H a v í ř o v - Ústečtí hokejisté se v prvním zápase čtvrtfinále REDSTONE extraligy juniorů střetli s Havířovem. Bohužel zápas pro ně nevyšel vůbec dobře a prohráli 2:5. Jediným střelcem hostujícího týmu byl Matěj Harkabus.
út 3. 3. 2020, Gascontrol Aréna
AZ Heimstaden Havířov
5:2 2:0, 0:0, 3:2 - 5:2

Branky a nahrávky: 9. Pindel (Uhlíř, Juhász), 14. Kočí (Kubíček, Juhász), 44. Revaj (Pindel), 46. Dajčar (Štefka), 52. Tomeček (Štefka, Byčkov) – 53. Harkabus, 53. Harkabus (TS). Rozhodčí:Rapák – Rožánek, Bartoň. Vyloučení:4:4. Využití:1:0. V oslabení:0:0. Diváci:300. Průběh utkání:5:0,5:2.

AZ Heimstaden Havířov: Štipčák – Zmarzlák, Kubíček, Kočí, Ševěček, Uhlíř, Dajčar, Grygar – Byčkov, Štefka, Revaj, Tomeček, Pindel, Juhász, Fridrich, Bernovský, Bambula, Horváth, Kubík

Ústecký Slovan s.r.o.: Svoboda – Šešina, Stuchlý, Jarábek, Gottfried, Polata, Štěpánek – Macek, Čermák, Hampl, Brandner, Harkabus, Janoušek, Tot, Matloch, Šindelář, Koval

Do zápasu vletěli lépe domácí, když se už ve druhé minutě dostal do šance Tomeček, kterého ale vychytal svým levým betonem Svoboda. Havířovští dobře napadali hostující defenzivu a vzešla z toho další domácí šance, ve které se objevil Juhász ale minul. O dvě minuty později v čase 8:24 dokázal tečovaný puk usměrnit do branky Vojtěch Pindel a otevřel skóre utkání. Minutu na to mohlo být pro domácí veseleji, ale Byčkov se netrefil mezi tři tyče. Poté se domácí ocitli v dvojnásobné přesilové hře kterou nepohrdli a Fabien Kočí zvýšil střelou z mezikruží na 2:0. Ke konci první třetiny se o kontaktní branku pokusil Tot, který tečoval Harkabusovo nahození, ale neúspěšně - 2:0.

Do druhé třetiny znovu vstoupili lépe domácí, když hned po patnácti sekundách orazítkoval břevno ústecké branky Revaj. Hosté pod tlakem dělali chyby, z toho vyústila šance do které se dostal Tomeček, ale ten netrefil branku. Chvíli na to hosty znova zachránila branková konstrukce po střele Kočího. V následné šanci se objevil Fridrich, ale znova neúspěšně. Další gól domácích mohl přidat Revaj, ale branku netrefil. V další šanci nechal vyniknout hostujícího Svobodu Fridrich, který předvedl výborný zákrok lapačkou. - 2:0.

Třetí třetina nezačala jinak, než ty dvě předchozí. Hned po jejím začátku orazítkoval hostující tyč Bambula, ale chvilku na to se jim už podařilo prostřelit Svobodu a zvýšit náskok na rozdíl tří gólů, kdy se střelou z levé strany nemýlil Martin Revaj. Dvě minuty na to, se havířovští hráči dostali do přečíslení 2 na 1, kdy se mezi Svobodovi betony trefil Tomáš Dajčar. V 52. minutě to bylo už 5:0, když dokázal puk za ústeckého gólmana dorazit Daniel Tomeček. Chvilku na to se o čestnou branku postaral Matěj Harkabus, který snížil na rozdíl čtyř gólů. 20 sekund na to, dostali hosté možnost trestného střílení, kterého se ujal Matěj Harkabus a přidal svůj druhý gól v zápase. Havířovští poté ujeli dva na nikoho, respektive Bambula s Fridrichem na Svobodu, který je ale neuvěřitelně vychytal. Další a taky poslední práce pro Svobodu přišla po střele Revaje, který nedal a to bylo ze zápasu vše - 5:2.

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): Šli jsme do utkání proti soupeři, kterého jsme neznali. Nastoupili jsme a bylo vidět, že kvalita je na naší straně. První dvě třetiny jsme soupeře výrazně přehrávali, jak počtem střel, tak vyložených šancí. Bohužel stav byl 2:0, což bylo pro soupeře velmi přijatelné. Fantastický výkon podal soupeřův brankář. Měli jsme trochu obavy z případného obdržení náhodného gólu a následných komplikací. Ale ve třetí třetině jsme přidali tři branky a odskočili jsme na stav 5:0 a to bylo rozhodující. Mrzí mě, že pak jsme po individuálních chybách obdrželi dvě zbytečné branky a tu naši hru jsme povolili. Každopádně výsledek 5:2 nám přinesl první bod a zítra musíme opět do zápasu nastoupit tak, jako dneska. Věřím, že si opět vypracujeme šance, a že jich tentokrát využijeme více a hlavně dříve.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): I když jsme prohráli 2:5, tak dnešní zápas se nám výsledkově povedl. My máme mladé mužstvo, loňský tým se nám prakticky rozpadl, když odešlo sedm hráčů. Doplnili jsme ho hráči ročníku 2003, kteří ale proti tak silnému soupeři momentálně ještě nemají šanci. Havířov byl lepší, ale my můžeme být s tím výsledkem spokojení.