Ú s t í n/L. - V pátém přípravném utkání přijel na led Slovanu nováček z Vrchlabí. Utkání, kterému udávaly směr přesilové hry musel Slovan otáčet. Nakonec se to, díky brankám Ondřeje Bláhy, Aleše Furcha a vítěznému samostatnému nájezdu Jiřího Severy, povedlo. Nutno také vyzdvihnout Anatolije Protasenju, jenž dvě branky připravil a v penaltovém rozstřelu také uspěl. K odvetě odjíždí Slovan do Vrchlabí přesně za týden, což je také nejbližší přípravné utkání žluto-modrých.
út 25. 8. 2020, ZS Ústí n. L.
HC Stadion Vrchlabí
3:2sn 0:1, 2:0, 0:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 27. O. Bláha (Protasenja, Furch), 35. Furch (Protasenja, Mareš), rozh. náj. Severa – 6. Hozák, 44. Nouza (Chalupa, Oliva). Rozhodčí: Místecký, Knapík - M. Janíček, Beneš . Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Schwarz – Drtina, Havránek, Brož, Vala, Pika, Zich, Mareš – Severa, Matějček, Trávníček, Grim, Houška, Tůma M., Furch, Protasenja, Bláha O., Eret, Čermák, Tůma J.

HC Stadion Vrchlabí: Štěpánek – Linhart, Oliva, Faltys, Voženílek, Kájínek, Niko, Blažej, Chalupa, Chrtek, Nouza, Machač, Pochobradský, Matýs, Hozák, Kratochvíl, Mrňa, Šlaicher

Úvod souboje s Vrchlabím sice patřil domácímu Slovanu, nicméně jako první se radovali hosté. Jiří Hozák vybojoval kotouč ve střední třetině a po nedůrazu domácí obrany se dostal, až před Marka Schwarze, kterého rychlou ranou švihem překonal – 0:1. Slovan se snažil o rychlé srovnání, ale několik jeho pokusů zneškodnil ve své lapačce brankář Štěpánek. Slovan se nemohl radovat ani po následné přesilové hře. Tu mohl využít Matin Tůma, ale i jeho tvrdá rána skončila v lapačce hostujícího brankáře. Červené světlo nedokázal rozsvítit ani domácí obránce Vladimír Brož, jehož dělovka skončila jen těsně vedle pravé tyče. Do kabin tak šlo spokojenější Vrchlabí, které vedlo o jednu branku.

Z kraje druhé třetiny nedokázal opět domácí Slovan využít přesilovou hru. Po několika závarech před Štěpánkovou brankou zůstalo skóre na straně Vrchlabí. Až další nedisciplinovanost hostů byla potrestána. Anatolij Protasenja chirurgicky přesnou přihrávkou našel před odkrytou brankou Ondřeje Bláhu, který se nemýlil a srovnal – 1:1. Slovan pokračoval ve svém tlaku a zhodnotil jej opět v početní převaze. Trest Voženílka potrestal již po dvaceti vteřinách ranou z mezikruží Aleš Furch, a to opět po přihrávce Anatolije Protasenji – 2:1. Druhou pauzy si tedy užili lépe domácí.

V dnešním utkání hrály velkou roli přesilové hry, a to potvrdili i hosté z Vrchlabí. Kanonýr Tomáš Nouza dokázal využít hned tu v první ve třetí periodě a ranou z mezikruží překonal Marka Schwarze – 2:2. Zápas pokračoval velmi často v nestandardním počtu hráčů na ledové ploše, ale ani Slovan, ani Vrchlabí své přesilové hry z poloviny třetí periody využít nedokázali. To sedm minut před koncem byli blízko domácí Severa a Vala, avšak oba zamířili pouze do brankové konstrukce. Branka nakonec už do konce základní doby nepadla, a tak si oba týmy vyzkoušeli poprvé v přípravě prodloužení.

V prodloužení drželo Vrchlabí dlouho kotouč na svých hokejkách, nicméně Slovan jej nepouštěl do zakončení. Nakonec ani prodloužení nerozhodlo o vítězi utkání, a tak musely vítěze určit samostatní nájezdy. V těch vstřelil rozhodující branku domácí Jiří Severa.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem):Další přípravné utkání, ve kterém jsme zkoušeli různé kombinace hráčů a taktiky. Hráči dnes hráli s nasazením a plnili věci, které jsme po nich chtěli. Jedině co jim dnes můžeme vytknout je koncovka, jelikož tam bylo spoustu šancí, jenž jsme neproměnili. Jinak bych nakonec řekl, že byl velmi kvalitní soupeř a i atmosféra na stadionu byla dnes i přes aktuální situaci výborná.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí):Dnes jsme měli v prvních dvou třetinách veliký problém s disciplínou, kdy jsme byli sedmkrát vyloučení a umožnili tak domácím zvrátit utkání ve svůj prospěch. Ve třetí třetině se to trochu zlepšilo a myslím si, že jsme zaslouženě vyrovnali. V prodloužení a v nájezdech měli dnes nakonec domácí větší štěstí a teoreticky by tedy brali druhý bod, ale naším hlavním problémem byla dnes jednoznačně disciplína.