Frýdek-Místek - Dnešní utkání se budou snažit hodit hráči Slovanu rychle za hlavu. Na střely sice relativně vyrovnané utkání nakonec prohrál ústecký tým ve Frýdku-Místku rozdílem šesti branek. Žlutomodří doplatili zejména na častá oslabení, která soupeř potrestal třikrát. Příští zápas čeká Slovan v pondělí proti Prostějovu od 16:00.
so 26. 9. 2020, Hala Polárka
HC Frýdek-Místek
6:0 1:0, 5:0, 0:0

Branky a nahrávky: 16. Klimša (Mikulík, Husák), 22. R. Veselý (Husák, Kofroň), 31. Martynek (Mikulík, Šedivý), 33. Šedivý (Mikulík, Peterek), 36. Peterek (Kofroň, Malík), 40. Kofroň (Kurovský). Rozhodčí: Fiala, Koziol – Hanzlík, Dohnal. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 721. Střely na branku: 38:30. Průběh utkání: 6:0.

HC Frýdek-Místek: Suchánek – Haman, Husák, J. Michálek, Zahradníček, Hrachovský, J. Adámek – Kurovský, R. Veselý, Kofroň – Mikulík, Peterek, Šedivý – Martynek, Klimša, Tomi – Kaukič, Stuchlík, Raška – Przybyla.

Ústecký Slovan s.r.o.: Haas (36. Hamalčík) – J. Drtina, Š. Havránek, Vl. Brož, Vala, Zich, M. Voženílek – Trávníček, Pšenička, Severa – Tůma, P. Svoboda, Houška – Grim, Protasenja, Matějček – O. Bláha, Furch, Tlačil.

V úvodu zápasu se oba týmy oťukávaly. Dostávaly se do útočného pásma, ale tam toho moc nevymyslely. Frýdek-Místek ustál oslabení, párkrát prověřil Haase v brance Slovanu, ale moc jsme toho neviděli. Až v deváté minutě přišla první větší příležitost. Lukáš Kaukič si najel do pravého kruhu, odkud vypálil velice tvrdě. Haas ale předvedl pohotový zákrok lapačkou a puk nakonec ukryl. Slovan se poprvé dostal k nějaké větší příležitosti ve 13. minutě, kdy tlačil pěkně unikl po levé straně a z levého kruhu vypálil na Nicka Malíka, který však nehodlal kotouč propustit za svá záda. Na první gól jsme si tedy museli počkat do šestnácté minuty. Frýdek-Místek trestal faul Bláhy, když Mikulík poslal z pravého kruhu kotouč na druhou stranu Davidu Klimšovi. Ten nemusel ani pálit, jen nastavil hůl a kotouč se odrazil do odkryté klece. To bylo z první třetiny vše – 1:0

Ve druhé třetině čekala na hostujícího soupeře pořádná kanonáda. První gól už v čase 21:55. Rysi opět využili přesilovku. Husák poslal puk na pravou stanu na Radka Veselého, který byl volný a z první propálil Haase. Nick Malík ve 28. minutě likvidoval nebezpečnou střelu Anatolije Protasenji. Pak se už opět prosadili domácí. Ve 31. minutě posunul z pravého kruhu před branku k vzdálenější tyči kotouč Mikulík na Rostislava Martynka ten doklepl za záda Haase třetí kotouč a souběžně využil třetí přesilovku domácího týmu. O minutu bez tří sekund později fauloval Hrachovský a byl nařízen nájezd proti Malíkovi. Toho se zhostil Anatolij Protasenja, ale Malík parádně zasáhl betonem a ránu znemožnil. Hned poté se opět uplatnilo takové to oklepané pravidlo – nedáš, dostaneš. Ondřej Šedivý zakončoval krásně parádní kombinaci frýdeckomísteckého týmu a zvýšil již na 4:0. Stačily další tři minutky a byla tu další branka. Jonáš Peterek se totiž dostal za obranu soupeře na pravý kruh a poslal do hostující branky další puk. Po tomto gólu už toho měl Haas dost a v brance ho nahradil Hamalčík. Minutu a dvacet sekund po změně v brankovišti si Ústí připsalo první branku. Ta ale ke smůle hostů nebyla uznána, protože jí předcházela vysoká hůl. Ihned poté nastřelil Martynek tyčku. Frýdek-Místek ale přece jen Hamalčíka nakonec překonal, protože v čase 39:39 našel kotouč vedle branky Kurovský, který ho okamžitě poslal na Davida Kofroně před branku a ten svou střelou z první proměnil i tuto šanci a dokončil debakl – 6:0

Ve třetí třetině už branka nepadla. Tedy regulérní branka. Hrachovský totiž vsítil ve 42. minutě, ale sudí ji neuznal a naopak ještě poslal ven Radka Veselého. Až na pár vyloučení už jsme ale v podstatě nic většího neviděli a zápas tedy skončil výsledkem, který se zrodil již ve druhé třetině – 6:0

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): „Zápas jsme začali velmi dobře, kluci hráli soustředěně. Oproti prvnímu zápasu nám vyšly i přesilové hry, ze kterých jsme dali tři branky. Je vidět, že jsme se z prvního zápasu poučili. Zápas jsme ovládali od samého počátku až do konce. Teď nás čekají další dvě venkovní střetnutí, bude to náročné, ale snad to úspěšně zvládneme.“