Ú s t í n/L. - Do dnešního utkání vstoupili domácí na výbornou, kdy se brzy dostali do tříbrankového vedení. Hosté se však nevzdali a dokázali stav utkání srovnat. V závěru druhé třetiny se Slovan v rychlém sledu opět dostal do vedení o tři branky. Ve třetí třetině si už toto vedení domácí hráči nenechali vzít a nepovolili větší drama, kdy nakonec dokázali vybojovat cenné vítězství 6:4.
so 6. 2. 2021, ZS Ústí n. L.
HC Baník Sokolov
6:4 3:2, 3:1, 0:1

Branky a nahrávky: 2. O. Bláha (Protasenja, Jasečko), 3. Vrdlovec (Vladimír Brož, Trávníček), 5. O. Bláha (G. Szturc), 38. O. Bláha (Mareš, G. Szturc), 38. Severa (Trávníček, Š. Havránek), 39. Protasenja (Mareš, G. Szturc) – 5. Prymula (Vrána, Šik), 8. Vrána (Šik, Prymula), 21. D. Tůma, 48. D. Tůma (J. Pohl). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 24:39. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 6:3, 6:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Šatný – J. Drtina (A), Š. Havránek, Vladimír Brož, Klikorka, M. Voženílek, Jasečko, Mareš – Trávníček (C), Vrdlovec, Severa – Tůma (A), Matějček, Furch – O. Bláha, G. Szturc, Protasenja – M. Bláha, Costa, D. Sklenář.

HC Baník Sokolov: Cichoň (5. Neužil) – Přindiš (A), D. Zeman, J. Pohl, Houdek, Klejna, Kadeřávek, A. Rulík – D. Tůma, T. Rohan (C), Švec – Vracovský, Kverka (A), Gut – Rymon, Hašek, Jiskra – Šik, Vrána, Prymula.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté ze Sokolova, avšak byli to domácí, kteří šli první do vedení. Ondřej Bláha dokázal po křídle ujet sokolovské obraně a prostrčit puk mezi betony Cichoně. Po další minutě šli domácí do dvoubrankového vedení, kdy Daniel Vrdlovec dokázal krásně tečovat nahození Vladimíra Brože. Další branka domácích přišla zanedlouho, když se z dorážky prosadil podruhé Ondřej Bláha a vypadalo to na jednostrannou záležitost. Hosté se nevzdali, došlo u nich ke střídání brankářů, a navíc se jim podařilo po vhazování bleskově snížit, když se z mezikruží trefil Patrik Prymula. Baník snížení očividně nakoplo a dostali Slovan pod tlak. Tento tlak vyústil v další branku, když Otakar Šik našel krásnou přihrávkou Jakuba Vránu, jenž snížil na rozdíl jediné branky. Hosté poté dál tlačili domácí, ale postupně se hra vyrovnala, kdy oba celky hrály ve vysokém tempu, avšak další branku již první třetina nepřinesla.

Hosté měli přímo snový začátek druhé třetiny, když se jim podařilo po dvaceti vteřinách hry vyrovnat stav utkání. Zásluhu na tom měl David Tůma, který se po úvodním vhazování zmocnil puku, prokličkoval mezi dvěma ústeckými hráči a vymetl levý horní růžek ústecké branky. Ledová plocha od této chvíle připomínala spíše bitevní pole, kdy oba týmy hrály s velmi důrazně a hráči nevypustili žádný souboj. Závěr třetiny patřil domácím, kdy se nejprve prosadil Ondřej Bláha a zkompletoval tak svůj hattrick. Za půl minuty zvýšil náskok Slovanu Jiří Severa, který si najel z pravého kruhu před branku a prostrčil puk do branky. Domácím to ale zjevně nestačilo a před koncem druhé třetiny se na listinu střelců zapsal také Anatolij Protasenja, který využil svého velkého vzrůstu a protlačil silou puk za Neužilova záda.

Třetí třetina pokračovala ve stejném tempu jako třetina druhá, kdy si hráči nedarovali ani metr. K vidění bylo mnoho hraničních zákroků, kdy po jednom takovém byl vyloučen Martin Bláha. Hosté přesilovou hrou nepohrdli a na rozdíl dvou branek snížil po krásné kombinaci David Tůma. Domácí měli po faulu na Matějčka příležitost trestného střílení, ale ten svou střelou mezi betony na Neužila nevyzrál. Každou uběhlou minutou se hra čím dál víc vyostřovala a také rostl počet vyloučení na obou stranách. Sokolov se v závěru utkání snažil o finální tlak, ale nedokázal se usadit v pásmu, takže se ani nedostalo na odvolání brankáře. Utkání tedy skončilo v poměru 6:4.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): „Tak dnešní zápas by se asi líbil fanouškům a pro ty ústecké by to asi bylo nejlepší. Měli jsme výborný vstup do utkání, rychlé tři góly. Ale neudrželi jsme koncentraci, hráli jsme furt moc nahoru a Sokolov dal dva góly do konce třetiny, takže se do druhé třetiny šlo s tím, že je to furt vyrovnané. Sokolov dal gól, byl na koni, měl trochu víc šancí. My jsme postupem času hru srovnali a do konce třetiny už to bylo zase vyrovnané. Rozhodly ty tři minuty, kde jsme dali tři góly, Sokolov na to již nestačil zareagovat a my jsme to tam dohráli bojovně a hlavně týmově. Díky tomu jsme vyhráli.“

Tomáš Hamara (HC Baník Sokolov): „První tři góly jsme dostali v prvních třech minutách a druhé tři góly v posledních třech minutách druhé třetiny, takže pro nás zápas, který jsme si prohráli v šesti minutách. Myslím, že jsme soupeře poté vyrovnali, v první třetině jsme dali dva góly, měli jsme víc ze hry, to samé druhou třetinu. Patnáct minut jsme měli víc ze hry a pak rozhodnou tři minuty. Je těžké se do toho dvakrát v zápase vrátit, i když musím říct, že jsme parádní přesilovkou snížili na 6:4, furt jsme žili. Pak jsme ale přesilovku neproměnili a soupeř si to pohlídal, hrál výborně dozadu, bylo těžké se přes něj dostávat. Nesmíme dostávat takhle laciné góly.“