švec a Jáchym. Ke konci první dvacetiminutovky nedovolili hosté Hanákům přechod do jejich obranného pásma - 0:2

Ve druhé třetině už byla k vidění vyrovnanější hra. Hned v první minutě byla vyloučení na obou stranách. Ve 22. minutě se na Bláhu vydali dva úštěčtí hokejisté, Prostějovský gólman ale držel. O kotouč se obě mužstva jednu chvíli přetahovala. V čase 24:32 to na Hamalčíka zkoušeli Mrázek s Valou, ale marně. V polovině třetiny mohli už Hanáci prohrávat o tři branky, když do téměř prázdné branky střílel ústecký hráč. Na druhé straně se do velké šance dostal Jelínek, jeho střelu gólman zneškodnil. Hra měla rychlý spád s dobrými akcemi. Brankáři ale svoje týmy drželi, a tak ve druhé části žádný gól nepadl – 0:2

Třetí část rozehrálo lépe Ústí, pak měl ale viditelně navrch Prostějov. Střelám Jáchyma, Jiránka či Havlíka však chybělo pořádné štěstí. Havlík měl velkou šanci i v následujícím střídání. Ve 49. minutě hosté po delší době zahrozili, střela na Bláhu ale neprošla. V polovině poslední třetiny měli domácí opět sérii šancí, žádná Hamalčíka neprostřelila. S ubývajícím časem se Slovan opět dostal ke slovu. K převaze jim napomohlo i několik přesilových her. Od 56. minuty to Hanáci zkoušeli bez brankáře. Toho v čase 56:47 využil ústecký Michal Trávníček a přidal poslední hřebík do prostějovské rakve. Domácí se ale nevzdali a ke konci tlačili, branku se jim však nepodařilo střelit – 0:3

Aleš TOTTER – LHK Jestřábi Prostějov: Samozřejmě dnešní zápas rozhodl náš špatný vstup. Začali jsme trochu hrát až ve třetí třetině. Má to více důvodů, které si zhodnotíme v pondělí a v úterý. Věřím, že budeme na středeční zápas v Havířově zase dobře připraveni. Prohra nás mrzí ještě, a to více, že byla fantastická atmosféra a skvělí diváci. Myslím si, že jsme se dnes do zápasu vůbec nedostali, a to je velká škoda. Jedeme ale dál a musíme se z toho poučit.

Jaroslav ROUBÍK – HC Slovan Ústí nad Labem: Zápas hodnotím kladně. Vyhráli jsme, a to je pro nás strašně důležité. Začátek zápasu nám vyšel, dali jsme v něm dva góly. Myslím si, že dvě třetiny jsme byli možná lepší, na to se ale nehraje. Poslední třetinu byl lepší Prostějov. Hokej se hraje na góly. My dali tři Prostějov žádný a díky tomu jsme vyhráli.