Ú s t í n/L. - Po jedné výhře a jedné prohře na ledě Vsetína se série play-off přesunula na led Slovanu. Domácím se v dnešním utkání bohužel nedařilo ze začátku prosadit. Toho Vsetín využil a utekl do tříbrankového vedení. To už Ústí nedokázalo dohnat a Vsetín si připisuje po výsledku 5:2 druhou výhru v sérii.
ne 14. 3. 2021, Ústí n. L.
VHK ROBE Vsetín
2:5 0:1, 0:1, 2:3

Branky a nahrávky: 46. Trávníček (Vrdlovec), 48. Vrdlovec (Vladimír Brož, Trávníček) – 8. Bartko (Smetana, A. Zeman), 30. Štach (Gorčík), 44. Bartko (Gorčík), 57. Kucharczyk (R. Půček, Hořanský), 59. Hořanský. Rozhodčí: Petružálek, Bejček – Štofa, Hnát. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Hamalčík – J. Drtina (A), Š. Havránek, Vladimír Brož, Klikorka, Vala, Vacík, M. Voženílek – Trávníček (C), Vrdlovec, Severa – O. Bláha, Matějček, Tůma (A) – D. Sklenář, Protasenja, Grim – M. Bláha, Costa, Furch.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Smetana, Ondračka, Hryciow, Š. Jenáček (A), Kudělka, Štach, Bartko (C) – Březina, Pechanec, Gorčík – Berger, R. Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk (A), Klímek – Hořanský, Šilhavý, Babka.

Do třetího utkání vyrovnané série vstoupili oba týmy s velkým elánem. Již v první minutě jsme tak mohli vidět několik střeleckých pokusů mířících na brankářskou dvojici. První pětiminutovka tak proběhla ve velice rychlém tempu. Vsetín uzavřel domácí v obranném pásmu a vyvíjel na Hamalčíkovu branku veliký tlak. Ten se v osmé minutě dočkal gólové koncovky. Smetana našel po své pravé ruce volného Jana Bartka, který využil clony několika hráčů a poslal svojí střelou hosty do vedení. Slovan si to ale nechtěl nechat líbit a okamžitě vyrazil do protiútoku. Nadějnou šanci měl v předbrankovém prostoru Sklenář. Jeho bekhend však skončil na tyčce. V druhé polovině první třetiny vytáhl skvělý zákrok domácí brankář. Po teči jednoho z vsetínský útočníků se strhla před Hamalčíkovou brankou velice nepřehledná situace. Kucharczykovo zakončení však vystihl a podržel svůj celek. Ke konci třetiny jsme viděli v převaze Slovan, kvůli dvěma vyloučením hostí. Vsetín však obě oslabení uhlídal. První třetina tak skončila za stavu – 0:1.

Domácím do druhé třetiny ještě zbyla minuta a půl z přesilové hry. První minuta druhé periody patřila Danielu Vrdlovci. Nejdříve otestoval pozornost Gáby sám z úhlu. Následně našel skvělou přihrávkou Severu. Obě šance však brankář hostí vykryl a Slovan se musel za vyrovnáním hnát dál. Ve 29. minutě se stala na ledě nepřehledná situace, po které chtěli rozhodčí vyloučit domácího kapitána na 5 minut, svůj trest nakonec však zmírnili a Trávníček si šel odpykat dvě minuty. Bohužel pro Slovan neposeděl na trestné lavici celý trest. Po chybě na modré čáře se Vsetín dostal do přečíslení tři na jednoho. Hamalčík první pokus útoku hostí vykryl. Na dorážku Lubomíra Štacha však už nedosáhl a Vsetín šel do dvoubrankového vedení. V druhé polovině druhé třetiny jsme mohli vidět spoustu šancí domácích, dnes však neměli štěstí na hokejkách a nepodařilo se jim zakončit. Dalšího gólu jsme se v druhé třetině tak už nedočkali – 0:2.

Třetí strana začala opatrně na obou stranách. První se do akce odhodlal Vsetín. Gorčík se snažil najít před domácí brankou spoluhráče, který by měl prostor zakončit do prázdné. Jeden z ústeckých obránců mu ale čistým způsobem zablokoval hokejku a o tuto dobrou akci Vsetín připravil. Dvě minuty na to měla ale šance hostí už šťastnější konec. Jan Bartko prostřelil zástup několika hráčů od modré čáry a zvýšil na 3:0 pro hosty. Záblesk naděje však přišel pro domácí společně s ústeckým přečíslením dva na jednoho. Trávníček poslal na Vrdlovce před branko. Jeho pokus sice Gába vychytal, na dorážku již zmíněného Michala Trávníčka však neměl a Slovan vrátil rozdíl mezi týmy na dva branky. O dvě minuty už si ale ústecká sedmadevadesátka spravila chuť. Daniel Vrdlovec skvěle tečoval Brožovo nahození a puk skončil za Gábovými zády. Domácí se tlačili dopředu a snažili se vyrovnat. Nevydařilo se jim ale procpat za Gábovy záda třetí branku. Po Půčkově krásné přihrávce na volného Radima Kucharczyka, který zakončoval do prázdné branky se hosté vrátili do dvoubrankového vedení. Slovanu tak nezbývalo nic jiného než riskovat. To ale nevyšlo a do prázdné branky potvrdil dnešní vítězství Vsetína 5:2 Adam Hořanský.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): „Dnes opět opatrný začátek, vyrovnaný zápas, od začátku se tam střídaly takové pološance, nic velkého. Vsetín se dostal do dvoubrankového vedení, tam chvíli dominoval, byl o něco lepší. Nás položil třetí gól, tam jsme to udělali špatně, chtěli jsme udělat kličku, místo toho, abychom to vyhodili. Soupeř nám to sebral a dal třetího góla, poté ty naše dva góly jsme sice dali, měli jsme nějakou šanci, ale dávat tři góly za deset minut je strašně těžké. Vsetín nám pak jednou ujel, když jsme se tlačili dopředu, dal na 4:2 a bylo tím pádem po zápase.“

Jan Srdínko (VHK ROBE Vsetín) „Dnes jsme měli další těžký zápas, v Ústí je větší kluziště, měli jsme ale dobrý pohyb a zaslouženě jsme v utkání vedli, pak tam byla škoda, že jsme je zbytečnými chybami pustili do zápasu, stáhli nám to na 3:2, to nás trochu zmrazilo, bylo tam trochu nervozity. Pak když jsme přidali ten čtvrtý gól, tak se hra zase uklidnila. Jsme za to hrozně rádi a teď už se budeme připravovat na další zápas.“