Frýdek-Místek - Předehrávku 15. kola skupiny o předkolo play off odehrálo Ústí na ledě Frýdku-Místku. Slovan v utkání ani jednou nevedl, ale začátkem třetí třetiny dokázal vyrovnat na 3:3 Kordule. Domácí byli hned osmkrát vyloučeni, ani jednu přesilovou hru ale Ústí nevyužilo, v té poslední naopak inkasovalo z hole Kofroně, který utkání rozhodl.
čt 23. 1. 2020, Hala Polárka
HC Frýdek-Místek
5:3 1:0, 2:2, 2:1

Branky a nahrávky: 14. Motloch (Novotný, Stuchlík), 33. Klimša (Martynek, M. Adámek), 33. Tomi (M. Adámek, Kafka), 57. Kofroň (Kafka, M. Adámek), 60. Tomi (Kafka) – 28. Severa (O. Bláha, Volráb), 38. Jelínek (Maršoun, Zukal), 43. Kordule (Jelínek, Hes). Rozhodčí: Kopeček, Barek – Lukš, Zídek. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 000. Střely na branku: 37:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 5:3.

HC Frýdek-Místek: Suchánek – M. Adámek, J. Michálek, Bartko, Hrachovský, J. Adámek – Tomi, Klimša, Kafka (A) – Mikulík, Kaukič (C), Kofroň – Martynek, Przybyla (A), Szturc – Stuchlík, Novotný, Motloch – D. Stránský

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Müller, Hes, Mareš, Vl. Brož (C), Volráb, Zukal – Severa, J. Havel (A), Tůma – Kružík (A), Svoboda, Filip – Maršoun, Kordule, O. Bláha – Jelínek

Skóre zápasu se poprvé měnilo až ve 14. minutě, kdy Novotný pohotovou přihrávkou z otočky našel volného Motlocha a ten poprvé rozjásal domácí fanoušky v hale Polárka - 1:0. V osmé minutě druhého dějství jsme ale bohužel chybovali v rozehrávce a hosté dokázali situaci dva na jednoho zužitkovat vyrovnávací brankou. Mladého Suchánka ve frýdecko-místecké brance překonal z bezprostřední blízkosti ústecký útočník Severa - 1:1

Rysi ve druhé třetině svého soupeře jasně přestříleli (20:5), což se projevilo také i na změně průběžného stavu. Ve 33. minutě vyvezl Novotný puk z obraného pásma, předal jej rozjetému Martynkovi, kterému však jeho bekhendový pokus ústecký gólman Stahl vyrazil. Ke vší smůle hostujícímu brankáři se puk odrazil k volnému Klimšovi a rysi podruhé v zápase mohli slavit - 2:1. Z dalšího průběhu hry uběhlo jen dvaatřicet vteřin a domácí družina vedla o dvě branky. Na konci povedené přesilovkové akci byl tentokráte Tomi - 3:1. Dvě minuty před koncem druhé třetiny dokázal soupeř opět utkání zdramatizovat, když svůj důraz přetavil v gól Jelínek - 3:2

Na začátku třetí periody nebylo domácím dobře. To hosté dokázali znovu skórovat po velmi rychlé akci z vlastní třetiny. Příliš prostoru dostal totiž Kordule a bylo srovnáno - 3:3. Začínalo se od znova. Závěr třetí části odehráli domácí povětšinou v oslabení. Naštěstí toho hosté využít nedokázali, ba naopak, v 57. minutě se do zakončení dostal Kofroň, který nadvakrát přeci jen překonal ústeckého brankáře - 4:3! Tříbodovou pojistku pak zařídil osm vteřin před vypršením třetí třetiny střelou do prázdné branky Tomi - 5:3. Rysi získali další důležité body, na momentálně desátý Prostějov ztrácejí už jen pouhý bod.

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): „Utkání jsme nezačali zrovna dobře, ale naštěstí jsme se dokázali dostat do vedení. Ve druhé části zápasu jsme měli drtivou převahu, škoda, že jsme z toho vytěžili pouze jednobrankové vedení. Jakmile jsme ale na začátku třetí třetiny dostali vyrovnávací gól, tak se začaly dít věci. Moc to nechci rozebírat, ale my pak nehráli ani tak proti pěti, jako proti sedmi. Naštěstí jsme se i v oslabení dokázali Kofroněm prosadit a výhru pečetili střelou do prázdné. Musím před hráči smeknout, v závěru doslova lehali do střel. Mrzí mě, že se neměřilo stejnou měrou. Neříkám, že tam nebyly z naší strany fauly, ale mám na vše zkrátka svůj názor.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem):„Zápas jsme dobře začali, nepustili jsme soupeře do úvodního tlaku, ve druhé třetině byl soupeř lepší a dostal se do vedení a zápas jsme si prohráli ke konci, kde jsme nevyužili 2 přesilovky 5 na 3 a jeden gól dostali.“