Ú s t í n/L. - Ve druhém domácím zápase po korona virové pauze se Slovanu konečně podařilo vyhrát. Na domácím ledě přivítal Slovan silný Vsetín, se kterým dokázal hrát vyrovnanou partii. Na tři body v základní hrací době nakonec domácí nedosáhli, ale o výhře museli rozhodnout až v prodloužení, takže dva body zůstávají v Ústí.
so 5. 12. 2020, ZS Ústí n. L.
HC Slovan Ústí nad Labem
VHK ROBE Vsetín
3:2pp 1:1, 1:0, 0:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 17. J. Drtina (Š. Havránek, Matějček), 23. Vrdlovec, 62. Severa (J. Drtina) – 8. Půček (J. Kloz, Kucharczyk), 58. Machač (Babka, Smetana). Rozhodčí: Grech, Jaroš – Ševic, Juránek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 0. Střely na branku: 18:32. Zblokované střely: 2:5. Vhazování: 31:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík – M. Voženílek, Vl. Brož (A), Š. Havránek, J. Drtina (A), Vacík, Pika, Vala – O. Bláha, Vrdlovec, Tůma – Trávníček (C), Matějček, Severa – Furch, Protasenja, Tlačil – Grim, G. Szturc, Pšenička.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Smetana, Ondračka, Kudělka (C), Bartko, Hryciow, Štach (A), Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – R. Vlach, J. Kloz, Půček – Machač, Kucharczyk (A), Babka – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

Komentář

Do utkání lépe vstoupili hosté, kteří hrozili již od začátku utkání. Jejich tlak vyústil v několik nadějných příležitostí, avšak branky se hosté nedočkali. Ta přišla až během přesilovky, kdy se dokázal Kloz krásně uvolnit a vystřelit, Hamalčík ho dokázal vychytat, jenže na dorážku Romana Půčka již nedosáhl. Slovan byl pak několik minut převážně v obranném pásmu, kdy osvobození přišlo až v podobě série přesilovek. Ty se Ústí dařily sehrávat velmi dobře, což přineslo vysněnou vyrovnávací branku, kterou vstřelil Jiří Drtina dělovkou od levého kruhu.

Vsetín již od začátku druhé třetiny dohrával zbytek přesilovky ze závěru prvního dějství. Avšak během rozehrávky došlo mezi hostujícími obránci k nedorozumění, čehož využil Daniel Vrdlovec, který v úniku sám proti Málkovi nekompromisně zakončil. Hra se poté vyrovnala, kdy bylo k vidění mnoho šancí na obou stranách, ale oba brankáři byli pozorní. Nejblíže skórování byl Martin Tůma, který jel sám na hostující branku, ale na poslední chvíli mu vypíchl kotouč Šimon Jenáček.

Ve třetí třetině byla již na domácích hráčích znát únava, kdy se snažili spíše zodpovědně bránit a nehnat se tolik do útoku. Hosté se naopak snažili zvrátit stav utkání, ale mnoho vyložených šancí si nevytvořili. Už to vypadalo, že domácí udrží své vedení, avšak dvě minuty před koncem se dokázal z dorážky prosadit Patrik Machač a poslal tak zápas do prodloužení.

V prodloužení jsme viděli pouze jedinou šanci, když Jiří Severa obkroužil branku hostí a o beton Málka dopravil puk do sítě, čímž zajistil Slovanu vítězství.

Ohlasy trenérů

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Po těch čtyřech zápasech jsme rádi, že jsme udělali alespoň dva body, musíme kluky pochválit. I když se nám nedařilo, tak bojovali a myslím si, že si vítězství zasloužíme. Chtěl bych poděkovat klukům, jak to dnes odbojovali a pochválit Petra Hamalčíka, který nás podržel.“

Jan Srdínko (VHK ROBE Vsetín):„Pro nás je to zklamání, jak výsledek, tak předvedená hra. Kromě třetí třetiny, kde jsme hráli tak, jak jsme si mysleli, že navážeme po tom zápase doma. Na to jsme nenavázali, o tom dnešním zápase rozhodli naše hlouposti, ať to byly naše zbytečné vyloučení, kterých jsme dneska měli mraky, ač jsme na to kluky upozorňovali. Navíc jsme inkasovali v našich přesilovkách, kde jsme mohli nějakou branku dát, to byly momenty, které rozhodly o zápase. Poté se štěstí přiklonilo k soupeři a Ústí si to za tu celou zápasovou bojovnost zasloužilo.“

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Litoměřice 48 104
2. Vsetín 48 97
3. Jihlava 48 92
4. Třebíč 48 92
5. Přerov 48 82
6. Sokolov 48 79
7. Slavia 48 78
8. Prostějov 48 77
9. Frýdek-Místek 48 75
10. Kolín 48 75
11. Poruba 48 74
12. Vrchlabí 48 74
13. Ústí n. L. 48 70
14. Šumperk 48 68
15. Benátky n. J. 48 48
16. Havířov 48 39
17. Kadaň 49 1

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže