Ú s t í n/L. - V první třetině byl k vidění pohledný a vyrovnaný hokej. Od druhé třetiny už dominoval ústecký celek, který se v prostřední periodě dokázal prosadit pětkrát. Ve třetí třetině přidali domácí ještě jednu branku a pohodlně si dokráčeli pro vítězství. Hattrickem se blýskl Adam Janoušek, stačilo mu k němu necelých dvaadvacet minut.
st 26. 8. 2020, ZS Ústí n. L.
HC Stadion Litoměřice
8:3 2:2, 5:1, 1:0

Branky a nahrávky: 6. Prchal (Šešina), 8. Janoušek, 22. Janoušek (T., Matas), 22. Janoušek (Bartoň, Polata), 25. Kušej (Šindelář, Polata), 30. Čermák (Šešina, Tůma), 37. Matas (Čermák, Tůma), 49. Kušej (Janoušek) – 2. Macel (Dykast, Bartoníček), 13. Bartoníček (Macel), 36. Marcin (Macel, Domin). Rozhodčí: Zítka – Gába, Krunt. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 6:2, 6:3, 8:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kmoch – Tot, Šešina (A), Bartoń, Chlapec, Průša, Matas, Čermák T. Tůma J., Koval, Šindelář (C), Janoušek, Nedoma, Čermák J., Kušej, Polata, Prchal, Hampl

HC Stadion Litoměřice: Litoměřice: Kraus – France (C), Vízner, Domin (A), Trtek, Kylíšek, Marcin, Hrzán, Svoboda, Gašpar (A), Dykast, Bartoníček, Macel, Sluka, Ryba, Kratochvíl, Vojtěch

Do první třetiny severského derby vyšly lépe Litoměřice. Po šťastném odrazu od brusle poslal Jan Marcel celek hostí do vedení. Ústí se však po obdržené brance oklepalo a začalo se nepříjemně tlačit do útoku. Nejdříve v šesté minutě těsně minul Krausovu branku Jáchym Čermák. Půl minuty na to se však diváci na ústeckém stadionu mohli radovat. Po Šešinově pěkné přihrávce se prosadil Dominik Prchal a vyrovnal tak stav utkání. Hned pár sekund po gólu se však Slovan dostal do oslabení kvůli Polatově podrážení. Ke konci trestu se ale Adamu Janouškovi podařilo sebrat puk na modré a v samostatném úniku úspěšně zaskóroval. Následovala dvouminutovka plná akcí na obou stranách. Nejdříve nedokázal Kratochvíl zakončit z dobré pozice. Na straně Slovanu jsme mohli vidět neuznaný gól a poté kanonádu, kterou Kraus naštěstí pro hosty ustál. Ve třinácté minutě se Litoměřicím podařilo při výhodě šesti hráčů na ledě zásluhou Jiřího Bartoníčka vyrovnat na 2:2. V první třetině už jsme se ale dalšího gólu nedočkali. Daleko tomu však nebylo při úniku ústeckých útočníků. Přihrávka na Šindeláře ale skončila na hokejce obránce hostí.

V druhé třetině bezkonkurenčně dominoval domácí tým. Hned po minutě a půl se prosadil Adam Janoušek. Ten o necelou půl minutu později dovršil svůj hattrick. Ústecká kanonáda ale zdaleka nekončila. Po Šindelářově krásné přihrávce mohl s klidem zakončovat Pavel Kušej. Hru Slovanu pak na chvíli zpomalilo oslabení po faulu kolenem od Jáchyma Čermáka. Při přesilové hře zvýšil náskok domácích Tomáš Čermák. Hra se poté mírně uklidnila. Až v 36. minutě se v početní výhodě prosadily Litoměřice. Jakub Marcin vyslal na domácí branku skvělou trefu zápěstím a ta skončila za Kmochovými zády. Slovan ale hned odpověděl a naposled ve druhé třetině upravil stav utkání Ondřej Matas. Slovan tak šel do třetí třetiny s velikým náskokem 7:3.

Jakoby se borci ve druhé třetině vystříleli. V poslední periodě jsme totiž viděli pouze jeden gól. Tomu následoval veliký tlak Litoměřic. Kmoch si však se všemi pokusy hostujícího celku hravě poradil. Hosté předvedli dobrou obranu v oslabení a Slovan nepustili do žádné výraznější akce. Po krásné kombinaci Janouška se dostal puk k Pavlu Kušejovi, který zatloukl poslední hřebíček do litoměřické rakve. Litoměřice ještě trošku vycenily zuby, když Bartoníček promáchl před Kmochovou brankou. Hra už pak probíhala spíše v klidu a Ústí si pohlídalo výhru 8:3.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): „Po dlouhé době jsme hráli trochu v plném počtu, dali jsme to dohromady do pětek. Máme odehráno málo zápasu, toto byl náš teprve čtvrtý zápas, takže to dáváme stále dohromady. Na obou stranách byla spousta nepřesností, ale myslím si, že jsme byli efektivnější v koncovce, mraky příležitostí jsme ještě nevyužili. Měli jsme i lepší přechod do útoku, ale jak říkám, byla tam spousta nepřesností a čeká nás ještě hodně práce směrem dozadu. Defenziva je důležitá a my jsme tam dnes měli hodně okének.“

Milan Buďa (HC Stadion Litoměřice):„Soupeř nás jednoznačně přehrál, byl bruslivější, rychlejší, hokejovější. My jsme absolutně nestíhali tempo soupeře, nechytli jsme se při té hře, vůbec jsme nevěděli, co máme dělat. Soupeř byl jednoznačně lepší.“