Třebíč - Ústečtí hokejisté se na ledě Třebíče sice dostali do vedení díky brance Trávníčka. Ve druhé třetině dokázal na 2:2 srovnat Severa. Ve třetí části byl lepší domácí celek, který se prosadit třikrát. Ústí v úvodním kole nového ročníku prohrálo 2:5.
so 11. 9. 2021, KHNP Aréna
SK Horácká Slavia Třebíč
HC Slovan Ústí nad Labem
5:2 1:1, 1:1, 3:0

Branky a nahrávky: 15. Michálek (Ferda, Křehlík), 34. Střondala (Nedvídek), 45. Šťovíček (Psota), 50. L. Bittner (Hunkes, Psota), 60. Dočekal (Burian, L. Doudera) – 7. Trávníček (Vrdlovec), 34. Severa (O. Bláha). Rozhodčí: Čech, Ondráček - Zídek, Polák. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 540. Střely na branku: 47:23.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Hunkes, L. Doudera, Poizl, L. Forman, M. Furch, Mlčák, Tureček – Psota, L. Bittner, Šťovíček – Střondala, Nedvídek, Krliš – Vodný, Dočekal, Burian – Ferda, Michálek, Křehlík.

HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík – J. Drtina, Š. Havránek, Trefný, L. Chalupa, Přindiš, Záruba, Vladimír Brož – Trávníček, Vrdlovec, Tůma – Š. Bláha, Milfait, D. Tůma – Severa, O. Bláha, Ouřada – Grim, T. Čermák, Jouza.

Komentář

Úvodní vhazování získali domácí hokejisté, ale jejich snaha vytvořit si hned zkraje klání brankovou příležitost se s úspěchem nepotkala. Neuběhla ani první minuta hry a rozhodčí měl poprvé zdviženou pravačku z důvodu porušení pravidel. Dvouminutový trest obdržel za podrážení Lukáš Doudera a hosté tak dostali příležitost k otevření střeleckého účtu. Z kruhu mohl ranou bez přípravy rozvlnit síť David Tůma, který však v rozhodující chvíli netrefil černou pryž ideálně. Zbytek početní výhody už si Horácká Slavia pohlídala, a skóre tak nadále zůstávalo neměnné.

Ve zmatku před brankou Pavla Jekela se několik ústeckých Lvů snažilo zmocnit kotouče, avšak jejich snaha vyšla nazmar. Z protiakce zahrozil Martin Šťovíček, jehož projektil Hamalčík zastavil svižným máchnutím lapačky.

Poté přišla pasáž hry, kdy bílé hvězdy zamkly svého soupeře do úzkého prostoru obraného pásma, ale ani jeden ze střeleckých pokusů, které mířily na Hamalčíka se nakonec neujal. Hosté zahrozili ze samostatného úniku, který fantastickým gymnastickým zákrokem zastavil Pavel Jekel. Třebíčský strážce svatyně se roztáhl jak široký, tak dlouhý a udržel černý nesmysl před brankovou čarou.

Z následné akce už se však Slovan radoval. Daniel Vrdlovec nabil zpoza branky kapitánu Michalu Trávníčkovi, který poslal kotouč do horní poloviny Jekelovy klece a Ústí nad Labem se tak rázem ujalo vedení.

Bílé hvězdy mohly odpovědět v následné přesilové hře při vyloučení Jana Milfaita, když sevřely do kleští bránící čtveřici Lvů. Ti však v čele s připraveným Hamalčíkem odolali náporu soupeře. Horácká Slavia byla posléze za svoji aktivitu odměněna. Tomáš Křehlík lišácky poslal puk do předbrankového prostoru, kde se dorážka Radima Ferdy odrazila na hůl projíždějícího Davida Michálka, který zametl kotouč za ležícího Hamalčíka.

Hned v úvodu druhé periody se proti pravidlům už podruhé v zápase provinil Jiří Drtina, který tak poslal svůj tým opět do čtyř. Z kruhu se v přesilové hře snažil prosadit Martin Šťovíček, ale Hamalčík byl se svou lapačkou proti tomuto snajprovi znovu úspěšný. Lukáš Forman byl blízko druhé třebíčské branky, ale nastřelil jen brankovou konstrukci. Po skončení početní výhody vzniklo před Hamalčíkem klubko hráčů, z něhož vyletěl nebezpečný kotouč, který ústecký brankář s vypětím všech sil vytěsnil mimo tři tyče.

Vzápětí se vylučovalo i z domácích řad. Na trestnou lavici byl poslán střelec vyrovnávací trefy David Michálek. Bílé hvězdy si však znovu výborně pokryly všechny hráče Slovanu a šance soupeře eliminovaly na úplné minimum.

Blízko gólu byl hbitý štírek Radim Ferda, který se elegantně zbavil dotírajícího soupeře a nastřelil břevno Hamalčíkovy klece. Třebíčského kanonýra to ale až tak mrzet nemuselo, jelikož po vyhraném buly od Lukáše Nedvídka okamžitě zakončoval Vojtěch Střondala, který dokonale zaskočil ústeckého brankáře. Vyrovnání však na sebe nenechalo dlouho čekat. Bomba Jiřího Severy skončila za zády brankáře Jekela a začínalo se od znovu.

V závěrečné periodě základní hrací doby po první šanci Třebíče atakoval po odpískání svého soupeře Michal Trávníček, který si za své počínání od rozhodčích vykoledoval dvouminutový trest. První speciální formace Třebíče znovu skvěle kombinovala a chyběla jí jen špetka štěstí v zakončení.

Aktivní hra se Horácké Slavii znovu vyplatila. V útočné třetině si výborně vybruslil Matěj Psota, který poslal milimetrovou přihrávku na hůl Martina Šťovíčka a ten už si s danou situací poradil na výbornou. Michal Trávníček podruhé v krátkém časovém sledu oslabil svůj tým a tentokráte už byl jeho prohřešek náležitě potrestán. Jiří Hunkes si vyměnil pokus s Matějem Psotou, který našel připraveného Ladislava Bittnera a třebíčský kapitán pojistil třebíčské vedení. Na konečných 5:2 upravil střelou do okryté klece třebíčský odchovanec Martin Dočekal, který zužitkoval přihrávku Viléma Buriana.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): Pro nás to byl velmi těžký zápas, protože soupeř byl pasivní a vždy to smrdělo gólem. Po prvním inkasovaném gólu na nás padla nervozita, ze které jsme se dostávali. Ve druhé třetině jsme soupeře přestříleli a vytvořili jsme si několik šancí. Tým chtěl hrát a vítězství strhnout na svou stranu, myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dlouho to bylo vyrovnané utkání a šancí bylo po málu. Rozhodlo to, že jsme byli osmkrát vyloučeni a domácí tato vyloučení dokázali potrestat. Zbytek zápasu si po té už zkušeně pohlídali.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Litoměřice 48 104
2. Vsetín 48 97
3. Jihlava 48 92
4. Třebíč 48 92
5. Přerov 48 82
6. Sokolov 48 79
7. Slavia 48 78
8. Prostějov 48 77
9. Frýdek-Místek 48 75
10. Kolín 48 75
11. Poruba 48 74
12. Vrchlabí 48 74
13. Ústí n. L. 48 70
14. Šumperk 48 68
15. Benátky n. J. 48 48
16. Havířov 48 39
17. Kadaň 49 1

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže