Ú s t í n/L. - Slovan vstoupil do svého prvního domácího utkání velmi aktivně. Avšak i tak to byli hosté, kteří dokázali jako první skórovat. Domácí hráči poté celý zápas dotahovali náskok hostů, avšak nakonec vyrovnat nedokázali a i přes závěrečný tlak utkání skončilo v poměru 3:4.
st 15. 9. 2021, ZS Ústí n. L.
HC Baník Sokolov
3:4 0:0, 1:3, 2:1

Branky a nahrávky: 36. J. Drtina (Trávníček, Tůma), 44. Trávníček (J. Drtina), 55. O. Bláha (Ouřada, L. Chalupa) – 32. J. Novák (Vracovský), 34. J. Novák (Šik, J. Pohl), 38. Jiskra (Jurčík), 44. Kverka (Vracovský, Pořízek). Rozhodčí: Petružálek, Jaroš – Coubal, Jindra. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 983. Střely na branku: 31:27.

Ústecký Slovan s.r.o.: Hamalčík – J. Drtina (A), Š. Havránek, Vladimír Brož (A), Trefný, Přindiš, L. Chalupa, Záruba – Trávníček (C), Vrdlovec, Tůma – V. Bílek, Milfait, D. Tůma – Š. Bláha, O. Bláha, Ouřada – Grim, T. Čermák, Severa.

HC Baník Sokolov: Cichoň – A. Rulík, J. Novák, J. Pohl, Strejček, Kadeřávek, Kulhánek, Klikorka – Vracovský, Kverka (A), Pořízek – Jurčík (A), Jiskra, Tomi – Šik, T. Rohan (C), M. Sloboda – T. Jandus, Hašek, Šmerha.

Do utkání vstoupily oba celky velmi zodpovědně, kdy se hráči snažili hrát na jistotu a nepouštět se do riskantních akcí. Postupem času však domácí Slovan převzal iniciativu a začal diktovat tempo hry. V první velké šanci se tak jako první ocitl David Tůma, ale jeho ránu od modré Cichoň za svá záda nepustil. Ústečtí hosty ze Sokolova dokázali na několik minut dokonce uzavřít v obraném pásmu, avšak tento tlak ani přes několik nadějných pokusů zužitkovat nedokázali. Hosté se postupně otřepali a začali také hrozit. Nejblíže skórování byl ze sokolovských Tomáš Vracovský, ale ústeckou branku přestřelil. Ke konci třetiny se Slovanu naskytla výhoda přesilové hry, která byla pro domácí velmi smolná. Nejprve totiž rozezvonil brankovou konstrukci sokolovské branky Vítězslav Bílek a několik okamžiků poté i Daniel Vrdlovec, takže jsme se úvodní branky v prvním dějství nedočkali.

Ve druhé třetině bylo znát, že z hráčů opadla počáteční nervozita, jelikož již od začátku byl k vidění velmi aktivní hokej na obou stranách. Jako první se v šanci ocitl Štěpán Bláha, ale i přes fakt, že Cichoně prostřelil, tak kotouč nakonec nedoskákal za brankovou čáru. První branky se nakonec přeci jen dočkali hosté, když Jan Novák uspěl se svým nahozením od modré během přesilové hry. Zanedlouho poté byli domácí vyloučeni do tří a následnou přesilovku opět využil Jan Novák, který krásnou střelou zápěstím vymetl horní růžek ústecké branky. Slovan se svou odpovědí dlouho nezahálel, Trávníček zpoza branky našel volného Jiřího Drtinu, který zkušeně zavěsil. Baník si své dvoubrankové vedení nenechal vzít nadlouho, Vít Jiskra si najel do mezikruží a rychlou ranou překvapil Hamalčíka. Ústí se v závěru třetiny snažilo o rychlou odpověď, ale vytoužené branky se domácí nakonec nedočkali.

Do třetího dějství vstoupil Slovan velmi aktivně, domácí vyslali na Cichoně několik střel a Daniel Vrdlovec dokonce podruhé v zápase orazítkoval tyč sokolovské branky. Ale poté následoval tvrdý direkt pro Ústí, Tomáš Vracovský naservíroval puk před prázdnou branku Jaromíru Kverkovi, který se do odkryté klece nemýlil. Neuběhla ani minuta, a domácí snížily. Drtina vyslal do úniku Michala Trávníčka, ten využil své zkušenosti a zavěsil s přehledem pod víko. Dále hra pokračovala ve vysokém tempu a k vidění bylo také několik velmi tvrdých zákroků na obou stranách. Pět minut před koncem vrátil naději domácím Ondřej Bláha, když z otočky prostřelil Cichoně. Avšak Slovan už v závěru další branku nepřidal, takže utkání skončilo v poměru 3:4.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní prohra nás hodně mrzí. Myslím si, že do půlky zápasu jsme byli lepší, ale o to, jestli jsme byli lepší nejde. Prostě jsme nedali šance, soupeř ty svoje využil a díky tomu zvítězil.

Martin Štrba (HC Baník Sokolov): Pro nás to bylo strašně důležité utkání. Jsem moc rád, že jsme to zvládli a že jsme vyhráli. Na začátku se nám herně nedařilo tak stejně jako v minulém utkání, ale bojovností a urputností jsme to utkání urvali. Pro nás strašně důležitý zápas, který jsme potřebovali vyhrát. Velké poděkování celému týmu.