Ú s t í n/L. - Třetí utkání po korona virové pauze patřilo 4. kolu a souboje s Horáckou Slavií Třebíč. Bohužel ani v tomto utkání jsme nedokázali rozsvítit červené světlo za brankou soupeře, a ač bylo opět utkání střelecky vyrovnané, body se stěhovaly do Třebíče. Další možnost získat body do Chance ligy bude mít Slovan hned ve čtvrtek, kdy zavítáme na led Sokolova.
út 1. 12. 2020, ZS Ústí n. L.
HC Slovan Ústí nad Labem
SK Horácká Slavia Třebíč
0:4 0:1, 0:1, 0:2

Branky a nahrávky: 6. Bittner (Šťovíček, Nedvídek), 26. Nedvídek (Bittner, Vodný), 49. Krliš (Psota), 55. Stehlík (Nedvídek). Rozhodčí: Petružálek, Jaroš – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 8:7. Navíc Vladimír Brož (UNL) 2+10 minut - zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 0:2. V oslabení: . Diváci: 0. Střely na branku: 22:22. Zblokované střely: 2:2. Vhazování: 33:25. Průběh utkání: 0:4.

HC Slovan Ústí nad Labem: Schwarz – J. Drtina (A), Š. Havránek, Vl. Brož (A), Vala, Vacík, M. Voženílek, Zich – Trávníček (C), Pšenička, Severa – Tůma, Vrdlovec, Matějček – Furch, G. Szturc, Tlačil – O. Bláha, Protasenja, Grim.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Furch, Zukal, Tejnor, Stehlík, L. Chalupa, Kowalczyk, Vodička – Vodný (A), Nedvídek (C), Šťovíček – Krliš, Bittner (A), Psota – Š. Kratochvil, Kořenek, Ferda – Křehlík, Michálek, Hrubec.

Komentář

První domácí utkání po delší pauze jsme nezahájili vůbec dobře. Hned v šesté minutě hrál Slovan dvojnásobné oslabení a dvě vteřiny po jeho uplynutí inkasovali z hole Ladislava Bittnera, který pohotově dorážel za bezmocného Marka Schwarze - 0:1! Těsně po polovině první části hry se předvedl Marek Schwarz, když tentokrát vychytal střelce první hostující branky. V první třetině bylo vidět poté další množství vyloučení, ale branka již nepadla.

I ve druhé třetině hrála hlavní roli šestá minuta. Podruhé dokázali hosté využít přesilovou hru. Tentokrát byl střelcem branky Lukáš Nedvídek, který zakončil efektní a zároveň efektivní kombinaci na jeden dotek - 0:2! Slovan měl po polovině utkání šanci hned dvou přesilových her v řadě, ale recept skvělého Jekela v brance Třebíče jednoduše nenašel. Po druhé periodě se šlo do kabin za stavu 0:2.

Do třetí třetiny vstoupil Slovan s chutí něco s utkáním udělat, ale proti velké šanci Daniela Vrdlovce, jenž prokličkoval až před branku hostů, zasáhl skvělý Jekel. Branka tak padla opět do sítě domácích. Ex-ústecký Václav Krliš trefil z mezikruží přesně do růžku a zvýšil vedení - 0:3! Definitní razítko na tři body pro Horáckou Slavii dal pět minut před koncem po akci dvou na jednoho Jakub Stehlík - 0:4!

Ohlasy trenérů

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní zápas jsme začali stejně jako jsme zakončili ten minulý. Výkon není dobrý a máme na sobě deku. Dnes jsme si nedokázali nahrát ani vystřelit a soupeř potrestal naše chyby. Třebíč si poté již dokázala pohlídat závěr zápasu a zaslouženě vyhrála.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): My jsme věděli, že v takovémto zápase můžou rozhodovat přesilové hry, proto jsem rád, že jsme dnes dvě využili. Kluci dnes plnili náš plán a byli trpěliví, kdy jsme dokázali přerušovat rozehrávku Ústí již ve středním pásmu. Defenzivně jsme dnes odehráli velmi dobré utkání, avšak párkrát nás zachránil brankář. Kluci si za dnešek zaslouží velkou pochvalu, avšak musíme rychle zregenerovat, jelikož jsou teď zápasy v rychlém sledu.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Litoměřice 48 104
2. Vsetín 48 97
3. Jihlava 48 92
4. Třebíč 48 92
5. Přerov 48 82
6. Sokolov 48 79
7. Slavia 48 78
8. Prostějov 48 77
9. Frýdek-Místek 48 75
10. Kolín 48 75
11. Poruba 48 74
12. Vrchlabí 48 74
13. Ústí n. L. 48 70
14. Šumperk 48 68
15. Benátky n. J. 48 48
16. Havířov 48 39
17. Kadaň 49 1

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže