Ú s t í n/L. - V pondělním utkání jsme na domácím ledě přivítali hosty z Hané, konkrétně Jestřáby Prostějov. Slovan inkasoval sice hned v osmnácté vteřině utkání, ale v polovině hrací doby předvedl dvouminutovku z říše snů. Během ní se postupně prosadil Ondřej Bláha, Pavel Mrňa a Jiří Severa. Toto byl klíč k tomu, aby mohl Slovan po devíti utkáních zase poznat chuť vítězství.
po 17. 2. 2020, ZS Ústí n/L
LHK Jestřábi Prostějov
4:1 0:1, 3:0, 1:0

Branky a nahrávky: 30. O. Bláha (Steinocher), 31. Mrňa (Kovařík, M. Vágner), 32. Severa (O. Bláha, Kordule), 60. Vl. Brož (M. Vágner) – 1. Chlán. Rozhodčí: Kostourek, Pavlovič – Axman, Hejl. Vyloučení: 3:5. Navíc Michal Machač (PRO) - 5+OK za sekání. Diváci: 352. Střely na branku: 34:29. Zblokované střely: 3:2. Vhazování: 26:38. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – M. Vágner (A), Hes (A), Vl. Brož (C), Mareš, Zukal, Steinocher – Krliš, Mrňa, Kovařík – Filip, Svoboda, Tůma – O. Bláha, Kordule, Severa.

LHK Jestřábi Prostějov: Huf – Mrázek, Hrádek, Husa, P. Krejčí, Březák, Muška, Hamrlík – M. Novák, Chlán, T. Jandus – Hrníčko, Račuk (C), Žálčík – Machač, Divíšek (A), Nouza (A) – Antoníček, V. Meidl, Knap.

Od úvodního vhazování uplynulo pouze 18 vteřin a Prostějov šel do vedení. Po chybě domácích v rozehrávce se puku chopil Petr Chlán a ten trefil přesně mezi betony Davida Stahla. Na druhé straně mohl brzy vyrovnat Kordule, ten svojí kličkou ale neuspěl. Slovan předvedl další chybnou rozehrávku a opět mohl trestat Chlán, vychytal ho ale Stahl a Jandusovu dorážku zablokoval Brož. V osmé minutě předvedl Stahl další dobrý zákrok, když vykopl pravým betonem pokus Antoníčka. Podobný zákrok si zopakoval o pět minut později, tentokrát si na něm vylámal zuby Žálčík. Koncem třetiny byl Slovan na dlouhou dobu usazen v útočném pásmu a vytvořil si řadu dobrých příležitostí. Dvakrát to zkoušel Přemysl Svoboda, štěstí bylo ale na straně Hufa. V předposlední minutě si svou největší příležitost vytvořil Slovan, Matěj Hes již překonal Hufa, gólovou radost mu překazil skvělým obranným zákrokem Mrázek - 0:1

Ze začátku druhé periody dostali domácí další příležitost v podobě přesilové hry, ani tentokrát ovšem neuspěli. Skórovat mohl vzápětí Svoboda, ten ale na Hufa nevyzrál. Po Severově střele se dostal k dorážce Tůma, i jeho ale Huf vychytal. V polovině utkání už domácí svůj tlak využili. Nenápadnou střelu z nulového úhlu vyslal Ondřej Bláha a srovnal. O 17 vteřin později šlo Ústí do vedení, ve zmatku před brankou se nejlépe zorientoval Pavel Mrňa a zametl kotouč za Hufa. V další minutě zajistil dvoubrankové vedení domácím Jiří Severa, po krásné přihrávce od Bláhy trefil odkrytou branku. Ve třicáté páté minutě se mohlo Ústí radovat po čtvrté, Vágner nicméně těsně přestřelil. Na druhé straně mohl snížit Žálčík, nesrovnal ale na brankové čáře mířidla přesně. Ke konci třetiny šli ústečtí do čtyř a obrovskou šanci měl opět Žálčík. David Stahl ale podržel neskutečným zákrokem svůj tým - 3:1

Prostějov mohl opět trestat hned v úvodu třetiny, Novák kotouč ale neusměrnil dobře. Po dvou minutách hry předvedl Machač nepěkný zákrok, když sekl jednoho z ústeckých obránců do slabin. Oslabení šlo ovšem hostům dobře, Lukáš Žálčík se ani v dalších dvou pokusech proti Stahlovi neprosadil. Další příležitost zaznamenal i Jandus. V polovině poslední periody nejprve ujel na jedné straně Žálčík, na té druhé Krliš. Ani jeden ale neuspěl. Na prostějovských hráčích šla vidět veliká frustrace, z čehož plynula i ústecká přesilovka pět na tři. Další dobrou šanci měl Svoboda, ani nyní ale neuspěl. Stejně tak dopadl i Bláha o chvíli později. V padesáté sedmé minutě odvolali Jestřábi brankaře. K úspěchu to ale nevedlo. Slovan naopak trestal. Bláha se ještě ve stoprocentní šanci neprosadil, Vladimír Brož, ale další branku přidat stihl – 4:1

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Chtěli jsme si pohlídat začátek zápasu, ale po hrubce jsme inkasovali po 18 vteřinách. Celá první třetina byla z naší strany bez pohybu, bez soubojů. O přestávce jsme museli hodně zvýšit hlas a asi to pomohlo. Najednou jsme dělali věci, které jsme dělat chtěli. Výsledkem byly tři branky v rozmezí dvou minut. Ve třetí třetině nám paradoxně ublížila pětiminutová přesilová hra, kdy nám soupeř 3x ujel sám na branku. Hlavně tady, ale i celý zápas nás neskutečně držel David Stahl. Myslím si, že jsme si dnes tu výhru zasloužili.